1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката која ја сакав (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од I.love.your.lips, 8 ноември 2012.

 1. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Серијава ќе ја има наскоро на Канал 5
  http://www.youtube.com/watch?v=Fs6o1IqUBzU
  Синопсис: Серијата зборува за забранетата љубов меѓу Мине и Синан. Мине доаѓа од сиромашна фамилија, а Синан од богата. Мине забременува од Синан во моментот кога тој треба да замине во Америка на постдипломски студии.

  Но, двете фамилии не ја поддржуваат љубовта на Мине и Синан поради класните разлики, сакаат да ги разделат и не сакаат да преземат одговорност за бебето. Семејството на Синан не му кажува дека ќе има дете, па така тој заминува во Америка. Додека е Синан во Америка, во животот на Мине ќе се појави Тимур.

  Број на епизоди: 39

  Улоги: Bülent İnal (Тимур), Gülcan Arslan (Мине), Hakan Kurtaş (Синан)
  [​IMG]
  превземено од http://www.tvpaket.com.mk
   
 2. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Ауу главна улога Јилмаз од Под сенката на врбите..Во сите турски серии истите глумци |( |(
  Инаку серијава е премногу обична како оние шпанските... 8)
   
 3. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Ми изгледа како интересна ама ќе видиме :?:
   
 4. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Добро е што има и 39 епизоди нема да има досада :)
   
  На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Девојката која ја тој ја сакаше не можеа да ја најдат погрда... :D
  За пуштање мозок на пасење серијава засега е сосем ок.
  Емине (најстарата) ептен ми е исфрустрирана искомплексирана и неподнослива... |( Фати дечко ма, аман, смени кревет ако треба, ама не ја тероризирај околината со твоите фрустрации...

  Суреја (тетката од Германија) засега ми е супер.

  Тимур педофил одвратен...
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Искрено пред да почне мислев дека е некоја глупост ама многу ми се допадна..Заприметив дека во серијава глуми и Пелин од Љубов и казна како и Јилмаз од Под сенката на врбите..Мине ми е многу слатка а сестра и неможам да ја сварам.За тетка и Суреја немам зборови прекрасна жена.Малку понапред ги гледав епизодите на интернет и навистина ќе биде интересна серијава.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. ivana.iva

  ivana.iva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  7
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Феминки ве молам, ако некој знае како се вика серијава на туркси би му била благодарна, некако ми изгледа интересна па сакам на youtube да ја гледам, да видам што ќе се случува :D
   
  На aaangelaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Серијата на турски се вика Bir Çocuk Sevdim
   
 9. ivana.iva

  ivana.iva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  7
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Фала тиии :D
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Баш чоџук :tmi: :D аман бе Тимур бе, дете е еј, ДЕТЕ!

  Лелеее како се понашаат со девојчево, човече...ццц, ја заклучуваат како некое животно, ја обвинуваат, ја понижуваат, особено она нејзиното искомплексирано и грдо сеструле и тој брат и` заостанат у време и простор.

  А како што одат работите, ја осеќам дека малава и те како ќе ја бараат и ќе и` се улизуваат еден ден затоа што најверојатно ќе сфатат дека таа најмалку лошо им направила. Баш карактери како Ердал (ваљда беше братов? :?: ) и Емине ми имаат најголем потенцијал за праење глупости и за срамење на фамилијата...на Фикрет и Шефкет ептен ме потсеќаат тие двајца...само во позлобна верзија.

  А таа па, со кое право и` брише пораки и и` крие повици бре? Љубоморна е шо никој нејзе така не и` пишува...па нема ни да ти пишува мори кокошко се` додека имаш такво понашање...се прави послушна девојка која ги почитува наредбите на она пореметено и уназадено семејство а очигледно не и` се свиѓа таквиот живот...па ни помалце ни повеќе, си умислила дека Тимур нејзе ќе ја погледне :D добар виц ...
  Иако Мине е помала, сепак оваа како сестра треба со далеку повеќе почитување да се однесува кон неа. Што е тоа на секое „глупава, будала...“? Таа да беше многу попаметна, немаше да има една другарка и тоа најголемата оговарачка у маало. Шо Мине нема такви другарки? За паметот на Мине, грдово може само да сонува...

  Се заљубило девојчето, згрешило, еее....многу страшно...ај да ја убиеме со зборови ако не со удари сега....срамота!

  Родителите на Синан многу ме разочараа, многу злобно постапија...особено мајката. Па, стави прст на челото малце бре жено, потсети се дека и ти еднаш душа си носела, како би ти било и тебе така семејството на мт да те понижело и да те оставeле сама на милост и немилост?

  Врти-сучи и Синан и Мине си се супер, паметни, знаат што сакаат, се сакаат што е најважно, само родителиве кај им се најдоа толку зафркнати :D Ете од кај ни` е синдромот „родители-растурачи на врски/бракови“. Како некои како тетката Суреја не им беа родители...
   
  На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.253
  Пол:
  Женски
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Ја загледав уште од првата епизода, ама по заостанати луѓе од татко и и брат и немам видено. :swear:
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Леле , уште еден филм со Јилмаз ..човеков ич не ми е симпатичен ама ииииииииччччччччч...веке 3 години по ред го има по филмовите ..нека се изгуби веке еднач .. :D .Иначе , арен филм е ..многу сакам да ги гледам филмовите на почеток ...кога се заљубуваат .. :inlove:
   
 13. Lenni

  Lenni Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  49
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Мислам дека онаа сестра и' на Мине сакаше да мастyрбира за Јилмаз ама мајка и' ја викна нешто..
   
 14. Kathlin

  Kathlin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  232
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  а кога го даваат филмот? :^) неможам да го фатам
   
 15. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  ^Мислам после Ифет така?
   
 16. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Да, веднаш по Ифет е.
   
 17. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.921
  Допаѓања:
  7.356
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  патетики не видени , досадна серија
   
 18. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  Ја гледав првата епизода и не ми се допадна многу па ја баталив.Што им е на турските серии,само 4 беа добри
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Девојката која ја сакав[Канал5]

  [​IMG]
  Преубава еее.... :) али жал ми е и за синан и за неа.....и двајцата ги излажааа и тоа „татко му „ на синан... :)
   
 20. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Омиленааа ми е.. :inlove: Уф само оваа Емина како ме нервирааа антипатична ми е многуу. :devil:
  А Синан навистина е преубаавв :inlove: