1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката која ја сакав (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од I.love.your.lips, 8 ноември 2012.

  1. MoneyLover-98

    MoneyLover-98 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    2
    да не знаете како се вика овој што го глуми дечкото на мерве? :) :) :)
     
  2. nanadu

    nanadu Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Спојкава меѓу стариот и Сабахат е толку неприродна и глупа...
     
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Шо им се дешава на сестриве бре алооо? Мине да не почна малце да се заљубува во Тимур случајно па изводи нешо бесни глисти? Ајдее, уште една серија во која две сестри очи ќе си ископаат за еден смрдлив колбас. Ај на здравје. Отсега натаму само Две фамилии ја гледам. Чао!
     
  4. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски

    Yiğit Kutlu Öztürk еве ти го :) инаку оваа мине ни сама незнае што сака очигледно е тоа.ердал и фунда комедии :rofl:
     
  5. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    И оваа Мине не знае кој сака...
     
  6. SnowW

    SnowW Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Цц стварно серијава почна да ме нервира :D Како што гледав има некаде уште 10тина епизоди. Згора-преку ги изгледав последните 4.
    Тимур ќе сака да замини некаде со Мерве и онаа помошничката. Мине ќе се појави на аеродром, ќе зборуваат нешто незнам што, не разбирам турски :D па потоа тој ќе се врати, ќе се смират. Ќе се тужат за старателството на Хасан Синан со Тимур, и нешто ќе се деси, како да не е Хасан син од Синан. Ама изгледа онаа Дерин нешто ќе напрај, з`ш таа го има пасвород од Синан и ќе види дека тој сака да прај ДНК. И одма следува венчавката. Во меѓувреме Дерин ќе ја затворат, но ќе успее да избега од затвор.
    Безвезе,све наеднаш ќе се издешава, во 2 епизоди одма Мине ќе се заљуби во Тимур :| Ама ваљда ќе има и 2 сезона. Само не ми е јасно, дали Тимур ќе го убие Синан, и дали бившата жена што ќе се појави баш на венчавката од Тимор, ќе му ја растури? Иначе стварно жал ми падна за Синан кога го убија :(
     
  7. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    го сака мине тимур одамна само не сака да си признае сама на себе,а и мислам дека не го убива тимур синан некој друг е може да е и тој мемо што работи сега кај туран во работилницата пошто е затрескан во мине и го мрази синан барем по погледите како го гледа. нашиве како што ги кратат ќе има уште 20тина :D
     
  8. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мене оваа Мине мнг ме нервира и ми иде на нерви. Не знае сама што сака, дали Синан дали Тимур.. Ако толку брзо се заљуби во Тимур , тогаш се гледа колку го сакала Синан.. глупача! :@
     
  9. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Го мразам Синан :devil:
    Жал ми е за Тимур а она глупачата Мине се замислува којзнај колку е јака.Наместо да си остане со Тимур тој и го прифати и детето,ја направи човек немаше кутрата што да облече едно фустанче го влечкаше тој ја направи човек и факултет и плаќаше и сега трча по скелетов Синан :puke: :puke:
     
  10. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски

    и мене многу ме нервира... :@
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Хаха ]:) Судот одлучи дека татко на Хасан е Тимур...
    Е пукни Синан,пукни...цркни бе... :devil: :devil: Ахахах ]:) :lol: :lol:
     
  12. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    оваа дерин замеша прсти..
     
  13. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Ma ни Синан ни пак Тимур не ме нервираат, туку оваа Мине што незнае што сака.Збесна веќе,е така ти е, остани сега и без двајцата кога и ти незнаеш што сакаш од животот,глупердо една,на живци ми оди.Од утре не ја гледам, чао! :devil:
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Kaко тоа? Дерин да не помогна? Уствари сеа Синан веќе не е Хармангел, не е никој и ништо веќе, зашто судот би одлучил во негова корист...

    Шо го кривите Синан? На него му беше украдено семејството, ако некој е за жалење тогаш тоа е он. Нема кој не си поигра со него, на чело на тој грдиот костур Мине шо се замислуе femme fatale.
     
    На Tiki-lolipop и LittleFairy им се допаѓа ова.
  15. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.935
    Е ми го извлече од уста тоа што вчера незнаев како да го кажам,а не сфаќам што во ситуацијава е крив Синан? :geek:
     
  16. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    нели дерин му го хакна е маилот на синан и гледа се што прави што му пристигнува од судството и она е крива за тоа со судењето најмила некој човек да ги фалсификува тестовите не е синан крив ,а најголемата неправда се знае кој ја направи мајка му и татко му на синан , ни мајка му не е цвеќе за мирисање па уште му вика може и е вистина тоа со документите :o боже боже
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    И јас го мислам истото ова испага каков татко таква керка, и двајцата ме нервираат, а незнам како може некој да не го сака синан кој стварно испага жртва на сето тоа сите го изиграа а тој само не се смени , не е крив што тоа му се случи и ствано како вистински татко заслужува да биде со синот и ме нервира што така му прават , и тимур го сакам ама тој се служеше со валкани работи уште одпочетокот ако се секававте можеше да каже кога се виде со синан уште пред да се роди детето и на некој начин направи наголема свесна неправда не дозволи да знае за детео синан плус ја замени улогата на татко свесно а можеше да му каже уште тогаш е од тогаш колку да ми е добар и малце позрел ама ок е зошто тој веке има поголемо искуство и со деца па и од животот па кој не би бил зрел и искусен на негови години ,плус некој триесет и којзнае колку години да се заљуби во 16год.(кога беше бремена а на 17роди) девојче па не ли е педофилски керка негова 5 години разлика од Мине и затоа не го оправдувам , и затоа молим ве бидете реални стварно ме нервира како го напагате синан што стварно ми е жал зошто сте неправедни па сега
     
    На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    A шо си игра костуров игрици со двајцата, си игра...де оди кај Тимур лигави се, де кај Синан со љубоморни сцени...е ова е според мене вистинска к****.
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    ги гледав идните епизоди и многу ми жал падна за синан стварно не е вер како ке ја гледа мине колку е заљубен и тажен па и ако на крај умре стварно не е вер(добро глуми) а друга страна пак многу сум срекна за друран и мине
    денес многу ми се допадна епизодата а и емине многу ми е убава само улогата и е... ама добро се снаога во неа
     
  20. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Oваа Емине има девет животи изгледа..Од ништо не умира :rofl:
     
    На tessie и I.want.to.sleep им се допаѓа ова.