1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката со име Фериха (Алфа тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 18 јануари 2015.

  1. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Кон крајот на овој месец, дел од програмата на Алфа телевизија ќе стане и турската серија "Девојката со име Фериха". "Фериха" е уште една љубовна турска теленовела која ги популаризираше младите актери Хазал Каја и Чагатај Улисој кои настапуваат во улогите на Фериха и Емир. Поради големиот успех на серијата, таа доживеа и продолжение наречено "Патот на Емир" но продолжението не беше прифатено од публиката и доживеа само неколку епизоди. Глумицата која ја толкува Фериха ни е позната како Нихал од "Притаени страсти", а глумецот кој го толкува Емир по оваа улога стана најпосакуван турски глумец меѓу девојките низ целиот свет. Серијата доживеа голем успех во Турција, во арапскиот свет, Бугарија, Хрватска и Босна, а најголема гледаност имаше во Пакистан каде важи за најгледана турска серија.
    [​IMG]
     
  2. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија ја гледав со српски превод. Не е како останативе турски серии со традиции и разни чуда. Ми се допадна тоа што е со млади и се се врти околу нив и факултетот. Продолжението со Емир повеќе ми се допадна штета што не го довршија. Ах Емир пренајубав
     
  3. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Една познаничка ми ја пофали серијава, ми се допадна како што ја погледнав. Супер што ја даваат на некоја од нашите телевизии :D8)
     
  4. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    серијата е преубава ја имам гледано 2 пати и сега пак ке ја гледам на алфа ..продолжението патот на емир не ми се допадна баш .....а може некој да ми каже кој ја уби фериха зошто стрвно не разбрав :wasntme:
     
  5. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Халил мислам дека се викаше поранешниот свршеник на Фериха. На свадбата со Емир ја застрела
     
    На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
  6. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    колко го сакам филмот со синхронизација се уништи смислата......галсовите ич не им одговараат ...
     
  7. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Денес почнав да ја гледам серијата на една страница со Македонски превод , изгледав 2 епизоди и многу ми остави впечаток, ете не требаше да читам во спојлер што ќе се случи на крајот ( зарем мораат вака Турците , да зафркнат се со крајот ) единствено не ми се допаѓа што мајка и на Фериха на некој начин ја турка со копнеж за пари и богат живот и сака преку неа да се спаси од чистењето куќи , често и вели мораш да бидеш се она што не бев јас, знам дека им е смачено од сиромаштија , ама дај жено смири се така можеш да ја навлечеш керка ти на лош пат , по секоја цена за богатство( знам дека е ова серија и малку претерав , ама знаеме дека ова го има и во реалниот живот )
     
  9. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    moze link od taa strana?
     
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    so prevod.com напиши така и ќе ти излезат повеќе категории и влези си во турски серии
     
  11. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    31
    Ај ве молам ако некој ја знае како можам да ја најдам песнава што почува од 1,45.
     
  12. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
  13. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Повеќето линкови на кои е серијата се блокирани од VK . Јас моментално ја гледам на следнава страна
    http://www.efilmovi.info/browse-djevojka-imena-feriha-videos-1-date.html а ја има и тука но како што игра на алфа така ги ставаат епизодите
    http://www.soprevod.com/browse-devojkata_so_ime_feriha-videos-1-date.html
     
  14. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Тие секогаш мора да го зафркнат крајот. Читав на една страница дека серијата требало да има среќен крај ама бидејќи била навистина популарна и да не застанат тука почнале со снимање на нова сезона „Патот на Емир“ но ја прекинале поради негледаноста и не доволно финансиски средства. А мајката на Фериха сака да направи од неа личност која таа неможела да биде. Малку ќе и го заврти грбот кога ќе дознае дека Фериха лаже за своето семејство пред Емир, кога нема пред него да ја претстави како мајка туку како чистачка и тогаш ќе дозволи мајка и да се омажи за Халил. Прекрасна мие серијава барем да завршеше среќно.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Deadhalf

    Deadhalf Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    ajj raskazete sto ke se slucuva ponataka,nestrpliva sum:D
     
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Какво празноглаво суштество е онаа Џансу, ја изеде љубомората и почна да работи на штета на Фериха, ама ако не и може ништо , може само да седи затворена во соба да чита списанија за славните или да манијачи на фб , а Фериха ќе си оди на Факултет, ќе си има момче и слично :D
     
    На Winter Lady, Zule2000 и mileystar им се допаѓа ова.
  17. Zule2000

    Zule2000 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    6
    Може некој да ми каже што ќе се случи со мајкаи на Фериха?
    Мислам госпоѓа Зехра. Бидејќи онака откачи закачи си ги гледам понатамошните епизоди. :):D
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mahidevranfan

    Mahidevranfan Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    2.063
    Пол:
    Женски
    Што се случува понатаму ? Кога ќе се смират Фериха и Емир ? :)
     
  19. xxxm

    xxxm Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    најверојатно
    да,бидејќи ќе имаат и свадба
     
  20. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Ќе се смират на крајот ќе прават свадба ама ќе ја убијат Фериха и така завршува серијата.
    Има и продолжување на оваа серија Патот на Емир
     
    На Mahidevranfan и presiosaP им се допаѓа ова.