1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката со име Фериха (Алфа тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 18 јануари 2015.

 1. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Кон крајот на овој месец, дел од програмата на Алфа телевизија ќе стане и турската серија "Девојката со име Фериха". "Фериха" е уште една љубовна турска теленовела која ги популаризираше младите актери Хазал Каја и Чагатај Улисој кои настапуваат во улогите на Фериха и Емир. Поради големиот успех на серијата, таа доживеа и продолжение наречено "Патот на Емир" но продолжението не беше прифатено од публиката и доживеа само неколку епизоди. Глумицата која ја толкува Фериха ни е позната како Нихал од "Притаени страсти", а глумецот кој го толкува Емир по оваа улога стана најпосакуван турски глумец меѓу девојките низ целиот свет. Серијата доживеа голем успех во Турција, во арапскиот свет, Бугарија, Хрватска и Босна, а најголема гледаност имаше во Пакистан каде важи за најгледана турска серија.
  [​IMG]
   
 2. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Многу добра серија ја гледав со српски превод. Не е како останативе турски серии со традиции и разни чуда. Ми се допадна тоа што е со млади и се се врти околу нив и факултетот. Продолжението со Емир повеќе ми се допадна штета што не го довршија. Ах Емир пренајубав
   
 3. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Една познаничка ми ја пофали серијава, ми се допадна како што ја погледнав. Супер што ја даваат на некоја од нашите телевизии :D8)
   
 4. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  серијата е преубава ја имам гледано 2 пати и сега пак ке ја гледам на алфа ..продолжението патот на емир не ми се допадна баш .....а може некој да ми каже кој ја уби фериха зошто стрвно не разбрав :wasntme:
   
 5. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Халил мислам дека се викаше поранешниот свршеник на Фериха. На свадбата со Емир ја застрела
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 6. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  колко го сакам филмот со синхронизација се уништи смислата......галсовите ич не им одговараат ...
   
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Денес почнав да ја гледам серијата на една страница со Македонски превод , изгледав 2 епизоди и многу ми остави впечаток, ете не требаше да читам во спојлер што ќе се случи на крајот ( зарем мораат вака Турците , да зафркнат се со крајот ) единствено не ми се допаѓа што мајка и на Фериха на некој начин ја турка со копнеж за пари и богат живот и сака преку неа да се спаси од чистењето куќи , често и вели мораш да бидеш се она што не бев јас, знам дека им е смачено од сиромаштија , ама дај жено смири се така можеш да ја навлечеш керка ти на лош пат , по секоја цена за богатство( знам дека е ова серија и малку претерав , ама знаеме дека ова го има и во реалниот живот )
   
 9. Deadhalf

  Deadhalf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  moze link od taa strana?
   
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  so prevod.com напиши така и ќе ти излезат повеќе категории и влези си во турски серии
   
 11. Nita

  Nita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  31
  Ај ве молам ако некој ја знае како можам да ја најдам песнава што почува од 1,45.
   
 12. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
 13. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Повеќето линкови на кои е серијата се блокирани од VK . Јас моментално ја гледам на следнава страна
  http://www.efilmovi.info/browse-djevojka-imena-feriha-videos-1-date.html а ја има и тука но како што игра на алфа така ги ставаат епизодите
  http://www.soprevod.com/browse-devojkata_so_ime_feriha-videos-1-date.html
   
 14. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Тие секогаш мора да го зафркнат крајот. Читав на една страница дека серијата требало да има среќен крај ама бидејќи била навистина популарна и да не застанат тука почнале со снимање на нова сезона „Патот на Емир“ но ја прекинале поради негледаноста и не доволно финансиски средства. А мајката на Фериха сака да направи од неа личност која таа неможела да биде. Малку ќе и го заврти грбот кога ќе дознае дека Фериха лаже за своето семејство пред Емир, кога нема пред него да ја претстави како мајка туку како чистачка и тогаш ќе дозволи мајка и да се омажи за Халил. Прекрасна мие серијава барем да завршеше среќно.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Deadhalf

  Deadhalf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Женски
  ajj raskazete sto ke se slucuva ponataka,nestrpliva sum:D
   
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Какво празноглаво суштество е онаа Џансу, ја изеде љубомората и почна да работи на штета на Фериха, ама ако не и може ништо , може само да седи затворена во соба да чита списанија за славните или да манијачи на фб , а Фериха ќе си оди на Факултет, ќе си има момче и слично :D
   
  На Winter Lady, Zule2000 и mileystar им се допаѓа ова.
 17. Zule2000

  Zule2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  6
  Може некој да ми каже што ќе се случи со мајкаи на Фериха?
  Мислам госпоѓа Зехра. Бидејќи онака откачи закачи си ги гледам понатамошните епизоди. :):D
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.063
  Пол:
  Женски
  Што се случува понатаму ? Кога ќе се смират Фериха и Емир ? :)
   
 19. xxxm

  xxxm Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  најверојатно
  да,бидејќи ќе имаат и свадба
   
 20. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ќе се смират на крајот ќе прават свадба ама ќе ја убијат Фериха и така завршува серијата.
  Има и продолжување на оваа серија Патот на Емир
   
  На Mahidevranfan и presiosaP им се допаѓа ова.