1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката со име Фериха (Алфа тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Polsko, 18 јануари 2015.

  1. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Корај ќе и побара развод само се спомнува тоа и Ѓулсум нели ќе прифати ама ништо не се разјаснува последната епизода. Нели тој од кога е оженет со неа и бара развод. Безвеза и тоа е изведено. Ханде нели кога ќе глуми дека е со Левент, Корај ќе сака да се разведе па ќе се предомисли па ќе и рече на Ѓулсум сакам да почувствувам како е кога некој те сака и по некое време ќе ги дадат со детето.

    Модератор: Информациите за содржината ставајте ги во спојлер.
     
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Со колкаво внимание гледав,а сега ми е се глупо,прво како полудени се и Емир и Фериха,те крварења те киднапирања,исто стилот на Халил:xплус колку време се во брак,само се караат,ни еднаш не легнаа како маж и жена,ептен ми е без врска,малку го имаат одповеќе зезнато сценариото,жално а колку добро им одеше до средината на серијата:D
     
    На 2212, Polsko и Marossa им се допаѓа ова.
  3. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Да не знае некој како се вика песната што ја даваат кога завршува епизодата ?
     
  4. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
     
    На eloves, realGirl, angela19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.807
    Пол:
    Женски
    Има ли некој кој што вчера ја гледаше новата епизода од серијата ?
     
  6. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледав прашај што те интересира Викки :)
     
  7. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.807
    Пол:
    Женски
    Аве ка гледав кас ама со прекин и не сватив на крајот како беше... Покажаа ли после неколку години ? Фериха е со професорот а Емир се спрема за свадва со плаватадевојка?
     
  8. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Епа дадоа после 3 години мислам и Фериха е мажена со пр. Левент и беа кај Џансу нешто се потпишуваа дали се партнери незнам .. а Емир ке се вери со плавата да со Еџе ,, Ханде му кажа дека прави голема грешка но тој тера инает .. Сехер го напушти Мехмет со брат и на Гулсун ,, избегаа заедно уштее пред да дадат после 3 години .. истоо и Санем избега со брат му на проф. Левент .. Со Мехмет и татко му незнам што се случи .. А глупо е што и мајка и на Фериха не ја даваат веќее и брат и помалиот .. И мајка му на Емир и татко му се смирија тој и предложи брак но таа уштее се мисли .. Toа бешее се што гледав :)
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Следнава недела се последни епизоди на Алфа во 19 часот.
     
  10. Juuuuulie

    Juuuuulie Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    на која страна ги имате гледано од 68ма па натака епизодиве?..на оваа мојава страна што ги најдов не се со превод
    иначе не гледам туриски серии али оваа од почетокот ми фати око и ужасно што вака завршила, срамота за една толку добра серија вака да се упропасти ;( да не речам ама зажалив што сум потрошила толку време да ја гледам за ваков крај да дочекам :doh::u:
     
  11. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Фериха не е мажена со Левент,се немаат ни бацено,а Емир се вери со Еџе за да ја спаси од Јавуз а не ја сака.. Фериха го напушти кога слушна дел од разговорот на Емир со газдата на Најт ама не го слушна целиот разговор,после неколку епизоди ке си објаснат ке си разјаснат и ќе се смират ќе се венчаат и ќе умре Фериха.. Сехер ќе се врати откако ќе ги потрошат парите и пак ќе ја прими назад глупакот Мехмет. Санем ќе му биде девојка на Јавуз, а мајка му и татко му на Емир повторно ќе се разделат поради масло на Санем..
     
  12. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    на крај на серијава пукаат во фериха или?
     
  13. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Да де Емир затоа ке се верии со Еџе , а за Фериха мислев дека стварно е мажена со Левент .. а баш уаво што Кореј на крајот остнал со Гулсун .. имаат и детенце , малку е глупаво што мајка и на Фериха не ја даваат веќее и брат и , исто така и на Емир брат му .. А значи новата серија патот кон Емир е почнат или не е .. Ако деСанемсите ги испроба од фимот .. нека го проба и Јавуз .. а за глупакот Мехмет абе хахах .. нека си ја прими женичката назад .. :)
     
  14. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Епа и нема баш Корај и Гулсум да останат заедно,ќе се разведат уште ја сака Ханде. Мајка и на Фериха нема повеќе да ја дадат во филмот,тоа мислам дека е најглупата одлука во филмов како да не постои веќе женава,башка ќе вметнат во сценариото кога ќе ја убијат Фериха да ја убијат и нејзе најверојатно.. (колку што се сеќавам) Не е почната таа серија сеште,ќе умре Фериха ќе даваат уште неколку епизоди и после е патот на Емир ама има само 13 епизоди зошто е како нова серија и гледачите биле разочарани од филмот и прекинато е снимањето.. А Мехмет ете можеш да видиш и во денешната епизода дека е загреан за да ја врати дома чесната му сопруга.. И така.. :D
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    за мајка и на фериха (зехра ) прочитав некаде лани мислам дека беше ...жената се лекувала од рак затоа така е направено да ја нема...а за тоа како фериха ке биде на крај убиена стврно и мене ми е глупо ама мислам дека фериха имало потпишено договор за некој др серија ....бидејки девојата со име фериха споро одело снимањето и кога дошло време морало нешто да смислат поради договорот на фериха ...колку е точно незнам така прочитав:)
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Даа точно е тоа ама веќее е излечена мислам , и знам дека затоа ја нема во серијата .. мн. интересно глумеше Фериха Ферихаа кога ќе викнеше што правиш ти керко хахах , не ја гледам денес , на која страна ги има сегашните епизоди , знам отварав еднаш ама заборавив до 66 епизоди ги имаше .. дајте линк .. ги има на инт.. ситее епизоди вклучено со патот на Емир , да знам дека е прекината серијата 13 епизоди неможе повеќе да го гледаме лепотанот :inlove:
     
  17. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    јас оваа серија ја имам гледано 2013 год на баканје.цом и тоа ја изгледав еднаш и во 2014 уште еднаш..и еве сега на нашата алфа трети пат...да излечена е ..исто и санем додека се снимала серијата мислам дека заболела од рак ..приметете дека носи перика во некои епизоди...
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    И патот на Емир го има на таа страна ?
     
    На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
  19. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    да и патот ми е гледан и не мис е допадна глупаво продолжение...
     
    На Mariangel и Winter Lady им се допаѓа ова.
  20. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Ееее за ова дека Зехра била болна не знаев,а за Фериха што потпишала друг договор крив е тој што не и кажал на време дека планира продолжение оти нема да му се доволни парите што ќе ги земе од една сезона |( Подобро среќен крај со свадба,отколку глупостите што се случуваат понатаму,ама не е на нас оставен крајот од серијата јбг шта чеш :lol:
     
    На Winter Lady, realGirl и presiosaP им се допаѓа ова.