1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојката со црвена марама (Al yazmalım)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 25 јануари 2013.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  319
  Број на епизоди: 37

  "Девојката со црвена марама" е турска серија која зборува за големата љубов на Асје и Илјаз. Серијата е снимена врз основа на романот на Џингиз Алтматов и истоимен филм од 1978 година.

  Содржина:
  Девојката со црвена марама се вика Асије, млада и весела девојка која се противи на одлуката на своето конзервативно семејство да ја омажат за човек кој не го познава. Додека нејзините мајка, татко, браќа, сестрата и зетот се опседнати со договорениот брак, Асије сонува за вистинска љубов од бајките која ќе се роди во планинските предели во селото каде живее. И еден ден во преубавите зелени полиња, Асије го запознава убавиот Илјаз. Неговото семејство живее во селцето, а тој е дојден тука за да учествува на трка со мотори. Најголема страст му се моторите и трките, но неговиот строг татко упорно го убедува да не го прави тоа затоа што брат му загинал во несреќа со мотор.
  По некое време Асије останува бремена од Илјаз па така двајцата ќе се венчаат. Проблемите се појавуваат кога Илјаз на прво место ги става страста кон моторите, трките и парите наместо домот кој треба да го гради со Асије. Откако двајцата ќе се разделат, во животот на Асије се појавува Чемсит.

  Улоги: Seçkin Özdemir (Илјаз), Özge Özpirinçci (Асје), Barış Falay (Чемсит), Gözde Kansu (Хелин)
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=ayiL3DNr_0M
   
 2. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Игра на алсат интересна е...Сигурно и сител ќе почне да ја дава оти сите серии што играат таму и сител ги дава.Иначе главниот актер е Лео од Величествениот :)
   
  На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cat250

  cat250 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  На Алсат кое време ја даваат?
   
 4. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  319
  од понеделник до петок во 19 и 45 и репиза во 1 поручек
   
  На cat250 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Да штета што не разбирам албански :rofl:
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Интересно изгледа ама не разбирам албански :|
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.