1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојка во пост на Фејсбук објави дека била нападната од гинеколог во Куманово

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од KateKane, 8 октомври 2019.

  1. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    На тие жени веројатно последна посета кај докторот им била пред 20 години.
    Кај нас се иде на гинеколог кога ептен 'ножот ќе дојде до коската' , за млади девојки е табу идењето на гинеколог, а не пак на 50 годишни жени. А ете сепак, пак се дрзнуваат да коментираат.
     
    На sj *O*, Harper, PaLaVa и 18 други им се допаѓа ова.
  2. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @lovestoneddd, тотално си во право!!! Сосема заборавив на тој момент, дека најголем дел од постарата генерација последен пат виделе гинеколог кога се пораѓале со последното дете.
    Леле, многу сме проста нација.
     
    На spacegirl92, sj *O*, Harper и 13 други им се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    точно дури и може жртвата да одговара кривично но со договор на полиција каде претходно си пријавил а ме можат да реагираат бараат докази може да издадат писмена дозвола за такво снимање.
     
    На sj *O*, candy.cane, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Да стане вирално секое наредно вакво однесување на човек на позиција дали бил доктор, професор, шеф, директор, па ќе размислат дали пак ќе прават вака. Идиоти, уште поидиоти ми се оние што оправдуваат ваков чин.

    А имав пишано и во некоја тема претходно дека познавам случај каде што девојката имаше докази и на крај таа испадна виновна дека "мрдала со опашката", а професорот си доби повисока функција...
     
    Последна измена: 10 октомври 2019
    На sj *O*, Amellie13, ku4ence и 9 други им се допаѓа ова.
  5. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Секогаш постои сомнеж за клевета, знам за ситуација наш фамилијарен пријател беше наклеветен од девојка дека ја силувал затоа што не и направил услуга и потоа леташе од работа. Ама друга ситуација е кога повеќе жени ќе се јават.. толку ли се слепи луѓево.

    Не е ни чудо што постари жени го бранат, ако тој само на млади девојки им го правел ова.

    Не знам кај би го пратела случајов, @lovestoneddd и @KateKane би известувале тука (нормално доколку смеат да се изнесат некои информации)?
     
    На Mantub, WildMk, KateKane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Да, секако. Штом дознам нешто ќе ви пишам одма.
    Од петни жили сакам правда да има, иако јасно ми е колку ќе биде тешко.
     
    На sj *O*, Harper, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  7. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ќе биде тешко, тоа сигурно. Тука да пријавиш некој дека те нападнал, нема да се помачат многу а не па тој некој да е познат и влијателен човек. И се додека се вртат глави, додека родителите и останатите од околина викаат дека е срамота да пријавиш, така и ќе биде...

    Срамота е само да браниш некој што направил нешто лошо, а не некој што го пријавил тоа.
     
    На sj *O*, KateKane и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  8. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    Еве го постот на ќерката.
    Влезете во групата ќе се згозите од коментарите. А најтрагично е што овој пост сеуште стои, а на девојчето е избришан под образложение од администраторите дека несакаат да бидат дел од полициска истрага.
    Слика на македонското општество Screenshot_20191010_120939.jpg
     
    На Oxymoron, KateKane и lovestoneddd им се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Па нормално дека вака ќе напише, сигурно ќерката не е соучесник и поима нема за другата "похотна" страна на таткото. Само некој треба очите да и ги отвори.
     
    На sj *O*, Mrs. Lovett, Oxymoron и 4 други им се допаѓа ова.
  10. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.342
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    Не ми е за верба тоа што го пишало девојчето, а зошто па би лажело не знам.
    Кај докторот идам јас, а и мои другарки, фамилијарно жени сите и тоа со години. Има истерано неколку бремености на мои блиски особи. Никоја ниту еднаш немала непријатности од било кој вид. Сите сме презадоволни, огромен стручњак е и професионалец. Стварно е човек со реноме во градот.
    За тоа колку е интелигентен нема да зборувам. Премногу е. Дури на ниво на научник.
    Така да не знам, лош збор ниту сум слушнала ниту можам да кажам.
    Како и да е нека истражат правните органи, кој е крив треба да одговара дали девојчето или докторот.
     
  11. Lancier

    Lancier Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2019
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Машки
    Slucajot e mnogu tenok za pred sud.Devojkata trebala vednas da gi povika svoite roditeli koi bi dosle so policija i bi napravile zapisnik.Vaka bez nisto e mnogu tesko da dokazes pred sud.Ete i da sakate da prepratite na mediumi da objavat za slucajot kako toa ke go storat?Nema policiski zapisnik,ne e prijaveno vo policija.
     
  12. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Пријавено е во полиција како не е.
    Направен е записник и дури тамошната инспекторка рекла дека тоа не е прв муабет кој го чула за докторот.
    Слушала она, а што превземала не е битно.
     
    На sj *O*, Amellie13, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
  13. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Доктор Келешов има многу случаи заради кои под знак прашалник би се ставила неговата кариера. Само што луѓето ретко зборуваат, не превземаат ништо. Во коментарите имаше неколку жени кои посочија на истото.
    Тетка ми водела бременост кај него, категорично и рекол дека двата близнака што ги носи во стомакот се партал и треба моемнтално да ги абортира без размислување, тотално ладно.
    Била на раб на самоубиство, и за среќа ја натерале да замине кај друг доктор. Раѓа 2 сина и ден денес живи здрави и прави.
    Уште колку случаи има што се туркаат под тепих бидејќи на луѓето не им се отвараат стари рани и не им се дискутира по социјални мрежи за истото.
    Извини ама тоа не е професионалност.
    И друго, ако кон вас не посегнал на тој начин, можеби има посегнато по друга. Секогаш треба да постои простор за вистината, од другата страна.
     
    Последна измена: 10 октомври 2019
    На DAngel, 1209, душленце и 16 други им се допаѓа ова.
  14. Lancier

    Lancier Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2019
    Пораки:
    489
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Машки
    Ako e prijaveno vo policija togas e vo red.

    Vidi za da policijata prevzeme nesto mora nekoj da prijavi.Vaka na carsiski muabeti sekoj moze da te nakleveti i da pusta prikazni megu lugje.Fakt.
     
    На Harper, WildMk, KateKane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Знаеш и самиот дека понекогаш и записник не значи ништо.
    Погоре имаш постирано за случајот со синот на пратеникот што нападнал девојка, па никоме ништо.
    Трула ни е државата.
     
    На sj *O*, PaLaVa, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
  16. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Известувај не' тука до каде е случајот ако имаш инсајдерски инфос, пошто на ниеден портал не прочитав ништо у врска со ова.
     
    На sj *O*, Someonespecial, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Уште од старт се гадни работиве. Место не им се отстапува на помладиот медицински кадар кој седи дома, од вакви башибозуци. Кој ќе си ја врши работата како што треба.

    Ќерка му со постот е иронична. Не знам како има чист образ да дава изјави у фб групи. Овие луѓе имаат добра позадина. Заштитени се у нашето општество, затоа ќерка му се дрзнала да го брани татка си.

    Вукојебина.
     
    На Mantub, sj *O*, Harper и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.069
    Допаѓања:
    11.215
    Ристо Келешов. Од негови пациентки има сомнеж дека изведува абортуси на црно и на малолетни девојчиња, кои направиле беља, а не сакаат никој да ги дознае. Тоа е незаконски. Инаку, колку што зам жена гинеколог има само една од градот со приватна ординација, Нурије, Албанка, не знам како таа стои со македонски јазик и колку е стручна.
     
    Последна измена: 10 октомври 2019
    На Kate Rina 93 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Исто така и докторка Борјанка што работи во ординација д-р Тасевски морам да ја пофалам и овде по 10 години лечење во државна болница Скопје докторката ми ги погоди лековите. Денес бев на контрола, презадоволна е од резултатите, се и зрадува и таа за мене онака од срце.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Абе тужба и ај отказ од работа. [Цензура] се живо и диво педофилско.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.