1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојка со пореметување (Girl Interrupted) [1999]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 21 април 2012.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.290
  Пол:
  Женски
  Драма која никој нема да го остави рамнодушен.Потресна приказна за младата Сузан(Њиона Рајдер) која е приморана од своите родители да престојува во ментална институција после нејзиниот обид за самоубиство.Таму таа се спријателува со многу девојки, но најмногу со Лиса(Анџелина Џоли) која е и најпроблематичната девојка од сите.Предобар филм кој има освоено Оскар за најдобра спротивна женска улога(Анџелина Џоли).Какви се вашите импресии од филмов, и дали го иамте гледано?
   

  Прикачени фајлови:

  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Salfetka

  Salfetka Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Девојка со пореметување(Girl Interrupted)[1999]

  Незнам зошто сеуште нема никаков коментар за филмов?Едноставно прекрасен филм кој го изгледав во еден здив.Прекрасна приказна и прекрасна глума.Го препорачувам на сите што го немаат погледнато!!!
   
 3. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Не го имам гледано, се мислам дали да го гледам. Сакам психолошки филмчиња, ама после некои знам да западнам и во депресија..Толку ли е тежок?
   
 4. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  991
  Филмот е предобар. Тежок е за тежок ама е must-see, една промашена улога нема.
   
  На The.Complicated му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SimonLimon

  SimonLimon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  Ауффф филмов ми остави предобар впечаток.Еден од најдобрите филмови кои сум ги гледал.Анџелина треба почесто да игра вакви улоги и лежат едноставно :) и незнам зошто никој не коментира за филмов на никој му нема оставено впечаток како на мене? :?:
   
 6. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  го имам гледано некој 3,4 пати и би го гледала пак.Анџелика предоБро ја глуми Лиса ,а и добра тематика се обработува мислам дека многу девојки можат да се пронајдат во ликот на Сузан ,после престојот во килиниката и дешавките кои ке ги види и доживее ке научи многу по другачије да гледа на животот ...
   
 7. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.989
  Сум го изгледала филмот и психологијата во него ми остави голем впечаток Двете актерки го донесоа филмот на вистински начин и го доловија неговото дејство.Прекрасен филм исполнет со премногу чувства кои ме натера да се замислам за животот и за тоа дека ние командуваме со него,а не тој со нас
   
  На Cataleya му/ѝ се допаѓа ова.
 8. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  377
  Гледам многу филмови, па ретко кога некој филм ми остава некој посебен впечаток. Така и филмов ми изгледаше помалку интересен, ама ко го изгледав ми остави многу подобар впечаток од колку шо очекував. Прејак филм, еден од најдобрите шо сум ги гледала до сега. :clap:

  [​IMG]

  Препорачувам :up:
   
 9. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  26
  Еден од најдобрите филмови на Џоли. Предобра приказна.
   
 10. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  258
  Одличен филм,а Анџелина е ѕверка... :clap:
   
 11. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.354
  Пол:
  Женски
  Многу добар филм.
  Макар што јас го гледав во време кога бев психички на лошо место...
  И иако ме вознемири, сепак после гледањето на филмот поинаку гледав на животот.
  Всушност точно е дека од моментот кога ќе го доприш самото дно, единствениот пат е нагоре!
   

  Прикачени фајлови: