Девојките Гилмор (Gilmore Girls) [2000-2007]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 16 август 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Девојките Гилмор (Gilmore girls) е американска телевизиска серија создадена од Ејми Шерман - Паладино, со Лорен Грем и Алексис Бледел во главните улоги. Серијата оригинално се емитуваше на каналот Ворнер Брос од 5 октомври 2000 година до 15 мај 2007, комплетирајќи седум сезони.
  Сега ја има на Netflix.

  Девојките Гилмор е приказна за самохраната мајка Лорелај Гилмор и нејзината ќерка Рори, кои живеат во фиктивниот град Старс Холоу во Конектикат. Во серијата се обработуваат семејни и пријателски теми, како и генерациски јаз и социјални класи. Дијалозите во серијата имаат многу брзо темпо. Во нив често се спомнуваат детали од поп-културата, политиката и високата класа, кои најдобро се манифестираат со тешкиот однос на Лорелај и нејзините родители, кои се од висока класа.

  p184655_b_v8_ab.jpg
   
  На toogood и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 2. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  3.265
  Пол:
  Женски
  Леле, ме потсети колку си ги сакав!!! Искрено, пак би ја гледала серијава, преубава ми е, лесна, а не лигава, ме разведрува и ми е толку забавна. Ах, кај не ја репризираат пак, не ми е лезет на компјутер да гледам, а мислам немам опција за You tube на ТВ. Оние fox life цел живот ми ги репризираат Очајнине и Сексот и градот по милионити пат, подобри ми се овие. Баш ми фали нешто вакво, постаро, заедно со Седмо небо или Пат за Авонли...:sun:
   
  На teonaswanderlust, KeBideLi, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  даа ја сега почнав да ја гледам, кога читам дека доста ја гледаа не ми фати око толку и се решив да ја гледам и стварно интересна е и ми се допаѓа врската помеѓу нив две.
   
  На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Планирам да ја гледам
   
 5. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  53.101
  Пол:
  Женски
  Омилена серија ми е, два пати ја имам изгледано. :)
   
  На toogood, LitttleRNBPrincess и VedaG10 им се допаѓа ова.
 6. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.580
  Пол:
  Женски
  Една од моите омилени:l: Штета што нема продолжение ..
   
  На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 7. teonaswanderlust

  teonaswanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2016
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  478
  Пол:
  Женски
  Сега само што ја прегледувам по којзнае кој пат :$ ептен ми е убава лесна, а сепак не е лигава ниту пак клише. Искрено продолжението A Year in a Life ме разочара мене, но 7те сезони се одлични.
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hinebrra

  Hinebrra Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  251
  На серијава и дојде ред со Нетфликс, зошто и покрај доста ограничениов избор кај нас, ми се допадна дека имаат некои вакви стари серии.

  Ја почнав сосем рандом, не ја знаев воопшто, и ми дојде како гушка. Толку е топла и лесна. Целата врска помеѓу Рори и Лорелај, од давањето на името на Рори до нивните ритуали на гледање глупости и јадење џанк фуд, до бескрајните кафиња. Year in Life ми ја подрасипа малку, ама навикнав веќе еден куп серии со расипани краеви. Јас, носталгичаров, чекам да одмине некое време да ја подзаборавам, па да си ја почнам пак.
   
  На LitttleRNBPrincess и VedaG10 им се допаѓа ова.
 9. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  53.101
  Пол:
  Женски
  Само да ви кажам, Лорелаи игра во една друга серија, исто мноогу убава и потсеќа на Gilmore Girls. Parenthood се вика, ја има на Нетфликс, ја изгледав пред некој месец. :)
   
  На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  9.580
  Пол:
  Женски
  Ќе ја симнам да ја гледам сега ;)