1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојките Гилмор (Gilmore Girls) [2000-2007]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 16 август 2018.

  1. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    Девојките Гилмор (Gilmore girls) е американска телевизиска серија создадена од Ејми Шерман - Паладино, со Лорен Грем и Алексис Бледел во главните улоги. Серијата оригинално се емитуваше на каналот Ворнер Брос од 5 октомври 2000 година до 15 мај 2007, комплетирајќи седум сезони.
    Сега ја има на Netflix.

    Девојките Гилмор е приказна за самохраната мајка Лорелај Гилмор и нејзината ќерка Рори, кои живеат во фиктивниот град Старс Холоу во Конектикат. Во серијата се обработуваат семејни и пријателски теми, како и генерациски јаз и социјални класи. Дијалозите во серијата имаат многу брзо темпо. Во нив често се спомнуваат детали од поп-културата, политиката и високата класа, кои најдобро се манифестираат со тешкиот однос на Лорелај и нејзините родители, кои се од висока класа.

    p184655_b_v8_ab.jpg
     
    На Beautyyou, Matotheja, toogood и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Леле, ме потсети колку си ги сакав!!! Искрено, пак би ја гледала серијава, преубава ми е, лесна, а не лигава, ме разведрува и ми е толку забавна. Ах, кај не ја репризираат пак, не ми е лезет на компјутер да гледам, а мислам немам опција за You tube на ТВ. Оние fox life цел живот ми ги репризираат Очајнине и Сексот и градот по милионити пат, подобри ми се овие. Баш ми фали нешто вакво, постаро, заедно со Седмо небо или Пат за Авонли...:sun:
     
    На Matotheja, plava.90, teonaswanderlust и 4 други им се допаѓа ова.
  3. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    даа ја сега почнав да ја гледам, кога читам дека доста ја гледаа не ми фати око толку и се решив да ја гледам и стварно интересна е и ми се допаѓа врската помеѓу нив две.
     
    На BlackNight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    825
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Машки
    Планирам да ја гледам
     
  5. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.434
    Допаѓања:
    65.478
    Пол:
    Женски
    Омилена серија ми е, два пати ја имам изгледано. :)
     
    На toogood, LitttleRNBPrincess и VedaG10 им се допаѓа ова.
  6. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Една од моите омилени:l: Штета што нема продолжение ..
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  7. teonaswanderlust

    teonaswanderlust Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    478
    Пол:
    Женски
    Сега само што ја прегледувам по којзнае кој пат :$ ептен ми е убава лесна, а сепак не е лигава ниту пак клише. Искрено продолжението A Year in a Life ме разочара мене, но 7те сезони се одлични.
     
    На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hinebrra

    Hinebrra Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    256
    На серијава и дојде ред со Нетфликс, зошто и покрај доста ограничениов избор кај нас, ми се допадна дека имаат некои вакви стари серии.

    Ја почнав сосем рандом, не ја знаев воопшто, и ми дојде како гушка. Толку е топла и лесна. Целата врска помеѓу Рори и Лорелај, од давањето на името на Рори до нивните ритуали на гледање глупости и јадење џанк фуд, до бескрајните кафиња. Year in Life ми ја подрасипа малку, ама навикнав веќе еден куп серии со расипани краеви. Јас, носталгичаров, чекам да одмине некое време да ја подзаборавам, па да си ја почнам пак.
     
    На Matotheja, LitttleRNBPrincess и VedaG10 им се допаѓа ова.
  9. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.434
    Допаѓања:
    65.478
    Пол:
    Женски
    Само да ви кажам, Лорелаи игра во една друга серија, исто мноогу убава и потсеќа на Gilmore Girls. Parenthood се вика, ја има на Нетфликс, ја изгледав пред некој месец. :)
     
    На VedaG10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. VedaG10

    VedaG10 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    1.636
    Допаѓања:
    9.591
    Пол:
    Женски
    Ќе ја симнам да ја гледам сега ;)
     
  11. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Navistina ubava serija, no kako da me krshi neshto odvnatre dodeka ja gledam, nez. Times have changed.
     
  12. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    276
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    дали некој јагледа серијава на мтв пошо некако многу скокнаа епизоди ...или јас сум грешка
     
  13. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Уште ја даваат? Нели имаше прекин?
     
  14. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.573
    Сум до 5та сезона и ми Лорелај ми е некако пре-антипатичен лик, не знам никако не можам да ја дефинирам. Во последно време се понаша ептен наивно и некако многу брзо рипа од врска во врска. Едноставно меѓу неа и Лук нема некоја хемија, многу се механички. Суки некогаш на моменти е доста иритантна. Рори ми е океј лик. Дин е многу упропастен, улогата на Џес беше катастрофа...
    Дали некој ја гледа серијава? :wasntme:
    @sweet-cherry ?
     
  15. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски

    Охоо многу пред мене си. Јас сум на почеток од трета сезона, и мене Лорелаи почна да ми оди на живци. Најубав пар до сеа ми беа со Макс, со Лук ме нервираат. И Рори ме нервира исто, многу pick me girl e :D Ама интересна ми е за навечер една две епизоди пред спиење да пуштам.
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Beautyyou

    Beautyyou Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2022
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Една од омилените серии, изгледана ми е два пати. Ме потсетува на убави денови. :inlove: