1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки, дали ја набавивте вашата LoveBox?

Дискусија во 'Секс' започната од Idonea, 12 јануари 2012.

  1. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    Крејзи внатре ти се лилави дурекс :) поќе за се што има од дурекс воедно за love boxes и кондомчињата внатре можиш да читниш на страната на дурекс дури има мислам посебно и за love box-ите има внатре тефтерчиња во кутивчето :D (тој лубрикантот на нив претерано добро ми мириса :$ :wasntme: ) на почетокот и јас така размислував дали во сите кутивчиња се истиот вид на дурекс па секое купување си земав различо, првото ми беше розевкастото како на Идонеа бидејќи сум пинк фрик се што е розево мора да го имам :wasntme:
     
    На Lolo5 и CrazyStupidLove им се допаѓа ова.
  2. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Имам две три кутии купено, и си ги користам после користењето како кутивчиња за ситни обетки :rofl:

    Практично, штачеш!
     
  3. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    За парите, ќе купам џамбо лимена кутија, 7 кондоми од 10 денари, и гратис љубов ќе добијам.
    :|
     
  4. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    На другарка ми му купивме за роденден, ко го виде кутивчето, појма немаше шо е, отворање и се изгази од смеа.
    А стварно многу се интересни, интересно му е паковчето ! :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Колку пари се?
     
  6. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    Мерлин тие од 10 денари и дурекс се баби и жаби а тие не се мешат :D кутијата не ја плаќаш иста е цената како и во хартиено паковање :) (или приближна 5 денари +/- не менват многу )
    99-120 (барем јас во тој опсег ги имам купивано во веро маркетите цо аптека се нешто поскапи на кај 130-140)
     
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Сеедно. И тој од 10 и тој од 100 се неудобни целофани. Сепак, желбата е битна, па ако сакаш и со ежов грб обвиткај го.
     
  8. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Овие уште од лани се излезени.
    Баш се практични. Супер е што кондомите нема да ви бидат расфрлани по ташната, туку прибрани и заштитени на едно место.
    Вакви кутивчиња има и за влошки и за тампони, само што кај нас многу ретко се наоѓаат.
     
  9. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Ииииии баш се добрии :o Мора да си купам барем една чисто за мерак. Кој знае кај нас во Куманово дали ги има, ако знае некоја кумановка нека се јави да каже. :D Од овие на слика црната ми се допаѓа, елегантна ми е :wasntme:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Уште еден маркетиншки трик од страна на Дурекс и подигање на свеста кај младите за купување на кондоми. Фантастично и супер подарок :) за неа/него
    Не, не ја набавив зашто не користам кондоми :$
     
    На Lolo5 и teddybear им се допаѓа ова.
  11. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    На два наврати дечко ми има земено кондоми во ваква кутија, и многу убави шари има на нив, стварно.
    Не дека нешто ми мења, или дека од голема корист ми се наоѓаат кутифчињава, али женска радост пошто има во занимливи бои и дезени. :)


    Знам дека тоа виолетовото со ружа ми е негде заџиткано по дома.
     

    Прикачени фајлови:

  12. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Јас лани си купив пред Нова година.
    Многу ми се допаѓаа кутивчињата, но кондомите ми се проколнати.
    Со два се случи беља, а едниот ми стои уште во новчаник. Ма нека стои таму, ич не го користам. :D

    А кутивчето, кутивчето го искористив да си капнувам од лакови за цртање нокти. Ептен ми се погоди...
     
  13. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51

    И јас го имам истото. Планирам уште едно да си земам, тоа ќе го користм за тампони ;)
     
  14. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Еее зошто на времето немаше вакви кога ние користевме кондоми :D . Баш ми се допаѓаат кутивчињата практични се и убави, ама ако си купам маж ми ќе помисли дека имам швалер :rofl:
     
  15. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Не ја набавив, ми ја набвија како поклон за роденденот :$ Иако е сеуште не отворена и нема да се отвори уште малку :|

    Кутивчето е исто како што Идонеа го има постирано 8)
     
  16. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    jac не ни осеќам некоја голема разлика со или без кондом ... муабетот погоре ми беше дека тие од 10 ден би се скинале 10 пати побрзо одколку дурексот (мислам ако се користат за да сврши он во тебе а да не настанат несакани ефекти) :D

    побарај во поголемите маркети (веро, тинекс ...) или во аптека :D

    сепак за зголемена употреба од страна на младите бидејќи свесни сме дека има премногу млади девојчиња кои заради некористење на заштита забременуваат на 13-14 години ... за жал. Вака барем ќе им се штосни ќе ги купиваат, а маркетиншки трик за останатите нели поради кутивчето ќе ги купиш нив наместо некои во обично хартиено паковање :D
     
  17. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Јас ја набавив , исто така и дечко ми , него му е отворена а мојава си стои во фиока . |(
     
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    На дечко ти му е срам? :^) Или тебе?
    Епа деца не се сексајте ако ви е срам да купите кондоми, глупости. |(
     
  19. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Кутивчињава баш се за да ги мотивираат девојките да купуваат кондоми, ама кога јас купив од овие, дечко ми беше како мало детенце, себично си ја задржа за себе :D Супер се и за носење, наместо во џеб, паричник, ташна, па да биде изложен на топло кондомот, вака си е убаво спакуван
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    многу ми се допаѓаат овие кутии, интересни се и примамливи да ги имаш. Просто посакувам да ги имаме сите но во нашата колекција се иако неможеме да се одлучиме кое ќе биде следно наше. Ги купуваме од кеиф а не користиме презервативи :!:
     

    Прикачени фајлови:

    • 194170.jpg
      194170.jpg
      Големина на фајлот:
      10 KB
      Прегледи:
      205
    • 212812.jpg
      212812.jpg
      Големина на фајлот:
      84,7 KB
      Прегледи:
      205