1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки кои први приоѓаат

Дискусија во 'Сингл' започната од WildMk, 26 август 2018.

  1. Stariot

    Stariot Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Машки
    Хмм, па вака од агол на повозрасен. Никогаш не е лошо да пробаш ако некој ти допаѓа, т.е. прв а пријдеш (без оглед дали е машко или женско). Ништо не губиш, можеш само да добиеш. Ако не пробаш нема да знаеш што си изгубил. На времето (некогаш одамна) беше шемата да пријде машкото. Но со време тоа се измени, така да истото право го имааат женските. Мислам дека девојките имаат потполно право да пријдат први ако мислат дека е потребно ( бидејќи понекогаш машките за жал, можат да бидат премногу бавни).8-|
     
    На BrokenWings16, jasbi, Crna Dama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Проблем ми е само што ми е срам, е ако го пребродам срамот онда немам проблем со тоа да му кажам дека ми се свига и све друго
     
    На Компир Манџа и Ajronmen им се допаѓа ова.
  3. NAJROBI

    NAJROBI Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2021
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Машки
    Ги сметам за храбри девојки самоуверени
     
    На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. jesica-003

    jesica-003 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Не гледам проблем и девојка прва да пријде не на некој нападен начин, ама не е тоа страшна работа, но јас би се осеќала лошп доколку ме ооткачи. Имам пријдено прва на 2 машки, не ме одбиле и сме се дружеле
     
    На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tinkerbell11

    Tinkerbell11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    588
    Допаѓања:
    1.824
    Пол:
    Женски
    Јас на маж ми прва му пријдов. Односно тој кога се возеше со колата приметив дека цело време погледнува накај мене(работев тогаш во продавница), и после неколку дена што се вика само зјапање му се обратив со "кажи добар ден дечко" и веќе почнавме муабет, едно друго и сега сме во брак 2 години и имаме ќеркичка 16 месеци. :l:
     
    На Dudo, lidija_lici1, honey.11 и 4 други им се допаѓа ова.