1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки кои први приоѓаат

Дискусија во 'Сингл' започната од WildMk, 26 август 2018.

  1. Kacikakacika

    Kacikakacika Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Дали под приоѓање се мисли и на пишување? Многу пати сум пишувала прва, но имам заклучено дека ако на машко му пишуваш прва мисли дека одма може да те има и да те вртка на малиот прст.

    Поточно истото ми се случи пред една недела, кога еден дечко прв ми пиша дека ќе оди на мојот факултет. Беше доста директен и ми остави фин впечаток и некако му кажав ми се свиѓа тоа, а тој како сфанал не знам и ми кажа се гледам со една онака. Ок?? Ок???? И сега? Нормално, си се оддалечив, не сакам да расипувам ништо, како што не би сакала ниту мене некој нешто да ми расипува. И сега, тој ме бара два дена зошто не сум му пишувала. Од една страна задоволна сум што направив прв чекор, од друга страна не, бидејќи веројатно мисле дека патам по него. |(|(
     
  2. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    мисли он дека светот се врти околу него. Очај за внимание. :rofl:
     
    На sj *O*, MayDiamonds и WildMk им се допаѓа ова.
  3. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.406
    Веројатно ти рекол така да знаеш дека има девојка, и да не очекуваш нешто повеќе, ама сепак сака да сте другари? Со оглед на тоа дека идете на ист факс, убаво е да имаш некој што знаеш :)
     
  4. Kacikakacika

    Kacikakacika Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2018
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Имам јас доста другари но никој не ми вика убава си срце кјут или да паничи ако не вратам |(:^)
     
    На sj *O* и WildMk им се допаѓа ова.
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.406
    Епа тогаш не знам :D Ја би го игнорирала после ова, не иде и девојка имам и срце си :)
     
    На sj *O*, mira.mira, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ах... не се сите такви... Ама бар, ако пишеш прва, побрзо ќе научиш кој - во која група припаѓа, па од старт да ги елиминираш тие што се ... вакви ко овој :)
     
  7. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Mi se desile I dvete raboti, isto kako sto mi se desilo I da ispadnam malce idiot vo odbivanjeto zaradi trema pretpostavuvam, ko pomal......ali za edna rabota mi e krivo, ne mu priidov na devojceto vo city mall sto minatoto leto vo Brooklyn tocese pivo I sluzese sladoled vo nadvoresniot del na kaficot, bese poslatka od sekoj sladoled vo frizot, poopojna od site piva zaedno ispieni od nejzinite race I povredna od site naplateni smetki toa leto :$:wasntme::lol:
    Otidov malce offtopik, ali poentata mi bese nema pogolem neuspeh od nepovleceniot cekor, zensko, masko, ne gubete vreme.za nekoj sto.vi go odzel zdivot, go and get it, mozebi ke vi odzeme use mnogu zdivovi:D(ps. Imav devojka, toa mi e edino opravduvanje:))
     
    На cresa-jagoda, Polyina, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Mene ednash mn jaka ribetina mi pristapi prva,ama na ponudata odma prifativ da i odnesam torbite do doma,sepak 70 i kusur godishna babichka podzgrbaena so bastunche beshe :D
     
    На Natalyy123, Stark, jasbi и 6 други им се допаѓа ова.
  9. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Убила те романтика Томе..:envy:
     
    На MarigoldA, Shmizla94, Scott Weiland и 5 други им се допаѓа ова.
  10. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Нема ништо лошо во тоа:D
    Пред некој ден една девојка ми пријде прва.
    Кога се стрча со тоа палицата,мислев нозе ќе искршеше за да ми пријде.
    Како ли ме здогледа на 100метри:?:
    Љубов на 100метри:rofl::rofl::rofl:
     
  11. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Zdravo na site.Sram ne sram,imam 38 godini,rizikuvam da bidam ismean od mnogumina koi se poiskusni od mene i vcera doznav za ovoj forum i resiv da se doveram mozebi na lugje koi minuvaat niz istoto sto i jas dolgi godini iako se somnevam.Jas sum od onie dinosaurusite,masko od izumren vid.Ste go gledale filmot 40 godisna devica? Epa jas sum 38 godisen i ne samo sto sum toa,jas nikogas dosega ne sum ni bacil zensko ni vo obraz.Ne sum imal prva ljubov i so netprenie go ocekuvam toa cel moj zivot,a nisto ne prezemam za toa da mi se sluci.Prezemam kukavicki cekori preku socijalnive mrezi slucajno da ne se zapoznaam so nekoja devojka ama dosega nisto ne se slucilo iako sum se obiduval so godini.Pohrabar sum vo virtuelniov svet zosto tuka sekoj moze da bide ona sto ke posaka,Pred nekolku dena doznav za tinder i lajknav eden kup devojki ama aber nema od odgovor.Kako da ne mi raboti ksmetot.Jas sum od onie romanticarite sto citale premnogu klasicna literatura i tolku sum bil impresioniran od tie dela sto i jas posakav da mi se sluci takva ljubov kako vo bajkite uste od malecok.Ne ziveam vo realnosta.Odbivanjeto go sfakjam premnogu tragicno i mi se cini deka cel svet ke mi se srusi ako bidam odbien.Zatoa nikogas ne sum prisol na niedna devojka zosto ako me odbie si zamisluvam deka samodoverbata koja i taka mi e raznisana ke mi se namali uste povekje.Nekako ne sakam nekoj da mi go unisti onoj moment they lived happily ever after.A od druga strana si vikam premnogu raboti sum propustil vo zivotot i bi sakal da zapoznaam razlicni karakteri za da vidam koja e za mene,da ne se zalepam za prvata.I taka postojano me obzemaat nekoi mozocni igri,dvoumenja,mnogu sum protivoreciv.Mozebi ke recete deka sum prebirliv.Ne znam kolku e neskromno ako kazam deka sakam devojkata da mi ima ubavo lice.Normalno moram i jas da i se dopadnam fizicki kako za poceten vpecatok.Sum razvil nekoj kompleks na niza vrednost ama ne sakam da navleguvam vo toa koi se korenite na toj problem.Mozam samo da kazam deka imam visok na kilogrami ama za srekja i visok sum pa ne izgledam kako gjule samo fakt e deka treba da oslabam.Mozno e iskompleksiranosta da e rezultat od godinite koga tatko mi stalno me potsetuvase deka ne vredam za nisto posto dolgi godini nemav rabota ama toa ne bese deka sum nesposoben tuku deka se plasam od neuspeh,dali ke znam da go napravam toa sto se bara od mene,me plasea kontakti so lugje,da zboruvam oci vo oci posto cel zivot sum bil sam,nigde ne sum izleguval.Duri ni Skopjevo ne go poznavam,sum bil samo vo dve diskoteki i dva tri kafica vo cel moj zivot.Sakam doprva da gi otkrivam rabotite i ljubopiten sum za se.Mene mi pomina toj period koga mloite vrsnici se zabavuvaa,a jas si venev so svoite stravovi i sram koj sto ke rece za mene ako ne uspeam vo nesto.Sakam samo da si najdam devojka i za prvpat da pocuvstvuvam kako e da se bide vljuben,da drzam nekogo za raka,da pravam se sto pravat zaljubenite.Samo fantaziram,a godinite si minuvaat i jas ne se podmladuvam iako ne izgledam tolku mator sto bi rekle srbite.Ke vi bidam blagodaren za bilo kakov sovet bez razlika na koja generacija i pripagjate.
     
    На Mr. Right и WildMk им се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ми го стопли срцето со исповедта :hug:

    Немам некој многу паметен совет, ама знам дека имаш време за љубов... Само ти треба малку охрабрување :hug:
     
  13. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Работи на себе. Теретана, трчање, ослабни. Ќе ти ја крене самодовербата на многу повисоко ниво. Престани да читаш глупа литература. Не изигравај некој пацифист и останати глупости. Жени не сакаат бета мажи, а пацифистите во најголем дел се такви. Почни малку поагресивен да си кон жените во смисла дај им до знаење дека ти се допаѓаат, побарај број, започни муабет. Има многу осамени сингл жени. Со задоволство би излегле на кафе со тебе. Дај им до знаење дека си сериозен и сакаш брак. Тоа им е многу битно. Ова се глупи совети кои ќе ги чуеш од сите, но нема некоја филозофија. Мора да се пушташ за да ќариш.
     
    На sj *O* и sjdgo им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ако ти си пример за 'алфа', тогаш дефинитивно сакаме 'бета'.
    Не го фрустрирај човекот.
     
    На sj *O*, MayDiamonds, dayla и 9 други им се допаѓа ова.
  15. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Не го фрустрирам. Му помагам реално. До него зависи колку е спремен на промени.
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pacifist

    Pacifist Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2018
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    2.258
    Пол:
    Машки
    Toa so teretanata ne e loso.Mozebi ako sum inspiriran od toa sto mi se slucuva bi otisol i vo teretana.Normalno,sakam da izgledam ubavo.Za brak ne razmisluvam zosto ne mislam deka sum zrel za takov cekor.
     
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.178
    Допаѓања:
    57.662
    Пол:
    Женски
    Ви текнува дека ви кажав оти секогаш тропам глупости во ситуации за флерт? Каква глупост некни одвалив, 3 дена се поминати мене уште неарно ми е. Најинтересно е што не сконтав одма што треснав, дури другиот ден ми текна. Али кога ми текна ваква бев [​IMG]

    Глупа си бев, глупа ќе си умрам, туго мајко.
     
    На sj *O*, Someonespecial, sparklie и 14 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Еј.. ама знајш шо?
    Секогаш има некој, на кој твоето 'глупа сум', ќе му биде кјут :inlove:
     
    На sj *O*, marlonbrando69, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
  19. NiceBoy

    NiceBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    Може во темата за политика не споделуваме исти ставови и мислења, ама за ова те поддржувам потполно. :D
     
    На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
  20. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Дирекно не сум пришла. Индирекно преку социјални мрежи - да. Некаде успешно а некаде не но имам впечаток дека мажите се плашат од девојки кои приоѓаат. Збунети се и незнаат како да постапат во моментот. Ми се има случено да ме побараат дури по неколку месеци а сме можеле веднаш да излеземе.
    Сум за тоа да се направи прв чекор.
     
    На sj *O*, hermosa, lovely91 и 2 други им се допаѓа ова.