1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки кои први приоѓаат

Дискусија во 'Сингл' започната од WildMk, 26 август 2018.

  1. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Впечатокот ти е погрешен. Баш се машките посигурни кога ќе им пријде девојката прва, од аспект дека нема плашење дали и се допаѓа на девојката па ќе го одбие одма од прва. Меѓутоа па и не значи дека машкото треба сега да биде со таа девојка ако таа него не му се допаѓа, секако ќе треба да најде културен начин тоа да и го дтави до знаење.
     
  2. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Апсолутно би се согласил и јас и би додал дека и шансите за успех се поголеми во случај кога приога девојката прва
     
  3. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Колку е лесно да се обвинат девојките а машките како невини "ние приоѓаме и корпи јадиме аман сожалете не ние кутри душички".. |(

    Имало случаеви кога машко индиректно ми давал до знаење дека му се допаѓам, погледи, нон стоп во моја близина, судрувања, насмевки итн. па сум помислила океј дечкото сигурно не знае да флертува или се срами па да му ја олеснам работата јас сум го направила првиот чекор, сум го додала на социјални мрежи, сум започнала разговор за на крајот дечкото скроз да се олади, едвај да враќа на пораки или едноставно да "исчезне".
    И тоа ми се случило 99% со сите на кои сум пришла прва и со никој не биднало ништо повеќе од тоа. Додека со сите машки досега со кои сум била тие први ми пристапиле, сме се спријателиле па на крајот успеало..
    Така да едноставно кренав раце бидејќи сфатив дека машките кои чекаат женско да му пријде едноставно не се машки, тие се некои искомплексирани душички кои си дујат его и после изиграваат некои мажишта пред друштво како "Види ја онаа ја оком она скоком, целата се попали сама ми дојде" |(
    Мизерии стварно.
     
    На Nigredo Odor, vaga95, Amellie13 и 11 други им се допаѓа ова.
  4. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Исто |(
     
  5. Rohed

    Rohed Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Машки
    Три пати ми е десено први да пријдат, амо првиот пат сфатив за што се работи, од што беше епрем очигледно. Ради Реткоста изгледа не разбираме субтилност толку многу (барем за мене) :^)
     
  6. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Ако прва пријди, би ми оставила впечаток дека е повеќе од потребното заинтересирана за мене и не би ја гледал како... како да ми храни его и да се фалам по другари.
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Прва се немам пуштено. Не знам како. Ќе ми текне да почнам за компир да зборам, ќе побегне брзином светлости :worried:
    Не гледам никаков проблем во тоа девојките први да приоѓаат. Кој може, зошто да не бе..
     
    На sj *O*, Someonespecial, MarigoldA и 2 други им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Пресрами му се, и престраши му се.
    Ни се страшни, ни се нешто посебно...
    Какаат.. исто ко нас :D
     
  9. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.215
    Пол:
    Женски
    Се пресрами тој, душава.. Заедно сме две години.

    Али она со можда су лабудови во темана, легендарно! Прснав!:rofl:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Чувајте се :hug:
     
    На sj *O* и Miss666 им се допаѓа ова.
  11. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не трпам долго екстрасистоли. Тој што знае да ми ги предизвика поштено заслужува Lady's choice:lol:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Сум пробала, не успеало
    Мислам дека таа девојка што приоѓа прва, машките ја гледаат како очајна и слично
    Таков впечаток сум добила од правење муабет со другари
     
    На Kitty23 и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Епа таквите машки, ќе најдат некоја што ќути и се согласува со се' што тие ќе кажат - односно, потчинета.
    То е. :lol:
     
    На sj *O*, Mrs.Styels, Animali и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.558
    Пол:
    Женски
    Прв приоѓа тој кој знае што сака и решил да го добие, машко или женско, не е важно. Ако нема кој прв да пристапи, ништо од љубовта што можела да се роди. Ништо очајно нема во пристапувањето општо како чин, но може да има во начинот на пристапување.
     
    Последна измена: 21 декември 2018
    На sj *O*, Animali, Д.Чобанова и 10 други им се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Mirna voda breg roni. :D

    Jas taka vikam za tie mirnite i so se sogladuvaat za se'.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Изгледа се плашат од нејзината храброст да пристапува прва мислат дека ако бидат со неа таа ќе оди наоколу и ќе се пушта на секое машко и ќе ги изневерува, па вака демек оваа мирната што сами ја ќариле знаат дека им е сигурна 8-|
     
    На Animali, WildMk и Stark им се допаѓа ова.
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Сум го направила првиот чекор, не еднаш, неколку пати. Дури и со мм бев таа што почна прва. Не верувам дека помисли дека сум очајна или којзнае што, баш ми кажа дека му било интересно што за првпат некоја се осмелила да го направи првиот чекор.

    Кога бев тинејџерка и првите година-две на факултет бев од тие срамежливите, повлечените. Криво ми е што пропуштив некои добри момци поради тоа. Ама со тек на време се ослободив, и почнав да пристапувам прва ако бев заинтересирана за некој. Ме корпосале, ништо спектакуларно, има момци што се плашат кога девојката е доволно самоуверена да части пијачка или да почне муабет, но за среќа, не беа многу. Но не секогаш беше со намера да си фатам дечко, некогаш сакав само забава. Битното е да се најдете со момчето на иста бранова должина, и секако, да знам на што сум од старт, а не ако сум заинтересирана за нешто сериозно, да го манијачам со денови и месеци и на крај ништо да не бидне.

    "I'm not used to play love's silly games
    turn me down or let me start"

    вака некако можам да го дефинирам тоа.
     
    На H.VAGA, Natalyy123, sj *O* и 7 други им се допаѓа ова.
  18. neo

    neo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    163
    Многу пати ми се десило девојка да ми пријде и мислам дека не сум изреагирал како што треба ниеднаш. Сите тие приоѓања ми се само во пријатно сеќавање.

    Првото приоѓање кое ми се случи на некој 10+ години, едно девојче ми пријде и ми кажа дека ме сака. Јас нормално како што ме дал господ ништо не одговорив, само се вцрвив како патлиџан, сигурно девојчето многу се покаја што ми пријде.

    Ништо поарен не бев ни кога начукав повеќе години, добро се сеќавам на една девојка која постојано ме провоцираше, изгледа не ја поколеба одма мојата срамежливост, фалеше уште да ме фати на сила да ме легне.

    Друго искуство кое добро се сеќавам е во салон на VIP кога влегов да ја надополнам мојата при пејд сметка, ми се насмеа и ми кажа дека ми го знае тел. број. Навистина бројот беше тој, изгледа го научила напамет и само чекала да дојдам пак. Не знаев како да изреагирам. Влегов повторно по неколку дена овој пат спремен и решен јас да го направам првиот чекор но девојката ме обесхрабри, се однесуваше ладно од почеток, како да не ме познава и одма ме предомисли да го спроведам мојот план.

    Ете ова се само дел од моите тажни искуства со приоѓањата од женска страна,

    Ми остануваше само отпосле да си ги повторам во себе стиховите на песната од Леб и Сол,

    Правих се ријечи увјек касно сетим,
    Одговор знам кад останем сам...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. rolulika

    rolulika Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2018
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не си чул сигурно за '' испод мира триста вира '' :D
     
    На WildMk и Stark им се допаѓа ова.
  20. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Кога би ми пришла, веднаш би почнале комуникација. Не значи дека секогаш мора секс да биде причината (леле ако му пријдам ќе мисли сакам да му дадам /|\ леле ми приоѓа девојка, сигурно сака да ми даде)...
     
    На SnowDOG му/ѝ се допаѓа ова.