1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки, колку можете да им одолеете на “забранетите“ работи?

Дискусија во 'Секс' започната од hunter26, 7 март 2015.

  1. hunter26

    hunter26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Машки
    Здраво девојки, нов сум на форумов па сакам да ве прашам за тоа како размислувате на оваа тема
    Колку можете да одолеете на “забранетете“ работи? и колку лесно се впуштате во нешто кое што знаете дека ви е “забрането“ и дека не треба да го правите? :)
    Еве јас ќе кажам за мене. Во врска сум 3 години, но понекогаш неможам да одолеам на некои ситуации...
    Тоа обично се случува кога на пример ќе запознаам некоја девојка која што сексуално ме привлекува и почнувам со флерт се додека не го добијам тоа што го барам... имаме односи еднаш или така одреден временски период и тука завршува приказната.... знам дека тоа не треба да го правам и дека не е фер спрема девојками со која што супер ни оди... но едностано се случува.

    П.С знам дека форумов е наменет пред се за девојки. но се зачленив за да размениме некои мислења и совети од двете страни, секако доколку ме прифатите :)
     
  2. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    7.268
    Пол:
    Машки
    забранетово е секогаш најслатко..на комшивката крушката..е поубава од мојава дома..секогаш..:)
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Прекрасно ви оди со девојка ти, штом не можеш да контролираш и ја вараш наоколу.
    Некои работи, и да ти е дозволено, од почит кон некого не се прават.
     
    На Cacii123, senza.parole, lovestoneddd и 32 други им се допаѓа ова.
  4. b.u.tt.e.r.F.L.Y

    b.u.tt.e.r.F.L.Y Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    А што ако дознаеш дека и таа тебе ти го прави истото?
    Како ќе реагираш?
    Како ќе се чувствуваш пред се?
    Како идиот? Како искористено магаре? М?
     
    На kjukli, cresa-jagoda, one_girl и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    10.291
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека ќе закачеш херпес.
     
    На Sejfullai, lovestoneddd, sjdgo и 23 други им се допаѓа ова.
  6. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Јас да сум на местото на девојката би ти пукнала шамар и би те отерала у пичку матер па оди изеби се со цел град ако сакаш. Ми се згрозува од таквите машки.
     
    На Sejfullai, Love_Macedonia<3, kjukli и 5 други им се допаѓа ова.
  7. b.u.tt.e.r.F.L.Y

    b.u.tt.e.r.F.L.Y Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    И да беше твојата девојка на твое место до сега ќе беше позната кај сите твои познаници или другари како ку*ва или девојка за една вечер, зар не?

    А ти сега 'фраеру' не се мислиш себеси за машка ку*ва? Или се гордееш со себеси дека имаш повеќе девојки поминато?

    ДЕВОЈКИ ЧУВАЈТЕ СЕ ОД ВАКВИ!
     
    На lovestoneddd, kjukli, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ја разбирам потребата за нешто ново и различно. Возбудата е поголема отколку со сталниот партнер. Меѓутоа тоа е доказ дека не си со вистинскиот/вистинската.

    Ми се случувало ова и на мене, дури дојдов до степен да се мразам себе си. За среќа се соочив со проблемот превземав мерки. Не би можела цел живот да живеам со "костури во плакарот".
     
    На tessie и BoyL им се допаѓа ова.
  9. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    2.831
    Пол:
    Женски
    Не е тоа дека неможеш да одолееш на забранетото него не си го цениш она што го имаш покрај тебе.:fubar:
     
    На lovestoneddd, Мистер_89, tockaAa. и 10 други им се допаѓа ова.
  10. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    ма ти се молам не си можел да одолееш :headbang:(mooning) ....што ако и твојата девојка не може да одолее на некој кој сексуално ја привлекува тогаш шо прајме .....ила курва е таа ?? Како ке се осеќаш тогаш ти господине (е******* ) ова не е нормално, И се надевам дека еден ден ке го добиеш тоа што го бараш МАГАРЕ :punch::punch:
     
    На cresa-jagoda и girl-miri им се допаѓа ова.
  11. buffalo

    buffalo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    hahahah me iznasmea :)
     
    На Lambada му/ѝ се допаѓа ова.
  12. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Аман бе па зошто забранети?
    Раскини и на девојка ти после оди со која сакаш, оти очигледно не си тип за врски. Не го маткај девојчето за џабе.
    Несакам да мешам овој или оној ќе ми простиш но како ќе се чуствуваш ако дознаеш дека некој ова и го прави на твојата сестра, братучедка или утре другден недај боже ќерка? Ќе одиш главата да му ја скршиш? Знаеш како велат не прави го тоа што несакаш да ти го прават, а еден ден се се враќа. И мене ќе ми е послатко ако сум на диета оваа недела да јадам слатки но ова твоето неможе да се споредува со ништо. И немој да се лутиш/буниш како сме те нападнале, сигурно подршка не очекуваше за ваквата ситуација? А се кладам дека пред девојка ти си дечко кој никогаш не би изневерил, нели? 8)
     
    На kjukli и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  13. hunter26

    hunter26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Машки
    Очекував вакви коментари, поголемиот дел од критиките се издржани... ама изгледа кога ја започнав темава не се изразив во целост... муабетот ми беше како да се прекине сето тоа, затоа што девојками стварно ми е битна ама тоа како да посилно мене :(
    прашањето ми беше дали некој бил во слична ситуација и како да се избегне истата... затоа што верувајте не е баш така лесно.
    јас сум се анализирал самиот себеси и ситуацијава и доаѓам до заклучок дека мора да е ова некоја психолошка состојба од која што не го гледам излезот... а така цел живот неможе да се тера
     
  14. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    476
    Пол:
    Женски
    Знаеш што ? Ееее од таквите како тебе си патиме !
    Срам не ти е ? не чувствуваш никаква вина никаква грижа на совест ?.. Кога тогаш посакувам твојата девојка да дознае за твоите подлости и да те прати у пм !
     
    На kjukli, black-angel, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  15. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Значи ако не можош самиот да се справиш со овај проблем ке си побараш помош пошто ова стварно не е нормално....Има институци ке се обратиш таму ако е до толку сериозно и престани да ја вараш наоколу девојката пошто не го заслужва ова што му го правиш стварно
     
  16. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.473
    Ќе ти помине коа ке пораснеш не се секирај. Уживај до тоаш и ако те фатат-са сречом :D
     
    На tessie, eloves, Sesil и 4 други им се допаѓа ова.
  17. IthoughtIwasAnAllien

    IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    237
    Имам учено за секакви психолошки растројства и состојби ама ова твоето не спаѓа никаде. Кога ќе ја изгубиш девојка ти ке сфатиш колку многу ти значела а до тогаш ти подебавај се кога си глупак.
     
    На ennaz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Какви институции, какви психијатри, растројства... :D Ќе си помисли дечково дека стварно нешто не е во ред со него. Сите машки ја прележале оваа "болест", обично кога се помали, а не е реткост и на постари години. Кој, како го има фатено. Ама кај 99% со тек на време поминува. Моли се да не си од тој 1%. Тие се најлоши. :D Во меѓувреме раскини со девојка ти, греота е, колку и да ја сакаш и ти значи, џабе е. Додека не се изживееш, и Лима да ти е девојка ќе ти мрда опавчето. Непишано правило.
     
    На tockaAa., kjukli, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
  19. hunter26

    hunter26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Машки
    Чим сум ја пишал состојбава овдека, значи свесен сум за проблемов, свесен сум и дека девојками не го заслужува тоа и дека така неможе цело време да се тера... ќе направам напор да се променам па ќе видам како ќе ми оди, а највеќе сакам да успеам во тоа да го поминам овој период кој што трае веќе 4-5 години...
    инаку темава ја отворив за да се споделат размислувања искуства и некој ако знае некое решение за ова, а не одма да се констатира дека е неопходна помош од иснтитуција или слични глупости
     
  20. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Ова го правиш 4-5 години и мислиш дека не ти е потребна помош или слични глупости...извини не сакам да те навредам ама стварно треба што побрзо да го решиш овај проблем и не е период туку ГОДИНИ се во прашање.Не знак како можи до толку да си без чуствителен не знамм :puke: