1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојки, колку можете да им одолеете на “забранетите“ работи?

Дискусија во 'Секс' започната од hunter26, 7 март 2015.

  1. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А колку години имаш? И колку време сте заедно со девојка ти?
    Некогаш мислиме дека личноста до нас е онаа вистинската, ама неретко се случува и да се излажеме. Можеби едноставно има нешто што не те исполнува во врската, па го бараш на друго место. Или пак не ти дошол оној период кога вистински сакаш да се смириш. Не се случува ова само кај момците, истиве ситуации се случуваат и кај девојки. Сум имала многу примери околу мене. Сите тие ситуации завршувале кога личноста ќе се изживее, не и' е интересно повеќе да шета, се смирува и тоа е тоа.

    Да не се разбереме погрешно, не те оправдувам, во никој случај, и јас имам долга врска и знам како би се чувствувала да бев на местото на девојка ти. Воопшто не е во ред. Затоа и ти реков, размисли и подобро е да раскинеш, отколку вака.
     
    На AnnabelLee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    19.086
    Пол:
    Женски
    Епа, батка, тоа значи дека не си цврста личност, која знае да си постави граници и да се контролира. Исто значи дека си емотивно и емпатиски опериран, т.е. не знаеш да сакаш и не знаеш колку повредуваш некого со тоа што го правиш. Кога сакаш некоја, од срце нема да ти дојде да правиш такви работи, ама тоа е. Таквите како тебе кои не се свестуваат на време, или завршуваат како стари ергени оти никоја нема да го сака (ако мислиш дека нема да те научат каков човек си, грешка си. ќе те научат и ќе те одбегнуваат), или ќе земеш некоја која ќе биде најверојатно како тебе, и ќе биде со тебе само да ти ги зема паричките и колку да не остане немажена, а ќефовите, исто како тебе, ќе си ги прави на друго место.
    Искрено, ми личиш по муабетиве на тинејџер, или рани 20ти години (ако си повеќе од тоа... страшно), и сеуште мислиш дека е кул да се биде женкар, ама веќе девојките после 20та година сакаат стабилен маж, човек кој знае да сака и почитува и кој ќе им дава чувство на сигурност. Или свести се на време, или за жал ќе завршиш без ниедна.
     
    На AnnabelLee, eloves, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. smigool

    smigool Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    355
    Пол:
    Машки
    хахах, типов на клада ќе завршеше да небеше интернетов и не беше се така полу анонимно.
    искрено ме радува што има така фини девојки што го испердашија!
     
    На Мистер_89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас сум строго НЕ за изнерверување.
    Е сега незнам типов колку години има, но очигледно си млад и неискусен и неиживеан. И затоа забранетите работи ти се најслатки. Подобро немај девојка.
     
    На Alisa22 и buffalo им се допаѓа ова.
  5. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Забранетите работи се секогаш послатки, ама човек треба да знае да се исконтролира, пред се заради себеси, а после тоа и заради личноста со која е во врска. Незнам после толку неверства како воопшто легнувате мирно да спиете. Како ја гледате саканата личност во очи? Неможам да разберам колку бесчуствителен треба да биде човек за да го прави ова со години, и да не осети грижа на совест. Ај те молам стави се ти на местото на девојка ти, замисли дека и си верен а таа цело време дури одите, бидејќи нели неможе да се контролира легнува со кој ке стигни а потоа се врака во твојата прегратка. И? Како се чувствуваш ти, а?
     
    На AnnabelLee, sladok-bitola и Мистер_89 им се допаѓа ова.
  6. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Сеа као женско треба одма да почнам со она - како не те срам, па ти го вараш девојчето, па не го заслужуваш, па како те трпи толку време дрн дрн дрн ...
    Ај сеа со ,,ладна глава,, размислено. Толку време да вараш некој и он да не примети ... е тука нешто друго не ваља. После 3 годишна врска ти го знаеш некој како дише а не дали вара или не... мало морген. Да си изневерил еднаш да не те дознале ај ке сватам, ситуација, сплет на околности итн. Ама константно да вараш и пак никој да не дознае епа не бива.Сигурно нејзе и одговара сета таа ситуација штом така мудро си молчи. Имав едни вакви пријатели, вараа и двајцата, (демек) криво им беше што се вараа, ауу срцки, наредна прилика пак иста песна.
    И не, не е до неиживеаност. Ако е до неиживеаност, ке вара одреден период, ке се иживее и ке прекине. Ама има луѓе кои цел живот вараат. Кај нив шо е причината за варање.
     
    На AnnabelLee, Роберт 7, joy1 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    подобро кажено...здравје :D
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    А јас па за темава мислам дека е направена од чиста досада
     
    На Lambada му/ѝ се допаѓа ова.
  9. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    хахаххахахаха
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Продужи даље дур не завршиш Албанија жена да си купвиш :fubar:(facepalm)
    А промената зависит од тебе и твојот карактер. Ама имат луѓе со говорна мана, незнаат НЕ да речат...валда од нив си :nod: или не си одлучен да прекиниш со циркузот асално!
     
  11. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Читајќи те добив впечаток дека ти бате си сексуално опседнат. Па, само види си ги мислењава на форумов, откако си дојден дробиш за секс. Така да тебе уствари не ти е проблем што изневеруваш, туку во тоа што си дозволил да те надвладеат ниските страсти.

    Од друга страна викаш не сакам лечење по институции. Кое очигледно ти е неопходно, бидејќи и сам призна дека и покрај тоа што си се анализирал себе си` не си успеал да го решиш проблемот. Што води кон фактот дека немаш самоконтрола, а тоа е и те како доволна причина за посетување стручно лице. Е да, воедно се надевам дека си максимум 25-6 години, и сфаќаш дека среќната врска ти е чист производ на илузија.
     
    Последна измена: 14 август 2015
    На AnnabelLee, Alisa22 и joy1 им се допаѓа ова.
  12. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Ништо не може да го оправда ова што го правиш. Стави се на нејзино место и размисли како би се чувствувал ти ако таа те изневерува. Според мене ти не си заљубен во неа. Кога маж се заљуби, постои само една девојка за него. Од вакви женкари како тебе страдаме ние, зошто да ја изневеруваш кога можеш да и раскинеш па да одиш со која сакаш? Не можеш да ја сакаш и неа и другите, тоа не е нормално, тоа нема да трае долго. Твојата девојка заслужува да знае што прави и што мисли дечко и, а ти заслужуваш да те остави и веќе никогаш да не те погледне. Се надевам дека ќе се случи тоа, за потоа да сфатиш што си пропуштил, да ти недостига само таа и да немаш интерес за друга. И таа ги има истите работи како и другите девојки, сигурно има свои вредности.. Престани со тие глупави неверства, престани да се однесуваш како дете, неизживеан човек којшто мисли само на девојки, забава, секс.. Порасни! Жените сакаат мажи, а не вакви недораснати момчиња. А ќе бидеш маж тогаш, кога ќе научиш да ја сакаш и почитуваш својата жена.
     
    На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    A jaс мислам исто како SimonaTino
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.574
    Пол:
    Женски
    Можам да одолеам, затоа што кога сум во врска личноста покрај мене ја сакам и пред се, ја ценам и почитувам!
     
    На traveler му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Мистер_89

    Мистер_89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Дечково спаѓа во тие 10% (фраерчиња, убавци, богаташи - зависи во која категорија од овие спаѓа) од дечките што мислат дека се богови и можат секоја девојка да ја имаат и најчесто девојките завршуваат со такви типци во кревет или во врска и на крајот патат од нив. Еден ваков дечко врти по 15-20 девојки, додека некој просечен, паметен дечко (кој не спаѓа во ниедна од горенаведените категории) кој би ја чувал девојката како капка во дланка не може да дојде до израз поради вакви машки и не фаќа ниедна девојка. Поради вакви дечковци ја добиваме класификацијата дека сите машки се исти иако нема врска тоа, само девојките се лажат по тие 10% и тоа не една него 80% од девојките и затоа после настанува неверството. Дечкото си се уфилмува дека зашто со една да седи кога може 15-20 да ги врти, му се може нели? Егото му е sky high трчаат многу девојки по него, ете тоа е оваа ситуација на дело прикажана поткрепена со факти од искуство кои сум ги видел и сеуште ги гледам околу мене. Јас лично сум во подолга врска од неговата (7 години) и ја имам крај себе според мене најдобрата девојка што може да постои. Прва подолга врска, се сложуваме максимално во сите работи, двајцата си ги познаваме навиките, маните, слабостите и никако не би ја изварал за ниедна убавица на светот. Знам дека тоа што го имам е нешто најдобро, сигурен сум во тоа што го сакам и не би го растурил тоа никогаш за некакви сексуални нагони или лудории и што ти ја знам. Ако си задоволен од тоа што го имаш крај себе и си сигурен во себе дека е таа вистинската а притоа имаш став и свое јас тогаш ништо не може да те измрда.
     
    На Flower.D, Ice&Fire, traveler и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Не можам да им одолеам.
    Ги правам секогаш кога можам и сакам и ич око не ми трепнува
     
    На popeto, Flower.D, Ilajla666 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Кој ги започнува бе темиве во подфорумов, Харви Вајнстин? :D
    Јас се изнасмеав. Сега некој ќе рече, греота за девојките во такви врски, ама па кога не отвораат очи...
    А и што е тоа „забранетото“, во затвор се оди? Сексуално вознемируваш, педофил си, некрофил, па е забрането? А не, ова не било забрането, туку „забрането“ :D
     
  18. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    @hunter26 Или имајте отворена врска, доколку се согласите и двајцата секако или не и го губи времето на таа со која што си ако сакаш да се плеткаш со други.
     
  19. Biny

    Biny Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    234
    Пол:
    Машки
    Сум СПИЕЛ со женско до мене во време кога имав девојка, провоцираше но не продолжив
     
    На Flower.D му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Дишеше ?
     
    На Alisa22, Animali и NarCis@ им се допаѓа ова.