1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојчето со две имиња (Јадранка Владова)

Дискусија во 'Книги' започната од tea4e, 28 јули 2012.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Многу сакам да читам книги,особено во лето знаам за потчитнам по неколку.Минатото лето случајно и за прв пат ја зедов „Девојчето со две имиња“.
  Беше интересна книга,една од нај интересните што сум ги прочитала.Едноставно случките и раскажаните мигови и доживувањата ме воодушевија.Барав ваква тема ама не најдов,се надевам не е дупла. ;)


  Се кажува за едно девојче коее се соочува со сите прроблеми во семејството а истовремено и се грижи за нејзината помалечка сестра.Нејзините родители имаат караници и проблеми а таа се обидува сите нив да ги реши и сфати.Но,родителите одлучуваат нејзе и нејзината помала сестра да ги пратат во село,кај нивната баба.Таму престојуваат одреден период,а потоа таа се обидува даа земе се во свои раце.Со текот на времето работите се средуваат и семејството повторно е зедно. ;)

  Што мислите вие за книгава?Дали сте ја прочитале? :)


  Ако темава смета ,се знае-клуч... ;)
   
  На ana ana ana и elka.timova им се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Сум ја читала во четврто одделение, ми беше лектира за обработка. Да навистина е интересна книгата, буди многу емоции, се сеќавам дека плачев додека ја читав :)
   
 3. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  ..Не ми текнува кога ,ама да ја имам читано...Баш кога ти го прочитав тоа што ти беше во скриен текст ми текна...Интересна книгичка :) :)
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Би можела повторно да ја ппрочитам...
   
 5. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Книгата ми беше лектира во 4-5 одделение. Лани повторно ја прочитав. Една од моите омилени книги.
  :wasntme:
   
 6. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.173
  Допаѓања:
  9.922
  Пол:
  Женски
  Срцкаста е книгата ептен.Ме потсеќа на детството. :)

  Не е лоша, баш е и за возрасни и за деца.
  Најак лик ми е бабата на Неда-Лили со нејзините комплекси на дама-граЏанка чија ќерка се омажила за 'селанец', потрагата по мажот од нејзиниот живот. И нејзиното познато-"Типично". :D

  Добра е бе книгата, онака ко за лесна литература.
   
 7. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Многу добра книга. Ја имам прочитано 2-3 пати.Првиот пат дури и се расплакав кога се разделуваа девојчињата.
   
 8. Girl.Jyoti

  Girl.Jyoti Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Ја имам читано, една од моите омилени..
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Омилена ми е, и сакам повторно да ја прочитам :wasntme:
   
 10. dare1990

  dare1990 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  2
  Ја немам читано но ги гледам вашите коментари и ќе ја земам да ја прочитам.
   
  На Robert4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Лелеее, кога ќе ми текни колку многу ми беше тажна книгава :D
  Предобра книга, една од моите поомилени. Мислам дека во 5-то или 6-то ја обработувавме. Исто така на крајо знам се скапав радување кога се смирија мајка е и татко е, и малецкото кога ќе и рече ''Дада-Нене''.
   
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Едвај чекам распуст за да ја земам пак :wasntme:

  Доста се мои мислења на темава :wasntme:
   
 13. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  Ја имам прочитано некаде 3то хахах, да убава е.. :) :)
   
 14. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Првата книга која ме расплака, прекрасна е. Емоционална...
   
 15. Ивона Трајковска

  Ивона Трајковска Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дали може да ја напишиш содржината на лектирата?? Лектирата ми е за утре а јас ја немам прочитано затоа што немав слободно време и имав многу за учење Те молам напишија содржината