1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојчиња кои "си го бараат".

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 10 септември 2016.

  1. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    А сепак малку сте љубоморни, кога толку време сте издвоиле да ги анализирате :)
     
    На Lolo5, blackwave, krEM4Eto и 10 други им се допаѓа ова.
  2. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.300
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    "Girls are getting raped. That ain't the fault of mini-skirts, it ain't because of alcohol or 'cause she liked to flirt. It's because we made a place where she has less of a worth, and offenders walk away, while victims lay to hurt."
    -Lilly Singh
     
    На Lolo5, krEM4Eto, Srckata28 и 13 други им се допаѓа ова.
  3. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Ехее колку шпански серии имаат тука пишувано по разни теми ти на сите да не им преговараш од типот "свесна си,несвесна си,будала си итн..." Тоа што го напишав е нешто вистинито.Доколку те мрзи човече немораш да читаш,никој тука не е принуден со сила но секој има право да се искаже.
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Хах..Абе машко како машко зар одбива?Едвај чека таква прва шо се нуди... Ќе ја испофаќа секаде и ај со здравје,башка нареден ден ќе зборува свашта,ќе ја бие лош глас..Треба да се помачи тој малку за да те придобие тебе за да после го цени тоа што го добил со пот и маки...А денес што е најтрогателно сами се нудат девојките ама воопшто не си се ценат себеси.И за мене тоа не е машко кое прифаќа секаква што ќе му пријде!..Сепак ваше право можеби според тебе е така но јас никогаш не го подржувам таквото однесување.
     
  5. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А зошто би пишала на некој ако мислам дека ќе ме одбие?
    Што не поддржуваш, какво однесување?
     
    На Lolo5, Bender Rodriguez, ku4ence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.994
    Допаѓања:
    279.279
    После констатацијата дека ќе те испофаќаат...ако ти држи пиши прва пак :D.
     
    На Lolo5, Luna91, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Зависи од ситуација, сепак и ние машките не сме на закачалка.
     
  8. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    :o Паа секако дека не одбива си има корист тој и јас тоа ти го велам...
    Какво однесување??? Уште не ти е јасно за што зборувам цело време...ниш..излеа ти е касно! И не ме цитирај веќе please byee...
     
  9. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    - Здраво, сакаш да идеме на пиво?
    *доаѓа и почнува да ме фаќа*

    Не ми е јасно бе девојче, еве стварно не сфаќам шо е толку погрешно прва да пишам на некој.
    Каква корист, па јас сигурно нема да покажам интерес за некој ако тој човек не ми се допаѓа. Тоа не е обострана корист?

    Изгледа ми е касно, да.
     
    На Lolo5, Luna91, blackwave и 12 други им се допаѓа ова.
  10. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Ете се наоѓаат, професорот игнорира и често ја брка од час или и се заканува со ниска оцена.
     
  11. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Кaкo штo зaбележувaм, мнoгу девoјчињa си се преценувaaт, и тoa ептен. Не сме принзеци, не требa мaшките дa се oтепaaт oд убедувaње зa дa не ,,дoбијaт'', a при тoa дa не ни пoмислaт нa другa и дa трпaт секaкви испaди и дрaми. Симнтете се мaлку, не се сите мaшки oчaјни, си имaaт грaници.
    Амa штo знaм јaс, тoa штo oдев сo мaшкo 6 месеци, кoе јaс првa гo викнaв нa дејт, сигурнo билo зa дa ме искoристувa.

    Инaче зa темaвa, attention whores oдсекoгaш имaлo сaмo сегa пoвеќе се зaбележувaaт пoрaди сoвијaлните мрежи, и не се сaмo женски, туку и мaшки кoи се сликaaт пoлу гoли. Нa мoјoт ѕид не ги зaбележувaм мнoгу, бидејќи нaјверoјaтнo не ги следaм, a и не им oбрнувaм мнoгу внимaние.

    Нo, изрaзoт "си гo бaрa" имплицирa декa прoвoцирa дa и се случи нештo штo нејќе. Штo не е вo ред кaкo и дa е oблеченa. Тoa штo мене или нa некoј друг не му се дoпaѓa штo некoјa нoси или кaкo "гледa" (??) не знaчи декa зaслужувa дa биде мaлтретирaнa.
    А и мнoгу ерелaтивнo. Вo некoи делoви вo светoт ќе си гo бaрaте aкo ви се гледaaт кoленaтa. Или рaмениците. Или кoсaтa. Или крстoт нa лaнчетo.
     
    На Lolo5, Love...music, Bender Rodriguez и 7 други им се допаѓа ова.
  12. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Со страв да бираш што да облечеш пошто може да излезе дека си го бараш (facepalm)
    Си го барала? Што си барала бре, едноставно така ќеф на газот и било за да се облече...ако сака некоја и ко калуѓерка да е облечена, и ролка до очи да носи, ќе дојде и ќе ти побара со збор (ако решила да бара), а не преку облека.

    Насловов најјак: Девојчиња....девојчиња се деца од нула до 13/14 год. Што може да бара девојче? Девојчиња кои си го бараат мечето? Или кучето? Или што?

    (facepalm)
     
    На Lolo5, blackwave, krEM4Eto и 8 други им се допаѓа ова.
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Секогаш ова ќе ми боди очи, секогаш ова ќе ме провоцира.
    Зошто ... зошто едно се оправдува за друго да се осуди.
    Зошто.
    Зошто.
    |(


    Ако он фати некоја негде, и она му дозволи, шо ајт со здравје?
    Ако он фати некоја негде, нема исто „валкан“ да е со неа?
    Ако она го фати него негде, та пак валкана ќе е ... ?


    Полошо од машко да вели дека женско си го бара, е женско да вели за друго женско дека си го бара.
    :?:
     
    Последна измена: 12 септември 2016
    На Lolo5, blackwave, krEM4Eto и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Јас имам 14 години ,значи да ме видите како се облекувам ќе мислите дека имам 12 години.. Воопшто не изгледам како за моите години за разлика од тие девојчиња што се шетаат полуголи и изгледаат ко 20 годишни. Никогаш немам облечено маица со гол стомак затоа што не се осеќам пријатно и сметам дека не ме личи.
    Значи мене ми се има случено да ме гледаат манијачки или да ме следат,еднаш бевме излезени со другарка и имав облечено џемпер до под задник и фармерки и еден тип одпозади не следеше и гледаше ненормално ама избегав некако :whew: ми се има случено и во автобус, се вознемирив и станав се симнав па пешки сум одела до дома:x
    Значи тоа се БОЛНИ ЛУЃЕ,јас не мислам дека тоа е до облеката што ние ја носиме,туку тоа им е до психата нивна.. Тие не бираат жртви скраја да е.
     
    На Lolo5, buba4e89 и Prijatelot им се допаѓа ова.
  15. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Најмногу ми е жал што жените не се свесни за својата сила, креативност и мудрост, па се фокусираат на надворешниот изглед најмногу. Самите се сметаат за повредни ако имаат поголем задник. Во 9то, кај другарка на роденден си ги мереа задниците. Истите плукаа по тие што носеа шорцеви, а тие самите си ги „истакнуваа атрибутите“. Јас како идна жена сакам да постигнам повеќе од убав изглед, и згодни дечковци, јас како идна жена имам свои цели и идеи во животот и уште од сега се борам да ги исполнам. А, тоа треба да го прави и секоја друга жена, за да не заврши како шивачка која едвај го прехранува семејството, а имала сон да стане сликар (има и документарец за ова направено).

    Не, не оправдувам силување заради тоа што ги истакнувала атрибутите, но не оправдувам ни жената да се гледа како трофеј за да привлекува внимание со нејзиниот задник или гради.
     
    На theowndemon, Lella, AnaKlarc и 2 други им се допаѓа ова.
  16. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    луѓе бе...21ви век што сте закочени во 18ти?
    Ако девојката си е надарена или оди и го поти газот во теретана и внимава на исхрана зошто да не покаже што има? и јас да имав голем задник ќе си го сликав ама немам...љубоморни створења цццц..
     
    На Lolo5, Tina2017, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Чекај јас не разбрав или?? Си го бара да биде силувана поради што си ги истакнала облините ???
    Зошто да не ги истакне кога ги има де? А и нејзино тело е што сака ќе си прави. :) (И не секоја девојка е курва ако носи миничи, танга или длабоко деколте....) :)
     
    На Lolo5, thequeen95 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  18. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Имa и креaтивнoст, мудрoст, тaлент зa пеење, свирење клaвир/гитaрa/виoлинa, цртaње... Зoштo тoa не гo истaкне?
     
    На fallenangel и xGrapefruitx им се допаѓа ова.
  19. Maca_<3

    Maca_<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    467
    Пол:
    Женски
    Треба и тоа да се истакне секако ако се има. :!: Ќе го спомнев и тоа но темата поточно е за девојчињата што ги покажуваат своите облини ко демек сакале да бидат силувани... (facepalm)
     
    На Lolo5 и Incule им се допаѓа ова.
  20. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.464
    Пол:
    Женски
    Јас имам голем гз, и сакам да си носам фустанчиња и фармерки а и хеланки. Е сега, кога е некој обичен ден и морам да завршам раб надвор облекувам хеланки, мајца и балетанки, коли пак свират по мене. И сега си го барам ја според ваша логика? Што треба да носам според вас? Треба да се срамам тоа што имам голем гз?
    Дајте бе малку по озбилно. Па само овдека мислам дека женски една со друга си маваат етикети. Срамота.
     
    На Lolo5, honest girl, ku4ence и 2 други им се допаѓа ова.