1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Девојчиња кои "си го бараат".

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од AnaKlarc, 10 септември 2016.

  1. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Секoј имa тaлент кoј чекa дa биде oткриен. А, зa дa јa рaбoтиш рaбoтaтa кoјa јa сaкaш дoвoлнo ти е сaмo 5% тaлент. Другoтo се е упoрнoст. И кaј двaтa пoлoви ме вaди oд тaкт вреднувaњетo нa физичкиoт изглед пoвеќе oд личнoстa и целење кoн убaвинa нa телoтo пoвеќе oдoштo кoн убaвинa нa душaтa.
     
    На CameliaMiller, ToksycznaReakcja, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Не се лафе ако истанува атрибути и бара да е силувана ве молам читајте ги и претходните мислења.
     
  3. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    882
    Пол:
    Женски
    Гола да се слика, натртена и не знам каква, не си го бара. Никој не си го бара освен ако јавно не си се искаже. Кога веќе за малолетни збориме, под 14 год на чело да истетовира НЕ СМЕЕ "желбата" да и биде остварена без разлика на каква и да е ситуација, терминот е полов напад. За под 18, памет у глава. "Провокативна",демек,облека и слика се заради лична сатисфакција, не дека и "треба" секс.Кој како сака нека си се облака, тоа си е лично право. Ај ако не вреќи за компири да носиме. Бетер сме од запад у 19 век.
    image.jpeg
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpeg
      image.jpeg
      Големина на фајлот:
      44,3 KB
      Прегледи:
      0
    На CameliaMiller, kim.k, EminemsGirl и 15 други им се допаѓа ова.
  4. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Znaci jas epten sum bila odsutna.. Kratko i jasno za mene devojcinja sto si go barale i si go dobile se kurvite. 8)
     
    На Maca_<3 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Некаде имам прочитано нешто во стил дека единствено нешто што една жена не може да и прости на друга жена е убавината. Дел од мислењата на темава ми се доказ дека има вистина во таа реченица.

    Што вас лично толку ве засега дали некоја си таму цура ставила секси слика на фб, играла провокативно во диско или флертувала со машките околу неа? Дали на било кој начин таа вам ви наштетува, освен што симпатијата, можеби, место во вас, гледа во неа?

    Место „си го бара“, јас повеќе би рекла дека оние девојки кои мрчат против таквото однесување, самите се би дале да бидат на место на таа девојка но немаат храброст (или секси тело :wasntme: ) за да го прават тоа што го прави таа.
     
    На Lolo5, CameliaMiller, kim.k и 22 други им се допаѓа ова.
  6. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Генерацијава Ембрионченовороденчедоенчешколарчекурвичекурвиште.
     
    На wanderlust и baba Rada им се допаѓа ова.
  7. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    882
    Пол:
    Женски
    Абе новиве генерации демек сами се израснаа, на дрво .
     
    На CameliaMiller, InWonderland и theowndemon им се допаѓа ова.
  8. Idealista

    Idealista Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2013
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    551
    Пол:
    Женски
    Уште од старт имево на темава ми боде у очи. Кој си го бара бе људи? Ви кажале лично на вас дека бараат нешто? Не? Тоа е најбитното. „Девојчињата кои си го бараат“ можат голи да се соблечат и по улица да шетаат и не смееш да ги пипнеш освен ако они не ти дозволат. Ќе си се сликаат баш како сакаат, на крај краева пак им се палите затоа не знам што кревате галама без потреба. Најглупа тема досега.
     
    На Lolo5, CameliaMiller, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  9. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    Си го бараат не, јас би рекол дека. елта им е да привлечат внимание односно уживаат кога се центар пажња
     
    На baba Rada и krEM4Eto им се допаѓа ова.
  10. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Ее дип ајде внимание бараат, ако гледаме така ние сме многу поназад од американците (и сите други земји генерално) шо е за некои работи добро за некои не. Тие веќе голи се шетаат и никому ништо. Сакам да прашам дали под провокативно ете лично за тебе спаѓа тесни фармерки/пантолони/хеланки, долги/кратки до под газ, некое маиче кратко со голо меше или некое деколте и ти треба да ја силуваш??? До толку да се луѓето запечени и да љубоморат и да вадат муабети курва ваква таква. И името на темата СИ ГО БАРААТ. Како можи некој да си го бара бре луѓе. Често слушам види ја каква е ова и се гледа она и се гледа шо си мисли ако и се деси неш заслужено ќе биди :^).. Многу лош менталитет сте цел народ кој го мисли или кажува ова. Никој не заслужил да биде силуван заради ''изгледот''. Се согласувам со @trixy целосно гледајте своја работа ако вие сакате да се носите истурени со широка облека ништо да не ви се гледа носете не ги критикувајте другите пулете се себеси.:emo:
     
    На Lolo5, trixy и EminemsGirl им се допаѓа ова.
  11. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Што бара бре? Абе свесен си?

    Здравје ако имаш керка што се облекува во сукни и штикли недај боже биде силувана што ке кажеш? Си го бараше?
    Не не бараат ништо едноставно таков им е карактерот и не треба да биде наша работа дали носела минич или не нека си гледа таа за нејзе... а тоа си го бара го имаат измислено мажите што имаат исто твое размислуванје за да ако им падне шанса да здупат некое девојче или жена да може да се каже аа таа си го бараше...

    И јас носам миничи и влузи што некогаш се по отворени и што значи тоа дека сакам секс?

    Имам совршено тело па што и да облечам добро ми стои и можам да си дозволам и минич...

    Ц ц ц си го бара... Абе такви со ваков менталитет стапот по грбот...

    Фала богу што не живеам македонија па да ме манјачат ваквите размислувачи како теве...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки


    Што е со тебе Young Milf Komplex Girl ?
    Прочитај повторно, не ми го сфати муабетот.
    Цитирам: Attention Whores не ми требаат во животот.
    Нека прави кој што сака мене искрено не ме боли к%р за било кој.
    Иначе многу почитувам девојки што знаат како да ми го побараат... ;)
     
  13. EminemsGirl

    EminemsGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    1.163
    Пол:
    Женски
    Не не ти мене не ме свати ама продолжи си со твоето мисленје...

    И ич не ме навредуваш ако ме наречеш Young milf :D тоа докажува колку си незрел во мозокот па овде на форум сакаш да ми се докажуваш 8)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки

    Сме се сфатиле како што треба , не е битно ...
    Зашто мислиш дека сакам да те навредам? Не сакам. Би те пофалил попрво.
    Не ни сакам да ти се докажувам дека сум зрел или дека ти си незрела.. ирелевантно е.
    Чим имаш профи тело, фаца, стил, се кладам дека имаш исполнет сексуален живот.
    Ти не би требало да припаѓаш во категоријата на "девојчиња кои си го бараат " , ако си толку профи, профи мажи сами би ти го "давале", ти би била скапоцен плен кој што ќе биде испоштуван.
    Потенцирам на зборот профи пошто е од суштинско значење...
     
  15. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Хејтерски народ сме, само да се хејта нешто. Кај малку останавме, па се хејтаме. Судиме по изглед и голотија.

    Не верувам дека има девојчиња што си го бараат намерно. Има што се облакаат провокативно можда тоа им е стил или сакаат внимание, ама не верувам дека си го бараат... она на кое мислиме дека го бараат. ;) Како и да е внимание добиваат. Октомври дојде, а навечер некои девојчиња уште шетаат со голи нозе или минич до пи* и нормално си го добиваат... вниманието. Викендот што пројде приметив такви... обично млади во рани 20-ти. :) Претпоставувам тоа е желба да се истакне сексапилот и дека пораснале од девојчиња во девојки. Ако се облачате провокативно за да таргетирате нечие внимание бидете сигурни ќе таргетирате и несакано внимание од секакви сељачишта, манијачишта и перверзњачишта. Вреди ли за 1 посакуван поглед да истрпите 100 непосакувани погледи и мерења од петици до глава?

    Сумирано: кој бара или која бара ќе си го најде тоа што бара.
    Предлог-решение: ако целта ви е одреден машки поглед или внимание, отидете му на гости кај тоа машко на “кафе“ во провокативна облека и со сигурност го добивате тоа што го барате. :)

    Young milf. :lol: Мислев дека само над 30-35 е милфица, ама сум бил во заблуда. Потенцијална милфица е било која мамичка, само тоа е услов. :lol: Еве што најдов на интернет.
    MILF = any age
    Puma: 30-39
    Cougar: 40-49
    Jaguar: 50-59
    (моја забелешка: има ли бе тигрица :D)
     
    На EminemsGirl и krEM4Eto им се допаѓа ова.
  16. Avalin

    Avalin Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Не е толку битна облеката колку што е битно понашањето, изразувањето и начинот на говор преку телото
     
    На twoB му/ѝ се допаѓа ова.
  17. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    прочитав и искрено незнам по да одговорам, турлитава ти е постов
    Си ми поставила пар прашања ко да ја ги оправдувам силовањата, ко да реков дека ради облеката ги силуваат, ко да реков дека ме провоцираат оние стегнатите
    но нејси ај ке ти одговорам
    сите тие парчиња облека шо ги наброја привлекуваат внимание кај секое машко и те како, нема ништо лошо ако така се облакаат, е сеа кратките пантолони кај шо и гзот им се гледа за мене е ептен неморално безразлика дали е 16 или 26 годишна
    у врска со силувањето незнам шо да ти кажам, нити сум силувал нити имам такви намери така да незнам дали девојките што се силувани се баш ради облеката
     
  18. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Целиот си драмакинг :P те прашав за облеката другото не важеше за тебе :rofl:.. Пошо ти беше тука сакав да знам мислење твое :!: Фала за одговорот, извини ако ти потрошив дел од скапоценото време ;)
     
  19. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    мислиш едно извини ке поправи се? ке ми го врати времето?
    хехехехех
    еве сеа кога го знаеш мојот став шо заклучок извлече?
     
  20. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Дека требаше да те оставам на игнор и воопшто да не ти се обраќам ;)
     
    На Someonespecial, DeepBlue и EminemsGirl им се допаѓа ова.