Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  138
  Како сакате да биде сервирана вашата вечера ?
  Јас обожавам убаво средена маса со убави тањири ,чаршавче салфетки значи ситни детали ми се битни а најмногу ме воодушевува кога храната е убаво декорирана ,па затоа доколку имате некои слики или идеи како да се направи декорација слободно пишете зошто впрочем храната прво се јаде со очите нели.?
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  138
  Да беше машки форум немаше да ме изненади ама ова никој од женскиов род да нема инспирација да направи нешто катастрофа се разочарав.
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Ова би било интересно да се види :lol: :lol: :lol:
   
  На realGirl, bepink, love23 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  Шегата настрана... еве еден пример за декорација на масата, каков што ми се допаѓа...

  [​IMG]
   
  На КикиМаус, spike, maca78 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  138
  Браво јас неможам да прикачам слики ми се допаѓа ова вторава е пформална а првата е баш слатка ке пробам и јас да ставам нешто може и дома да сликате сто сте направиле баш би било супер .
  Таман се откажав од темата ме врати во живот :up: :clap:
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  Еве нешто за Велигден, ако немате идеи ;)

  [​IMG]
   
  На Ctete, do-re-mi, Karra и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  Нешто поформално, ама ептен ми се свиѓа :D

  [​IMG]
   
  На bepink му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.363
  Допаѓања:
  155.964
  Пол:
  Женски
  Еве и декорација на храна....

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На bepink и d.Darla им се допаѓа ова.
 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Декорирање на храната

  :lol: Од секогаш уживам освен што ке биди зготвено да биде и убаво и интересно декорирано :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 84207410.jpg
   84207410.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   19.645
  • neu1yo10.jpg
   neu1yo10.jpg
   Големина на фајлот:
   21,7 KB
   Прегледи:
   19.642
  • neu2oj10.jpg
   neu2oj10.jpg
   Големина на фајлот:
   24,5 KB
   Прегледи:
   19.639
  • Picture044.jpg
   Picture044.jpg
   Големина на фајлот:
   159,1 KB
   Прегледи:
   19.639
  • Food_Carving1.jpg
   Food_Carving1.jpg
   Големина на фајлот:
   42,1 KB
   Прегледи:
   19.638
  На maca78, bepink, kaja334050 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Декорирање на храната

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Мноогу ми е вкусна храната кога е убава на око!
   
  На skenco, nenuska, bepink и 3 други им се допаѓа ова.
 11. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Декорирање на храната

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
  [​IMG]
   
 13. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Декорирање на храната

  салати
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Декорирање на храната

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Декорирање на храната

  овошни декорации
   

  Прикачени фајлови:

  • 1227011442_fruit_salat.jpg
   1227011442_fruit_salat.jpg
   Големина на фајлот:
   138,5 KB
   Прегледи:
   3.919
  • salata2.jpg
   salata2.jpg
   Големина на фајлот:
   39,6 KB
   Прегледи:
   3.920
  • salata8.jpg
   salata8.jpg
   Големина на фајлот:
   24,7 KB
   Прегледи:
   3.919
  • salata15.jpg
   salata15.jpg
   Големина на фајлот:
   24,4 KB
   Прегледи:
   3.919
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Декорирање на храната

  [​IMG] [​IMG][​IMG]

  Инаку, има ваква тема, само во категоријата рецепти ;)
   
  На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Темава е супер, не знам како не сум ја заприметила :^) , најмногу сакам да имам убаво декорирана маса и декорирана храна особено за домашниот празник, и за другите празници. Ќе ставам утре слики од некои мои идеи
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Јас па немам многу многу живци за сервирање, ама па некогаш (ретко) кога ќе ми е ќеф, со се‘ што ќе најдам ќе ја издекорирам масата, на мајка ми после косата и‘ се крева кога треба да собираме :D
   
 19. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На andimarta му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Најмногу ве молам ако знаете да ми кажете како се прават овие? На филмот брац има слични но со розово и бело. или барем како се викаат
  [​IMG]
  и овие
  [​IMG]
   
  На maca78 му/ѝ се допаѓа ова.