Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  37
  Oва е навистина интересно, го имам правено.Се подготвува со 2 малку обарени виршли кои се сечат на пола по должина ама не до крај.Последните 2 cm остануваат несечени.потоа пресечените делови го вртиме на назад кон делот што не е засечен и ги прицврствуваме со чепкалка.Добиваме виршла во вид на срце и го ставаме да се пржи и внатре го истураме јајцето -притоа срцето го притискаме кон тавата за да не се разлее јајцето
   
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.873
  верувале или не ова го направив јас сама... :)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC09637.jpg
   DSC09637.jpg
   Големина на фајлот:
   240,7 KB
   Прегледи:
   2.202
  • DSC09629.jpg
   DSC09629.jpg
   Големина на фајлот:
   189,7 KB
   Прегледи:
   2.202
  На macence4, awl, tweety26 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Eве нешто лесно изводливо и дома ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На N.A.T.A.S.A му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 5. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Со оглед на тоа што не ме бива многу за готвење, јас сум задолжена за декорација :lol:
  Обожавам да декорирам салати, колачи, кифлички, чинии, да виткам салфетки итн.
  За мене првиот впечаток е битен ... амбиентот на масата треба да биде пријатен, а храната треба прво да се јаде со очи, а потоа со уста :)
   
 6. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  :tmi: Пак јас.. :D И само да ја чујам свекрва ми дека не сум домаќинка :!:
   

  Прикачени фајлови:

  На bella.gk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На macence85 и Peppermint им се допаѓа ова.
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.176
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.188
  Пол:
  Женски
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.879
  Овие да ти е жал да ги јадеш :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  :)
   
  На nicol, Hopeful, bella.gk и 3 други им се допаѓа ова.
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  6.195
  Исто и овие да ти е жал..преубави се.
   

  Прикачени фајлови:

  На Hopeful и Offspring им се допаѓа ова.
 13. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.675
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  хахаха ова е смешно, да го ставиш во спагетите и да го поднесеш да го јаде дечко ти или некој друг... јако е

  Прсти од виршли

  Виршли
  Бадеми (филирани)

  На врвот на секоја една виршла со нож се прави џепче и се стават бадемите таму и толку...можеш да ставиш кечап (како крв) ако сакаш...фантазирај ;)
   
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.799
  Допаѓања:
  75.340
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 16. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Aууу :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Еве неколку и од мене:
   

  Прикачени фајлови:

 18. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.210
  Жалам што сега е посно, но еве нешто од нашата архива :) :
   

  Прикачени фајлови:

  На Hipica, Srekicka и bici-xxx им се допаѓа ова.
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
  неколку од нет
   

  Прикачени фајлови: