Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  За совршен појадок ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • ubavdekor1.jpg
   ubavdekor1.jpg
   Големина на фајлот:
   41,6 KB
   Прегледи:
   1.193
  • ubavdekor2.jpg
   ubavdekor2.jpg
   Големина на фајлот:
   30,1 KB
   Прегледи:
   1.191
  • ubavdekor6.jpg
   ubavdekor6.jpg
   Големина на фајлот:
   43,5 KB
   Прегледи:
   1.191
 2. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
 3. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Декорации за маси

  Вака нешто?
   

  Прикачени фајлови:

  На Emma89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Декорации за маси
   

  Прикачени фајлови:

  На perlaa и Emma89 им се допаѓа ова.
 6. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Декорации за маси

  Да, баш така... но и за храна :) Јас планирав нешто како шведска, со ордевери ама немам никаква идеја на памет...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Еве некои јас што ги најдов...
   
  На perlaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Декорации за маси
   

  Прикачени фајлови:

  На perlaa и Emma89 им се допаѓа ова.
 8. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Idea
   

  Прикачени фајлови:

 9. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  1.270
  Пол:
  Женски
  и јас многу сакам убаво декорирана маса и храна.за веридбата јас со помош од блиските ја декориравме масата а и сама си ги пакував даровите за сватовите :) еве некои слики
   

  Прикачени фајлови:

  • dekor_veridba.JPG
   dekor_veridba.JPG
   Големина на фајлот:
   237 KB
   Прегледи:
   1.092
  • darovi 1.JPG
   darovi 1.JPG
   Големина на фајлот:
   222 KB
   Прегледи:
   1.085
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  3.696
  Пол:
  Женски
  Викендов ќе имам постари луѓе на ручек, па се мислам дали главното јадење да го послужам порцијашки, ќе се потрудам интересно да ја декорирам чинијата, или на маса се принесено да биде, па секој сам да се послужи?
  Поубаво естетски ке го средам ако биде порцијашки, ама па да не зборат глупости ако не е се на ачик на маса? :?:
   
 11. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.033
  За мојата матура масите беа послани со бели чаршави и по крајот беа обложени со црвена лента, а на ќошевите имаше цветови...
   
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
 13. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  159
  Еве нешто од мојата архива:
   

  Прикачени фајлови:

 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.678
  Ова е лани за мојата свадба (која патем беше на велигден) кај моите спремено
  [​IMG]
  [​IMG]
  За жал само овие две ги најдов.
   
  На delvi, eli25 и Rubiii им се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 16. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.678
  Овие две се ептен лесни за правење. Првата слика претпоставувам е варено јајце, а одозгора пола патлиџан, па украсено со мајонез (точките)?
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.295
  Зелено - Розева комбинација
   

  Прикачени фајлови:

  • 55.JPG
   55.JPG
   Големина на фајлот:
   42,8 KB
   Прегледи:
   571
  • 565.JPG
   565.JPG
   Големина на фајлот:
   63,9 KB
   Прегледи:
   571
  • 666.JPG
   666.JPG
   Големина на фајлот:
   56,6 KB
   Прегледи:
   571
 18. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.421
  Декорации за Велигден
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.799
  Допаѓања:
  75.340
  Да Блонд такви се,еве јас ги правев за мојата веридба.Ептен лесно се прават а изгледаат интересни.Само малку зезнува мајонезот на топло време не стои врз патлиџанот се слева надолу,не стои како точки.
  Ја правев и бубамарата ама ми испадна ептен огромна зошто имав големи патлиџани земено :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 26112011471.jpg
   26112011471.jpg
   Големина на фајлот:
   61,5 KB
   Прегледи:
   570
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  Да да така се правени :)