Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сликите се превземени од кетеринг служба :)
   
  На mims-89 и eli25 им се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Најдов доста интересни декорации:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  623
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
 6. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.333
  Допаѓања:
  70.757
  Пол:
  Женски
  Дали знаете како се раствараат боите за торти ? Направив шлаг и имам 3 бои дома црвена, жолта и сина па колку капки се капнува , сакам само жолтата боја да ја искористам
   
 8. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  254
  Пол:
  Женски
  Капнувај од бојата додека ја добијаш посакуваната нијанса
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 10. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.951
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.941
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   38,9 KB
   Прегледи:
   502
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   33,1 KB
   Прегледи:
   501
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   31 KB
   Прегледи:
   501
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   28,8 KB
   Прегледи:
   502
  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   29,8 KB
   Прегледи:
   501
 13. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 14. MoniMoniK

  MoniMoniK Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојки да не знаете кај можам да купам ножеви за гарнирање?
   
 15. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.941
  Пол:
  Женски
  :nod:
   

  Прикачени фајлови:

 16. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  755
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. luvS2

  luvS2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  42
 18. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  72.917
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   114 KB
   Прегледи:
   251
  На Peppermint му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  35.677
  Пол:
  Женски
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  35.677
  Пол:
  Женски