Декорација на масата и храната

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Pla4ka, 23 јануари 2010.

 1. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Јас на пример за секоја прослава именден или вечера кога се дава обавезно декорирам вака мора се да ми биде совршено и под конец,а мајка ми готви.А за салфетките знам многу форми само зависи дали ќе најдам соодветна боја како што сакам а ако не најдам никому ништо здравје со бели пак е убаво :D
   
 2. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Секогаш за празници ја декорирам масата, се да биде убаво средено.
  И општо секогаш сакам да ми наместена убаво масата за ручек, вечера, чинии исти сите, чаши, ептен обрнувам внимание на тие работи.
  Кога одам на гости и ќе сервираат во различни шољи кафе, од три сервиси по еден многу ми е чудно, или една таква чаша, една таква и одма ми паѓа во очи.
  Секогаш на малата масичка во дневната имам сад стаклен со најразлични бомбони и 1 чинија овошје. На големата маса имам чаршав убав и букет цвеќе, ми ја краси собата.:D
   
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.347
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mama25, figgiMK, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  7.503
  Пол:
  Женски
  Не ја декорирам масата ниту храната
   
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  [​IMG]
   
  На vitamina, AngelOfArh, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.245
  Допаѓања:
  116.347
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Mama25, joy1 и Annath им се допаѓа ова.
 7. Iripen

  Iripen Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво здраво! :)

  Моментално си го смислувам декорот на масте и би сакала да прашам дали некој знае каде да најдам ролна "јута" матерјал. Го има кај нас по цвеќарите па ако некој знае од каде нарачуваат они би било супер :)
  Друго прашање ми е каде може да најдам ефтини големи свеќи затоа што ќе ми требаат доста од нив

  Фала многу!
   
 8. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  За јута материјал да видиш во Пантер Мис, тоа е во Визбегово. Нема што нема, цвеќарниците од таму се снабдуваат. :)
   
 9. Iripen

  Iripen Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Фала MissDaisy,

  Се јавив и ми рекое даке немаат јута ниту нешто слично :( Дали знаеш каде на друго место би имало?

  Фала многу!
   
 10. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.280
  Mozam li da najdam nekade niz forumov vasi licni dekotacii za masa i hrana?
  Mi treba nekoja inspiracija.
   
 11. sanya.n

  sanya.n Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  sakam da mi bide dekorirano ama nekoj da dojde i da mi dekorira oti jas nemam nervi za toa :)
   
 12. Kate505

  Kate505 Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  обожавам да си играм со боите, па затоа користам многу прехрамбени бои кога подготвувам благо :lol:
   
 13. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  12219595_1067037083329453_607649249257524834_n.jpg 12227829_1067037103329451_4806446521852478255_n.jpg 12243576_1067037036662791_3677079163008541730_n.jpg 12246864_1067037363329425_6262591836645424117_n.jpg 12246872_1067037319996096_5580082219814684295_n.jpg 12247017_1067037256662769_3909256566125409513_n.jpg 12250166_1067037176662777_8307637539474888362_n.jpg 12274323_1067037283329433_5811868726127710505_n.jpg
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ctete

  Ctete Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2015
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  4.227
  Пол:
  Женски
  409190_654563361224951_353210167_n.jpg 580134_653297814684839_1225460103_n.jpg pink-petals-table.jpg
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.175
  Декорирам и маса и храна.
  За гости обвезно, за нас дома зависи како имам време.
  Многу сакам декорирани маси.
  Немора да се скапи прекривки и садови, понекогаш и обично гранче, убава вазна на масата, листови од зеленчук, свеќа,свеќник,убава пепељара ..може да дадат свежина на масата.
  И обично пржено/варено јајце да е, настојувам да е убаво сервирано.

  Да ја оживееме темава малку, да ставаме слики од наши креации !
   
  На Queen8, MilaP, realGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 16. mami blue

  mami blue Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.970
  Пол:
  Женски
  јас сакам декорирање ама пустото немам нешто фат за такви работи,многу ми е убаво кога гледам преубаво издекорирани даски со сувомеснато,просто да ти е жал да јадеш :D
  се трудам да ми е средено,со некој детал,поготово гости кога имам
   
  На realGirl и referentka им се допаѓа ова.
 17. EdnaDevojka21

  EdnaDevojka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  h.jpg ghsdjryj.jpg poiuytrsa.jpg
   
  На Winter Lady, girl-miri и PrettyDramaQueen им се допаѓа ова.
 18. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.553
  Пол:
  Женски
  За празници уживам масата да ми биде издекорирана, посебно за Бадник, Божиќ и Велигден. Со огромна страст го правам тоа. Убава комбинација ми е, чаршав на црвена или тегет основа со некои златни орнаменти, со раскошен свеќник и декорација на храната. Мерации... :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.