1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Декорациjа на сали

Дискусија во 'Свадба' започната од lady91, 23 јуни 2011.

 1. lady91

  lady91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Ајде девојки пишете како беше декорирана вашата сала или како би сакале да биде :) а може и некоја слика да ставите :)
  Btw колку шо видов нема ваква тема, доколку има избришете ја :D
  Еве една слика од мене, вака би сакала да биде декорирана салата ко ќе се мажам :)
  Поздрав !
   

  Прикачени фајлови:

  • dek.jpg
   dek.jpg
   Големина на фајлот:
   68,6 KB
   Прегледи:
   2.761
  На eleni23, perlaa и bella.gk им се допаѓа ова.
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Декорациjи на сали

  Рано ми е за мажење но еве некои слики кои ми се допаднаа
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На perlaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  еве неколку идеи
   

  Прикачени фајлови:

  На Angel4eeee и perlaa им се допаѓа ова.
 4. Arika

  Arika Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  13
  Ништо не ми се допаѓа. Претеруваат кај нас со декорација...многу малку од нив имаат осет! ...Јас сум повеќе за ова подолу!
   

  Прикачени фајлови:

  • 1..jpg
   1..jpg
   Големина на фајлот:
   266,6 KB
   Прегледи:
   2.528
  • 2..jpg
   2..jpg
   Големина на фајлот:
   94,9 KB
   Прегледи:
   2.528
  • Ow2.jpg
   Ow2.jpg
   Големина на фајлот:
   331,4 KB
   Прегледи:
   2.524
  На Petit.Beurre34, VACA, kateto123 и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  Здраво, знаете колку зимаат за декорација во Охрид? Благодарам
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На perlaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ликееееееее
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 9. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  сакам да прашам за совет во врска со декорацијата бидејќи воопшто не ме бидува за вакви работи. значи во ресторанот тепихот е црвен и има бели пердиња со црвени завеси. не би сакала останатата декорација да ми биде во црвено. е сега основата ма масата и на столчињата би биле бели нели на масата имав замисла да се стави како делумна покривка во кафена или бакарна боја и нешто слично на столчињата. знаци за масата мислам вака како на сликава. би одговарала таа комбинација на бои ? или нема врска тепихот со масите и столчињата?
   

  Прикачени фајлови:

  • p1010959.JPG
   p1010959.JPG
   Големина на фајлот:
   336,4 KB
   Прегледи:
   1.962
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333

  Може, зошто да не. Ако сакаш кафена боја тогаш оди со онаа венге - темно кафена или ако е бакарна онаа што е како старо злато боја што ја викаме.
  Тепихот се вклопува со бојата на завесите а не се комбинира со боја на маса и столче. Тогаш масите и столчињата нема да се истакнат туку ќе се претопуваат со боја на тепихот.
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 11. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  уште е рано за мажење...ама овиe се многу убави....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rak4estip

  rak4estip Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  228
 13. Hristina.Velkova

  Hristina.Velkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:2a0rg6hw][/mod-reklama:2a0rg6hw]
   
 14. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 15. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 18. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 001_primary.jpg
   001_primary.jpg
   Големина на фајлот:
   36,5 KB
   Прегледи:
   319
  • 001_primaryа.jpg
   001_primaryа.jpg
   Големина на фајлот:
   36,6 KB
   Прегледи:
   317
  • 001_primaryки.jpg
   001_primaryки.jpg
   Големина на фајлот:
   33,4 KB
   Прегледи:
   317
  • 001_sec03.jpg
   001_sec03.jpg
   Големина на фајлот:
   43,4 KB
   Прегледи:
   319
  • 001б_primary.jpg
   001б_primary.jpg
   Големина на фајлот:
   44,3 KB
   Прегледи:
   317
 19. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 442_1585.jpg
   442_1585.jpg
   Големина на фајлот:
   89,7 KB
   Прегледи:
   301
  • 454_1597.jpg
   454_1597.jpg
   Големина на фајлот:
   99,4 KB
   Прегледи:
   301
  • 1857_5942.jpg
   1857_5942.jpg
   Големина на фајлот:
   136,6 KB
   Прегледи:
   301
  • 1867_5982.jpg
   1867_5982.jpg
   Големина на фајлот:
   108,9 KB
   Прегледи:
   301
  • aag.jpg
   aag.jpg
   Големина на фајлот:
   224,6 KB
   Прегледи:
   301