1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Декстер (Dexter)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Trendafilka, 11 октомври 2010.

  1. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.510
    Да се надоврзам сега кога ја изгледав до крај. Во последните неколку епизоди малце се опраи сезонава, стана повозбудлива, почна да личи на Декстер.

    Мене крајот и не ми е така лош.

    Боље така отколку да тераат до бескрај со Декстер. Ми се допадна соочувањето на Харисон со Декстер и фактот дека сфати дека целата негова заебана психа, непознавање на сопствениот идентитет и товарот кој го носи цел живот, се наметнати од неговиот татко. Декстер не се ни потруди да му помогне на син му, беше себичен, правеше сè што сакаше и на крајот избега. За наследство му го предаде целиот негов товар за тоа кој е он и што има направено. Го натерал да се препрашува деценија цела кој е, зошто е сам, зошто е толку лут и огорчен.
    Во тој момент кога ја насочи пушката кон Декстер, сфати дека тој не е како него, туку само го носи товарот на неговите постапки. Но дали е тоа стварно така?
    Сепак го уби. Стана убиец како татко му. Ни помалку ни повеќе, уби убиец. Исто како што татко му правеше, Декстер убиваше неказнети престапници. Фактички, Харисон продолжи по неговиот пат. За мене ова има логика.

    Дали ќе има спин оф со Харисон? Многу возможно. Има и простор Декстер да му биде тоа што татко му Харисон му беше Декстер, на тој начин ќе го вратат ликот. Лично не ми се допаѓа изборот на глумец за малиот Харисон, премногу ми е слаб, млитав, лигав. Можеби кога ќе потпорасне ќе му одговара улогата.
     
  2. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    Глуп ми беше крајот на сезоната, мада има простор да продолжи...
    Харисон сеуште се трансформира.

    Уште една серија која покажуе колку може родителите да те сјебат ...