1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Декстер (Dexter)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Trendafilka, 11 октомври 2010.

  1. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Ќе има пак нова сезона др. година, како не...Крајот остави многу материјал за наредната хихи едвај чекам
     
    На Pelikuna и figgiMK им се допаѓа ова.
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Jaс синока гледав неколку епизоди и полека ми се разјасни :D

    Само што прочитав на фб страницата дека Декстер ке умре,вистина е тоа? :doh:
     
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Го загледав овие денови и ми изгледа како интересна серија.Иако неам поим која сезона е и дали е при крај серијата :) .
    Овој глумецот во улогата на Декстер ми е многу убав :inlove:.А всушност Декстер типичен сериски убиец ли е или? Некаде прочитав дека ги убивал само лошите луѓе.
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Точно. Не е типичен сериски убиец, ги убива само лошите....и не оние просечно лоши луѓе, туку баш оние најлошите, убијци, силувачи, киднапери кои уништиле нечиј живот.
    Незнаеш дали да го оправдуваш или осудуваш. Факт е дека сепак е убиец, и дека не е негова работа да одзема животи, ама од друга страна светот е многу поубав за некои луѓе благодарејќи на него. За некои ставрно е малку казна затвор.
    Ама и после толку сезони пак сум со неопределено мислење за него :D
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А тој по нечија наредба ли ги убива тие луѓе или по сопствена желба?
    Инаку многу ми е интересно кога ликот е во улога на наратор.И јас имам неопределено мислење за него.Баш во последната епизода која ја гледав уби еден тип кој се шегуваше на сметка на жена му и во тој момент не знаев навистина дали да го осудувам или?
    Ама тоа детенцето негово ми е преслатко :inlove: .
     
  6. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Таман напишав екстра долг пост за филмот од моја гледна точка ми падна интернетот :D
    Ама ме мрзи да пишувам сега.

    Да,по своја сопствена желба ги убива лошите.Јас од една страна го оправдувам бидејки кога убијците одземале невини животи како на пример Тројство може и Декстер да одзема :D МАда од друга страна тоа е работа на законот.

    Некаде прочитав дека
    Дебра ке го открие Декстер и дека на крај тој ке умре
    колку е вистина тоа не знам.



    :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • 57721902.jpg
      57721902.jpg
      Големина на фајлот:
      8,8 KB
      Прегледи:
      131
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Па нели Дебра веќе го откри Декстр. Нели посладната заврши како оваа го виде како убива. Најверојатно ова значи дека го откри. Мада којзнае шо точно ќе испадне

    Инаку да, сам убива по своја желба и е свесен дека е чудовиште. И уште почудно е дека не го прави тоа од бес или од жал за жртвите, туку едноставно смета дека така е правилно. Има dark passenger што го "води" цело време. Други работи се клучни зошто е таков каков што е.
    Најмногу ми се свиѓа што цело време слушаме што размислува Декстр, нема само акција и дејства
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Јас дека ja гледам се уште шестата сезона,и се уште нема завршено на Фокс Крајм...па последнава епизода треба да ббиде изгледа утре.Мислев дека тоа ке се случи во 7мата...али изгледа сум далеку :D
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ама многу измешано ја даваат,баш сега видов на програмата на Фокс Крајм.
    Значи во понеделник даваат епизода од шестата сезона а секој ден даваат епизоди од четвртата,јас од четвртата ќе си гледам :) .
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Најубаво симнете си ги сезоните, почнете од почеток и се' ќе ви е јасно.. ;)
    Убаво е објаснето зашто е Декстер таков каков што е и зашто така постапува при убиствата.
    Не би да ви кажувам, и да ставам во спојлер човечката љубопитност е голема, ќе отвори некој па нема да му биде интересно после.. :D
    Ако некој ептен го интересира, а не му се гледа од почеток - ЛП. :)
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Според мене Глов е во право ...
    мора да ја видите целата ситуација и да видите зошто е Дехтер таков каков што е!!!
    Која е причината која татко му( не вистинскиот) го учи да е ова што е
    и секако кој се причините и последиците да се променува и да се тргне од она
    што е - ЧУДОВИШТЕ!!!
    Одличен серијал - гледајте го од почеток до крај
    Зошто и споредните улоги се они ки треба да се следат плус...
    Јас БАТИСТА го обожавам !! 8)
     
    На glow му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Некој нека ми каже кога го даваат Декстер? Нема врска тоа што пишува на страната на Фокс Крајм.
     
  13. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Има ли некој кој ги гледа овие епизоди што сега одат на Фокс Крајм или јас единствена сум? :)
    Оваа последната ми беше многу интересна,малку црн хумор имаше :) .Особено тоа како го намести Декстер местото на злосторството.Инаку читам некои коментари дека повеќето не ја сакаат Дебра а мене ми е баш супер лик.
     
  14. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Дебра го дава шмекот во серијата , според мене. She and her f***king f**k word :devil: :rofl:
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Мене ми е многу јака Дебра.Покрај Декстер дефинитивно омилен лик.Вчера ја фатив последната епизода од 6-та сезона и сакам да прашам има ли снимено 7-ма сезона и дали ќе ја дават на Фокс Крајм? Не можам да чекам,многу интересно заврши и сакам да видам што ќе се случи натаму.
    Инаку нели Дебра и Декстер се брат и сестра или можеби не се биолошки? Како сега она го сака :^) .Крајот беше вау.
     
  16. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Нова сезона мислам дека ќе има од септември како и обично..
    Не се биолошки брат и сестра. И двајцата се посвоени.
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Дебра е цар,јас многу уживам кога ја гледам а додека пцуи,лелее прајслес...инаку јас ги гледам тие епизоди,не си единствена...

    Малку аут од темава,дознав дека Декстер во приватниот живот се разделил од Дебра...жално :(

    народе навалете му :D
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Декстер беше многу хот на крајот на оваа последната епизода :) .Само оваа Лумен ме иритира од некоја непозната причина,мислам не ликот туку глумицата.Многу интересни заплети има во врска со случајот со девојките од бурињата.За малку си мислев дека ќе го фатат Декстер во куќата на овој банкарот ама знам дека тоа понатаму ќе се случи.Јас го оправдувам за овие убиства,мислам тие гадови што ги силувале девојките и заслужуваат да бидат убиени.Воопшто не го гледам Декстер како чудовиште и покрај тоа што е сериски убиец.

    А овој Квин бил Џек Бас од Озборувачка.Не е можно,не беше толку згоден Џек Бас или јас не сум го приметила :^) .
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Џек Бас имаше нели епизодни улоги и нема време мозоков наш да го проесира како хот за толку кратко време хехех, се шалам...си е типот згоден, само во Декстер нешто со прстените ме нервира :)инаку последнава сезона му посвети повеќе внимание....
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ама во Госип Грл имаше друга фризура а во трета сезона кога се појави имаше и брада и непрепознатлив е таму.Ама затоа во Декстер е хот :inlove: .
    Туку фала богу ја тргнаа оваа одвратната Лумен.Не можев повеќе да ја гледам,една иритирачка фаца што има |( .Не знам зошто но мене Декстер и Дебра ми се баш симпатични како пар,не се биолошки брат и сестра така да може некоја романса да се случи меѓу нив во 7-ма сезона.Иако навистина не знам како ќе се извлече Декстер од таа ситуација во последната епизода.