1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делимано производи

Дискусија во 'Дом' започната од Love.love, 28 јануари 2012.

  1. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Може мислења за 18 во 1 мултикукер и Ер Фрајер на делимано? Кое е подобар избор на подолг период? Искуства?

    @macalavica ако сакаш да пишеш посебно за Ер Фрајер-от? Подобро се готви храната во него за разлика од Мултикукер? Мислам дека имаш искуство со двете, една споредба ако можеш да направиш?
     
    На Doozy и Queen8 им се допаѓа ова.
  2. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.543
    Јас имам Air fryer. Предобар е. Готвам се живо и диво во него, буквално. :D Месо - пилешко, свинско, колбаси, плескавици... И цела кокошка имам зготвено неколку пати, ептен беше убава, риба, разни морски плодови. Готвам компир печен и помфрит, благ компир :inlove: ептен е вкусен, зеленчуци разни, мафини печам, пици имам печено.

    Сега кога е топло и надвор го вадам за готвење.

    Има и дополнителни делови да се докупат. Решетка за да готвиш на два спрата истовремено, и рамна плотна без дупчиња. Земи си ги, ќе ти се најдат ептен.

    Братучетка ми зеде Severin air fryer od Агротехна. Малку е поголем делот за готвење. Тука некаде им беа цените, и исто е задоволна. И искрено, надворешно ми изгледа подобро отколку од делимано мојот. Делимано е пластичен цел, овој на северин не е.

    Јас и место микробранова го користам :D Немам уклучено микробранова долго време.
     
    На Caci Bt, Waverly Raven, ohlalalala и 3 други им се допаѓа ова.
  3. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.888
    Kako si zadovolna od setot? Gledam sega se na namalenie okolu 3500 pak...
     
  4. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Не знам дали се истите, ама мене ми се ок. Се уште ги користиме.
     
    На ForeverYoung му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот. :)

    Мене ми треба нешто за во студентски искрено, оти со решо изборот околу приготвување на храна ми е ептен тесен. Не оти јас сум некој голем готвач, ама морам нешто да сменам во начинот на исхрана.
    Место триста апарати, ми треба еден кој би завршил слична/приближно иста со повеќе комбинирани.
    Ми треба нешто што брзо и само ќе заврши работа, не сакам јас да висам над него, кога ми треба во моментот. А штом поминува и како микробранова уште подобро.
    Преку глава ми е од бајата храна.

    И најважно, да не е статичен уред, тежок за преместување.

    Затоа сум во потрага по нешто вакво. Делимано сега има некаква акција и цените можам да си ги вметам во буџедот, па уај нат. Ќе погледнам и на други фирми со сигурност, не мислам оти сега би инвестирала и во дополнителни делови, но ќе ги разгледам сите опции и ќе направам една математика.

    Инаку, рецепти од каде гледаш? Има нешто поразлично од обичен процес на подготовка на храната кога ја готвиш во Ер Фрајер-от? Некакви посебни инструкции?
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Искуства со Delimano проточниот бојлер и чешма?Дали штедат струја?
    Ги бива или јок? Глеам има и други online страни со такви чешми идентични, само што од некоја германска марка Muhler.
    Овие вторите се поевтини каде каде од Delimano.
    Има некоја разлика или истите се?
     
    На Osamena devojka и Molly.dolly им се допаѓа ова.
  7. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Кажете искуство со рачниот сецко од делимано.
     
  8. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    @irena.1 Не знам на кој модел поконкретно мислиш.
    Ако мислеше на електричниот,го имаме првиот, релативно кратко време,од пред 1 месец.
    Сме го користеле до сега само за мелење бисквити,ореви и кикирики.
    Добро се покажа,не е лош,сега за сега.
    Само мана му е што доста бучи,треба кратко време да се користи,не подолго од минута,да се паузира па пак да се продолжи со работата,дека загрева моторот.
    dl_joy_chopper.jpg dl_brava_chop_express.jpg
     
  9. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    За вториот од сликата. Без струја што е. Има и мал и голем. Баш за брмчењето ме е.
     
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    Е тој го немам и не знам каков е.:)
    Тој само е достапен сега?
    Електричниот да не го нема веќе?
     
  11. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    10.451
    Пол:
    Машки
    Дали имате некаков коментар/искуство со делимано лонецот од леено железо(гус)? Го имаше на веб страната пред некое време и ми падна во очи но, сега изгледа не е достапен... Баш сакав да купам сад за готвење од леено железо.
     
  12. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    112
    Искуство со кафематов?
     

    Прикачени фајлови:

  13. М*и*Л*и

    М*и*Л*и Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2019
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Ajde iskustva so multikucerot na delimano 20 vo 1
     
  14. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.082
    Темава не е многу активна ама се надевам на одговор.
    Има ли некој некои од садовите на Five Star Legend линијата и како сте задоволни? Гледам имаат и тави со рачки од челик што можат комплет во рерна.
    За подарок ми е.
    Јас имам неколку од Stone Legend и оние со сината подлога, не знам како се викаше линијата постара е, презадоволна сум немаат мрднато и прелесни се за миење и готвење.
    Ама тие не се достапни веќе :(
    https://www.delimano.com.mk/delimano-fivestar-legend-daily-set?sc_content=14392_1
     
  15. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    4.125
    Пол:
    Женски
    Мајка ми ги има двете со рачки и е презадоволна. Обично нема утка со производите на делимано.
    Ти се исплаќа вака да земеш комплет, а за сецкото исто јас го земав за подарок и не ми се виде нешто баш wow.
    Верувам дека е практичен ама електричниот е подобар, овој го пробав еднаш и мислам дека потешко оди.
     
    На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Купив конечно Air Fryer. Долго време му се мислев ама сега ми е жал што не го купив порано. Апаратот е многу практичен и брз, во споредба со рерна, не сум фан на пржено, преферирам поздрави варијанти на јадења и можам да кажам дека овој апарат е совршен. Имам мало детенце и за час може да му испечам кифлички без да ги размрзнам за 15 мин се готови, пржев компирчиња, тиквички, моркови, кифли, на детето зеленчуци со мевце динстани во тавченцето, секојдневно ми е при рака е го користам ептен,мн е брз, и навистина не треба масло, не лепи, и лесно се чисти. Ми се чинеше многу мал и затоа долго време се мислев, ама чиста петка е и го препорачувам.
     
    На Osamena devojka, boomsleng, mara popara и 2 други им се допаѓа ова.
  17. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Мултикукерот не ми се погоди, и не ме бендиса ич, го вратив а за аир фраерот веќе пишав погоре, екстра е.
    Мислам дека и од делимано увидоа дека не е добар апаратот и брзо го повлекоа од продажба.
     
    На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Ladybug98

    Ladybug98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2019
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    4.125
    Пол:
    Женски
    И од мене има чиста десетка. Како ми ја олеснува работата е чудо, плус вкусот е ептен добар. Печени тиквици и печурки ги вади подобри од скара, поховани работи ми се ептен поздрава варијанта од пржено, помфрит исто со една лажичка зејтин излегуваат ептен добри.
    На зејтин да не кажувам колку заштедив :) плус ни да се замараш да стоиш над шпорет, ништо.
    Единствен недостаток можам да речам е дека не собира многу пример кога правам месо(за останато не), за нас двајца е супер, ама кога правам за гости морам на двапати. Следно што морам да купам е оној додатокот за да готвиш на два спрата.
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Ева33

    Ева33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    1.686
    Допаѓања:
    4.213
    Пол:
    Женски

    Јас го имам сецкото од првата слика, по батал немам видено.
    Многу слабо сецка/меле, и ножињата брзо отапеа,
    За 5,6 месеци колку што го користам, 2 пати на сервис го носев :(
    Не го препорачувам.
     
  20. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.062
    Допаѓања:
    18.028
    Пол:
    Женски
    Апаратот за јајца го има некој?