1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делимано производи

Дискусија во 'Дом' започната од Love.love, 28 јануари 2012.

  1. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    И јас зедов од Делимано тавите од Рамстор, засега супер. Имам и тефал тава, и таа беше одлична, но после многу користење две години, веќе почна да лепи. Се на се мислам дека сите нелепливи производи имаат свој рок на траење.
     
  2. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Делимано почна да ми лепи после 3,4 месеци. Тефал веќе година не мрднале :)
    Некогаш зависи инкако ќе ти се погоди.
     
  3. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Дефинитивно, и јас проблеми видов дури после втората година. Начелно и пак ќе купев такви да не ми ја полнеа главата со штетноста на тефлонот (иако го пазев и нема баш никаква гребнатинка), плус кога веќе Делимано беа на акција, си реков зошто не...
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    I jas imam mnogu Delimano proizvodi i mnogu sum zadovolna.Edinstveno teski se malku za cistenje.

    Od druga strana kupiv ednas od top sop i dve pernici so memori pena, no voopsto ne sum zadovolna. Mnogu se tvrdi i neugodni. Totalno se razocarav vo dormeo.
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Сетот од 24 парчиња ми се допаѓа, ама не оди со нив кутлача, штипалки и др.додатоци.
    Предложете ми од каде може есцејг да купам убав квалитетен ама цел сет
     
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    http://www.delimano.com.mk/elektricni-uredi/racen_blender.html
    Дали некој го има рачниот блендер? Цената му е ок, плус има додаток за сечење и матење, ептен ми фати око на рекламата ама би сакала прво да прочитам коментари.

    Јас пред некој месец го купив џусерот и сум презадоволна, се е како што е опишано, има една година гаранција, навистина убаво цеди, пулпата што ја фрла е речиси сува. Лесно се чисти и буквално цеди се и сешто.
    Имам и една тава која ја земав од Рамстор со купончиња кога имаа акција, ја користам нонстоп веќе неколку месеци и стварно е одлична. Во неа пржам се со една капка масло, јајца, месо, палачинки, зеленчук... Ништо не лепи и преубаво се пржат јадењата во толку мала количина на масло. Сега жалам што не земав повеќе тави најмногу бев скептична заради разните негативни коментари, ама најверојатно до вас е грешката, или ја ставате тавата на веќе многу загреана плоча или употребувате метален прибор па ја гребете и после се уништува. Со овие тави мора со дрвен или пластичен прибор да се работи. Многу лесно се мие и ништо не загорува на неа, т.е. ми се случило некое парче мевце да се залепи и слично ама после тоа со еден потег со сунѓерчето се отстранува тоа и не останува никаква трага. Никако несмеат да се мијат со жица за миење садови.
    Пред некој ден видов рекламата за најновите тавчиња и тенџериња Делиција, во сина боја, со ефект на мермер и баш кажаа дека комотно може со метален прибор да се готви во нив дека биле ептен отпорни на гребење, многу добро изгледаат ама се доста скапи.

    @Annath ми се чини дека ти бараше мелница за зачини, ако ти се даваат малку повеќе пари ѕирни ја оваа на Делимано:
    http://www.delimano.com.mk/kujnski_dodatoci/melnica_sol_biber.html

    Аа и овој апарат го сакам многу:
    [​IMG]
     
    На joy1 и Annath им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    @mims-89, предобар е рачниот блендер, те советувам да го купиш.
    Јас го имам некое време, одличен ми е за брзо приготвување и многу ми се допаѓа тоа што не правам неред кога работам со него.
    Лесно се ракува, лесно се одржува и многу е практичен.
     
    На macalavica и mims-89 им се допаѓа ова.
  8. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Оваа мелницата за сол и бибер мислам дека им е повлечена, ама не ме фаќајте за збор. Ја имав и јас ама се скрши делот што е за вртење, исто и на другарка и се скрши но ја рекламираше и и ја заменија, вторава и се погоди.
    Ако ја има пак јас би и дала втора шанса. :)
     
  9. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
  10. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Јас го имам, одличен е, заборавете на сецкање кромид, моркови,пиперки и слични работи кои се потребни за секојдневно готвење, сецково е закон, за помалце од минута све е спремно.Јас го земав кога беше на 50% попуст и презадоволна сум.

    Земав сега од Рамстор вок тава, ростер тава, и округло тавче 26, а планирам следниот месец да ја купам и грил тавата и тавчето за палачинки.

    Сакам да го купам Делимано 50 во 1 Мултикукер, има ли некој искуство, добар ли е?
     
    Последна измена: 21 септември 2015
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.412
    Пол:
    Женски
    Презадоволна од сите кујнски апарати и садови, ми нема замена!
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  12. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Го има тетка ми и многу е задоволна, за брзо време ја спрема храната, таа скоро се пече во него
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  14. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Ај те молам распрашај ја за што конкретно го користи, што може да се готви во него, практичен ли е и лесен ли е за употреба?Поздрав!
     
  15. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Може ориз, печен компир, месо, секој вид на зеленчук....се што се става во релна, е сега леб мислам дека нема печено. Со него си има и упатство.
     
  16. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    ми го нуди една пријателка за пола цена, не го користи а и требаат пари, ама некако скап ми е, и баш во дилема тешка ме стави:?::?::?:
     
  17. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    јас ги чував купомитеза грил тавче и веќе последните денови немаше ама баш во ниеден рамстор...да не знаете нешто дали е продолжена акцијата или дали донеле негде??
     
  18. Baba1704

    Baba1704 Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    i jas sum protiv dalimano - site lepat jas gi kupiv uste koga izlegoa pred 2-3 god -barem jas togas gi vidov kupiv pa 3 tendzerinja i 1 tava vo koja vistina se przi so majku maslo no ne bas 1-2 kapki a za lepenje lepat i toa kako a mnogu treba da im se treses da gi pazis ni vo masina za sadovi ne se stavaat rackite i celite nekako se upropastuvaat kako stari da sei tavata za palacinki lepi barem na plinski sporet. samo od sokovnikot sum zadovolna i od kamen sok ke izvadi mislis i naddusekot e super i toa toj od 3cm a pernicite ne im cinat nekoi nekoi im se dobri i jorganite im se ubavi lesni i prijatni kerkata vikase kako vo oblace da si zavitkan
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.422
    Допаѓања:
    4.542
    Дали го користиш место миксер? Добар е?
     
  20. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски