1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делимано производи

Дискусија во 'Дом' започната од Love.love, 28 јануари 2012.

  1. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ги имам тавата за палачинки и електричното ѓезве супер се тавчето не ги лепи палачинките јас на тоа се научив да правам палачинки и за ништо не би го заменила а ѓезвето вари кафе за секунда мислам :)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Јас го имам сецкото и презадоволна сум, а тавчето за пржење е катастрофа. Лепи, запекува, едно јајце не можам да испржам. Се изгреба веднаш, иако бев внимателна со него.
     
    На manako и Paljus им се допаѓа ова.
  3. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.010
    Допаѓања:
    4.710
    Пол:
    Женски
    Многу ме чудат негативниве критики за Делимано, јас ги купив сите тави кои беа на акција во Рамстор, и прекрасни се, буквално можеш да пржиш со мн малце масло.Можеби различни линии имаат различен квалитет. Завчера снемав масло и буквално со неколку капки што ги исцедив од шишето испржив свежи печурки со сусам со зачини во вок тавата која најмногу ја користам.Не лепат тавчињата, мн лесно се мијат , треба да ги оставиш да се изладат па после да ги миеш, топли после после пржење не.Го имам и блендерот 3 во 1 и незаменлив ми е во готвење,најмногу сецкото го користам, се што е потребно да се исецка за манџа е готово за секунда, си го решив најголемиот проблем за сецкање кромид како млада очајна домакинка. Мајка ми го има само сецкото и тоа е ехтра.Имам и миксер Делимано исто е одличен.Тавчето и јас го меркам ама ке видиме дали ке дојде на ред да ми се вклопи во буџетот :D
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Имам доста производи на Делимано. Миксерот, блендерот, сецко, тава за пржење и тава за палачинки и сум задоволна од се до сега.
     
    На Osamena devojka и macalavica им се допаѓа ова.
  5. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.385
    Допаѓања:
    34.195
    Пол:
    Женски
  6. Slohi

    Slohi Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски

    Дали го купи Делимано 50 во 1 мултикукер, ако да, дали си задоволна?
     
  7. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.010
    Допаѓања:
    4.710
    Пол:
    Женски
    Не го купив.
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас ја имам оваа недигиталната. Кога ја купував беше поетина од дигиталната, а мене не ми беше битно дали е дигитална или не, туку да тече топла вода од неа, а дали ќе ми покажува степени мање више небитно.
    Јас ја купив затоа што во станов кај што се вселив во кујната има само еден излез за вода, ладна, и неможев да мијам садеви рацеве ми трнеа од ладно па влечкав садеви во када да мијам :fubar:
    На крајот видов за рекламата ама видов за дигиталнава и сакав да ја купам. Отидов во Топ шоп и таму видов дека има и недигитална, а поефтина. И ја купив поефтината. Одлично ме служи, јас сум задоволна. Лесно се монтира, само оваа недигиталната мора да стои исправено. Супер е, за 4-5 секунди загрева вода. Јас ти ја препорачувам ако ти треба нема да се покаеш.
     
    На Acka22, tace73 и An-na им се допаѓа ова.
  9. swatko12345

    swatko12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Dali ja ima nekoj Wok tavata na Delimano Delicia, momentalno e na popust -50% ? Kako ste zadovolni od nea ?
     
  10. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Тетка ми пред некој ден ја купи тавата, и е прилично задоволна, не се лепи ништо на неа иако ставеш малку зејтин. Предобра е, сите пофалби, само уште фали еден ден и јас да ја пробам па ќе знам за сигурно искуство. :D
     
    На swatko12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Јас не сум задоволна од тавите на делимано. Имам неколку. Навистина на пичетокот не лепат. Но после некое време почнуваат. Многу лесно се оштетуваат. Во таа за палачинки само со силиконска шпакла работев и пак се изгреба. Не вредат за парите ич.
     
  12. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Tavata za palacinki se lepi i ne ja koristam za nisto, cel komplet go imam, najmnogu vok tavata ama se rasklati posle nekolku godini koristenje, tendzerinjata se ok, tavite za rerna se isto ok, go imam i ona golemoto crno so kapak za vo rerna isto e ubavo, lesno se mie. Se na se zadovolna sum.
     
  13. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Од 01.12.2016 до 28.02. 2017 во Рамстор со купони има еден куп производи од Делимано на промоција.
    Јас сум заинтересирана за: сад за матење, кујнска вага, тостер за печење лепчиња, тавите за печење...

    Ги има ли некоја од вас, како сте задоволни? Фактички ќе ми дојдат гратис пошто ние најчесто во Рамстор пазариме, ама ако не се добри, да не ги земам, да не ми прават гужва по плакари.
     
  14. Kom.pot

    Kom.pot Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    460
    Допаѓања:
    1.786
    Не сум задоволна воопшто од делимано садовите, после неколку употреби почнаа да лепат.
    Сега готвам само во Братство, имаат и нов производ Вок тава, не е за пржење јајца на пример, ама за динстање зеленчук, ориз и слуично е одлична. Ги имам со години нивни тенџериња и како нови се :)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Јас па сум баш задоволна од стоун фортето на делимано
    Секојдневно се користи и нема мрднато..
    Не се лепи, лесно се чисти..
    Делимано сецкото и блендер сега што идат 2во1 ги земав, го заменив филипсот од 80евра со нив. Подобро работи сецка блендира..
    Земав и куглоф и она округлото..
    Сега за сега не лепат, супер печат..
    Ама не се мн користени за да дадам подетално мислење..

    Јас па од братство не сум задоволна..
    Буквално фрлив лани нивно тенџере..
    При толку вода, успеа да го загоре гравот на дното(facepalm)
    Се изнервирав и го фрлив со се грав
    Не сум премногу задоволна ни од делимано тавите оние што беа сиви надвор а крем од внатре, врска немам како се викаа..
    После 2 год "мачење", некако се изгреба ама сосема малку..доволно за да го видам:lol:
    Но не е толку нелеплива како стоун форте..
    Касеролата од истата колекција супер се покажа, уште е секојдневно во употреба.
     
    На MIA-SK и joy1 им се допаѓа ова.
  16. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.175
    Плинската скара на делимано е совршена. Ние често правиме скара, сме смениле неколку на струја и на плин, ама на оваа на делимано и нема маана.

    Имам и тавчиња и тенџериња и задоволна сум. Само тоа за печење слабо го користам бидејќи навиканта сум на стаклени, некако попрактични ми се.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  17. 5star

    5star Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    24
    Дали некој го има експрес лонецот и искуства ако може?
     
  18. mi-mina

    mi-mina Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
     
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од тавчињата и од плехчињата за печење. Меѓутоа неодамна земав еден сецко кој не го пробав веднаш и вчера ми текна за прв пат да го искористам. Ужасен е. Не го бива воопшто, имав потреба да исецкам кромид, како партали го направи, горните делови останаа цели.
     
    На Kom.pot му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.071
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    Исто. Катастрофа е сецкото. Кромидот на 3 пати го сечкам и на три пати му го ставам оти горе останува само доле го фаќа. Побрзо рачно работа ќе си завршам.
     
    На mira.mira и Zaljubena26 им се допаѓа ова.