1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делимано производи

Дискусија во 'Дом' започната од Love.love, 28 јануари 2012.

  1. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Ма сите на почетокот се супер. Ама толку лесно се гребат тоа чудо е. А штом се направила рецка, биди сигурна ке се направат и други. Јас ги имам тавата за палачинки и вок тавата. Во нив работам само со мека силиконска шпакла и пак се изгребаа, и тоа само се проширува и после почнуваат да лепат. Се испогребаа од самите палачинки. Ужас, најпромашена инвестиција ми се.
     
    На AhThatFemaleProblems, makedonkamak, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Не сум допрела метал до делимано садовите. Се по пропис. Ама, баш на најупотребуваното тавче се случи тешко да се мие, храната се закоравува, иако веднаш го мијам по готвењето. Така што веќе стана обично тавче од кое тешко се острабуваат и не така тврдокорните дамки.
     
    На makedonkamak и Ketchup им се допаѓа ова.
  3. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.188
    Допаѓања:
    5.312
    Пол:
    Женски
    Да, баш така, ама извесно време. И понатаму готват со малку зејтин, ама се потешко и потешко се мијат.
     
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Белите тaвчињa се реaлнo кaтaстрoфa и не вредaт ич зa ценaтa, лепaт пoвеќе oд oбичнo тaвче... Oвие сививе сo кaмењa се пoдoбри.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Дали има некој што го користи приборот од Делимано? Имам многу купони од Рамстор, па ако се квалитетни, да си ги земам.

    upload_2017-7-25_16-6-46.png
     
  6. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.021
    Допаѓања:
    4.727
    Пол:
    Женски
    Моите сеуште се супер,не лепат и мн лесно се мијат.
     
  7. cinderella7

    cinderella7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.588
    Пол:
    Женски
    Дали сте задоволни од Делимано миксерот?
    [​IMG]
     
    На SexyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    Јас денес го нарачав, па ќе видиме. Ако некој го има не ќе е лошо да слушнеме мислење.
     
  9. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Од денес има купони во Рамстор за тавите од Делимано. Ги има ли некоја од вас? Како сте задоволни, дали се квалитетни?

    Delimano-tavi.png
     
  10. enaena

    enaena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    119
    Женски да не го има некој новиот делимано апарат за смути и блендер во едно?
    Ми треба за правење смути, а и бебата ке почни да јади каши уште малку па да се користи и како блендер.
    Ако може некој да ми каже искуство? :*
     
  11. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.021
    Допаѓања:
    4.727
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам предходната верзија, рачен блендер,сецко и маталка,и сум презадоволна,ги користам постојано, во оваа понова верзија место маталката е делот за смути, основата е 600 вати сигурно ке е добар а и евтин е.
     
  12. Katty52

    Katty52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    345
    Пол:
    Женски
    Nemoj da se zeznes kako mene. Bev vo petokov go kupiv vcera napraviv i tolku mi se zezna toa jaziceto za nakaj smuti. Eve deneska idam od glava da im go tresnam. A mi rekoa rodninive da ne go zimam ke se zeznam ne e kvalitetno ama luda glava smutinja ke sum pravela. Eve deneska ke idamod glava ke im go tresnam. Za 1 den da se rasipe pa toaa e cudo...
     
  13. Delfinche

    Delfinche Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2017
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Далу некој го има Utile Slow juicer на делимано?Дали убаво цеди тврд и листест зеленчук? Јас го имав power juicer одличен е,па дали и овој е добар како него?Искуства ? Delimano_Utile_Slow_Juicer_sa_5923184
     
  14. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Тавите се жива катастрофа, јас купив од црвените тави Стоун , но на Кинеско сра*е толку му е квалитетот. Тавата ја користев не толку активно и самото дно му испука. Метални лажици не користев, силиконски и тоа најчесто за јајца пржење. Да се направат дупки на површината на тавата од повеќе стоење него користење, не можам да сфатам. Затоа жени , не фрлајте пари за тв лажење. Еднаш се зезнав со сецкото Делимано Чопер, не ми дојде паметот, ова со тавата ми е последно нешто што сум купила од најголемата превара Делимано.
    Плус, храната загорува, не е точно дека тавата е волшебна како што се рекламира.
    Се јавив да им кажам дека толку е квалитетот нивен, а операторката среќна и весела мислеше дека ќе порачувам уште, кога и спомнав што е фино ми кажа толку е од тавата, нема никаква гарнција за квалитет т.е рекламации само една недела имало.
    :devil:
    Тефлон е и ако се изгребе чао- пријатно, толку е од употребата.
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Како сте задоволни, онака како што го рекламираат или врска нема?
     

    Прикачени фајлови:

  16. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Јас исто се распрашував по луѓе и имаше многу поделени мислења. Некои се презадоволни, а некои викаат дека после кратко време им се расипала. Викаат дека не е за во стан/куќа каде ќе се користи секојдневно, туку дека е идеална за во викендичка, каде поретко би се користела. Добро е што не зафаќа многу простор, па нема потреба едно плакарче да биде зафатено со кујнското бојлерче. Мене лично не ми се допаѓа како изгледа, на елегантна бела кујна од сјаен медијапан не ми одговараше и не ја купив.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Братучетка ми кажуваше дека никако со неа да погодела топла вода, или преладна, или прежешка ѝ течело. :lol:
     
    На Osamena devojka и didisi им се допаѓа ова.
  18. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Глупости е
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.435
    Допаѓања:
    4.637
    Ка има некој користено електричната тава? Искуства и што готвите во неа?
     
  20. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Како сте задоволни од тенџерињата?