1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Делта Гудрем (Delta Goodrem)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Strumfeta93, 6 декември 2010.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Сте слушнале ли за Делта Гудрем. Многу е позната во светот но незнам колку и во Македонија. Многу ги сакам нејзините песни. Пее за животот и за љубовта. Сама си ги пишува текстовите на песните. Се изборила со ракот на дојката и има опеано многу чуства. Има многу добар глас, доволно е една песна да слушнете во живо и да ве освои. Вреди да се знае таква извонредна пеачка. Еве некои омилени песни од неа што не поминува ден а да не ги слушам.

  Lost Without You
  Not Me, Not I
  I Can't Break It to My Heart
  Last Night On Earth
  Fragile
  Be Strong
  In This Life
  Born To Try
  Hear Me Calling
  Believe Again
  Cancer
  Innocent Eyes
  Right Here In My Heart
  Right There Waithing
  Will You Fall For Me
  Predictable
  I Don't Care
  One Day
  I'll Be Yours
  Butterfly

  [​IMG]
   
  На LightOFF му/ѝ се допаѓа ова.
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.474
  На Strumfeta93 и Hipica им се допаѓа ова.
 3. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Ја обожавам!
  Неможам да и се наслушам на песните и прекрасниот глас што го има. Нежен и пријатен за секој.
  Во секоја од нејзините песни се опеани чувства и љубов. Неможам да ја слушам и воедно да го читам текстот, а да не пуштам солза. Инзвонредна пеачка. Посебно песните кои ги пее во живо ми се преубави.

  Дуетот многу ми се допаѓа со Darren Haynes.
  http://www.youtube.com/watch?v=20nwZamxfPk
  Прекрасно ја пее во живо. Преработка не ви ставам.
  http://www.youtube.com/watch?v=HPNl-_a9RQ8
  http://www.youtube.com/watch?v=Mq46pQlogTY

  Fragile
  Be Strong
  Born To Try...
  И многу други..една неможам да издвојам.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Ја обожавам...Имам нејзина дискографија и си ја слушам постојано. Има ведри песни кои навистина ме расположуваат после напорен или депресивен ден. Текстовите се толку вистинити, што мислам дека не постои некој кој не би се пронашол во нив.

  Некои од моите омилени: Be strong, Not me Not I, Bare hands, Right here in my heart, Believe again, The Guardian, Innocent eyes, Lost without you, Fragile..
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Ејј.. немате појма кој ќеф ми го правите, што барем ве има некои што сте ги слушнале нејзините песни.
  На сите нејзини песни имам плакано, дознав за неа баш во еден срцепартален период поради една моја неостварена љубов па рикав по дома. Посебно на песната
  http://www.youtube.com/watch?v=EATlEk3U9L0

  А не ми е нешто посебно ама делот:
  You`re my butterfly
  Don`t fly away.
  Ама си одлета далеку и срце ми се кинеше :D .
  Младост, лудост. (ко којзнае која старица сега да сум) :D