babylove овошни кашички

Дел од телото што би го промениле

Дискусија во 'Тело' започната од marama, 24 јануари 2012.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.810
  Допаѓања:
  68.737
  Пол:
  Женски
  Колку и да сме задоволни од нашиот изглед речиси секогаш постои дел од нашето тело, лице кое ни пречи. Што најмногу ви пречи кога ќе се погледнете во огледало? Мислам на дел кој не може да се промени со вежбање.
  Мене ми пречат нозете. Колку и да се чувствувам убаво, колку и да се средувам, кога ќе се погледнам во нозете веднаш ми се смалува расположението. За жал не можам да ги променам со вежбање. Такви се, грди и криви, со големи мускули. Од друга страна фини се затоа што немам потреба од вежбање, стегнати се, со дефинирани мускули. Но, ете криви се.
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ме нервира обликот на лицето,имам кружно лице а сакам да имам поцибресто.Исто и отсекогаш сум сакала долги нозе а моите се средни,ништо посебно.Кога би можела да менам тоа би го променила но за жал не можам :) .
   
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
 4. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.159
  Рацете ;(
   
 5. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  И јас како Марама, би сакала да имам поубави нозе, и малку помал нос.
  Од другите делови во глобала сум задоволна, немам проблем со вишок килограме а и да имам тоа со вебање може да се среди.
  И да не заборавам би ги променила и забите, бидејќи ми се ситни а сакам поголеми и со еднаква големина.
   
 6. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.493
  Градите.
  Би ги зголемила :D :D
  Прилично мали ми се, т.е не ми се нешто драстично мали, па да не ми се ни познаваат, ама сепак... До 18 години ако не ми се допаѓаат сеуште можеби би направила нешто во врска со тоа. Верувам дека така би се чувствувала далеку подобро.

  Друго ништо не би променила, доволно е и тоа :D
   
 7. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.614
  Градите и нозите.
  Градите ми се мали, нема лошо да ми дојде да ми бидат поголеми. Иако и вакви си ги сакам, но кога би можела би ги променила. :)
  Нозете ми се вакви.
  Би ги променила само тие две работи, другото се е совршено. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.709
  Би сакала да се поправам 2-3 кила, не повеќе. Нозете да ми бидат малку подебели. Се друго е ок и не ми пречи.
   
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  малку стомакот(вежбање, третмани за слабеење)
  нозете малку ми се криви(никогаш не е доцна за совет со доктор на кој му е специјалност пластичната хирургија)
  другото ми се допага како изгледам :)
   
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Носето, малку да се здебелам. Градите малку поголемки. Останатото е во ред.
  Сепак, никој не е совршен. Си ги сакам недостатоците :)
   
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  Носот поточно коската на носот од другото сум сега за сега задоволна.
   
 12. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Ни еден! Баш си се сакам баш таква каква што сум.
  Можеби забите би ги сменила со порцелански, но и не мора. :D
   
 13. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  носот дефинитивно
   
 14. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  4.377
  Охо, список да си направам...
  Јас најмногу би сакала многу тенок струк. Абе со двете раце да го префатам ако можам.
  Многу ми е убаво кога ќе видам девојка со тенок струк... Премногу ми е женствено.
  Да сум гумиче и да се стиснам само таму ќе бидам пресреќна.. :D

  Сакам и поголеми гради. Крупна сум, и мислам дека не ми одговара големината што ја имам.

  Мене задникот ми е голем, и тртлест, многу си го сакам, арно ама ме депримира кога ќе не можам да најдам соодветни фармерки, изборот не е голем за нас крупните..
  Тогаш ми иде да земам тепсија врела и да се плеснам еднаш позади, за да можам да ги закопчам фармерките, а воедно да не ми ѕрика нешто од позади, или тие со висок струк да не ми горе под мишки, од позади низок. :D
  Али шта је, ту је... |(
   
 15. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.765
  Нема таков дел.
  Не дека сум Мис Прфект, ама сум изградила самодоверба, па си се сакам и прифаќам таква каква што сум.
  Имам многу попаметни работи за правење во животот, отколку да правам операции итн. :)
   
 16. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  906
  Јас најмногу би сакала да го променам стомакот ми сметаат спојлерите од страна едвај чекам да се породам и да почнам со вежбање тоа може да се поправи само така.
   
 17. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  1.393
  Пол:
  Женски
  Формата на лицето ... :P Само тоа :lol:
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.675
  Допаѓања:
  19.351
  Пол:
  Женски
  Мене ме нервираат стомакот и нозете, никако не можам да имам рамен стомак, онака баш како шо сакам, |( додека нозете да ми бидат со многу помалку целулит.
  Градите и задникот ми се таман ! :wasntme:
   
 19. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Прво -НОСОТ :devil:
  И стомачето да го немам друго во ред е :lol:
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Пепоните, ептен ми се залепени еден до друг и летно време си имам проблеми