1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Деми Ловато (Demi Lovato)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од supergirl22, 2 јули 2012.

  1. justinbieberzz

    justinbieberzz Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    4
    убава е има добри песни секогаш начин на поддршка:)
     
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Гледам, сум напишала некое си кратко досадно мислење порано...
    Сум слушала нејзини песни, но не се сеќавам на ниту една од нив...
    А ми се случува да не се сеќавам на песна само кога таа песна е досадна, клише, ништо посебно...
    Па, така некако.
    Сеуште не го менува мислењето дека е лигава и досадна.
    Во врска со песните, знам само дека беа површни и од оние кои се слушаат само по една недела, а после се забораваат.
     
  3. A.Fenty

    A.Fenty Нов член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    124
    Слатка е и мила, после Х фактор уште повеке ми се допадна. За песните и филмовите, малку знам ,немам некое оформено мислење, едноставно добри се . :)
     
  4. Eli.Malik

    Eli.Malik Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    38
    СОВРШЕНА! :inlove:
     
  5. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
  6. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
  7. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Здраво ова што сакам да го поделам со вас сега дури сум го дознала не сум знаела може вие знаете веќе ама сакам да подискутираме во врска е со деми ловато.јас многу ја сакам како пее и порано кога беше помлада ми изгледаше многу радосна срекна секогаш насмеана а сега дознав дека имала многу проблеми со насилство од други булимија анорексија биполарно растројство самоповредување сечење слаба самодоверба.
    исто за нејзиниот пријател трентон кој се самоубил заради тоа што го малтретирале.многу ми е жал затоа што и мене како мала памтам во градинка ме тепаа и ми викаа и едно време имав траума не можев да се издишам и едното рамо го кревав постојано подоцна тоа со рамото ми се смири но дури и сега имам проблем понекогаш со дишењето.секако јас ја слушнав само страната на деми ако знаете нешто повеќе пишете и исто не ми бееше јасно како она била славна пеачка а ја малтретирале пишете фала
     
  8. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Не знам кој ми пиша опрееска да видам прво пред да отворам разговор јас овде не видов ништо за тоа што сакав во врска со деми па затоа го пишав ова единствен проблем беше што го стаев на погтешно место а иначе колку што ги прочитав коментарите многу се некои површни само како не била убава згодна и така и поради таквото гледиште дека важен е само надворешниот изглед а не внатрешниот страдала и она а и многу други од депресија .Поважно е каков е човекот внатре ама ретко кој го сваќа тоа и затоа и деми ги има пишано и песните по рехабилитација belive in me , warrior ,skyskraper и други дека има нешто поважно од провидната убавина која е минлива
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во ред е тоа, душо. Ама нека си пишува текстови.
    Не мора да ја слушаме како грачи само затоа што порано била во депресија.