Деми Ловато (Demi Lovato)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од supergirl22, 2 јули 2012.

 1. justinbieberzz

  justinbieberzz Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  4
  убава е има добри песни секогаш начин на поддршка:)
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Гледам, сум напишала некое си кратко досадно мислење порано...
  Сум слушала нејзини песни, но не се сеќавам на ниту една од нив...
  А ми се случува да не се сеќавам на песна само кога таа песна е досадна, клише, ништо посебно...
  Па, така некако.
  Сеуште не го менува мислењето дека е лигава и досадна.
  Во врска со песните, знам само дека беа површни и од оние кои се слушаат само по една недела, а после се забораваат.
   
 3. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  Слатка е и мила, после Х фактор уште повеке ми се допадна. За песните и филмовите, малку знам ,немам некое оформено мислење, едноставно добри се . :)
   
 4. Eli.Malik

  Eli.Malik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  38
  СОВРШЕНА! :inlove:
   
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  12.569
  Пол:
  Женски
 6. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
 7. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Здраво ова што сакам да го поделам со вас сега дури сум го дознала не сум знаела може вие знаете веќе ама сакам да подискутираме во врска е со деми ловато.јас многу ја сакам како пее и порано кога беше помлада ми изгледаше многу радосна срекна секогаш насмеана а сега дознав дека имала многу проблеми со насилство од други булимија анорексија биполарно растројство самоповредување сечење слаба самодоверба.
  исто за нејзиниот пријател трентон кој се самоубил заради тоа што го малтретирале.многу ми е жал затоа што и мене како мала памтам во градинка ме тепаа и ми викаа и едно време имав траума не можев да се издишам и едното рамо го кревав постојано подоцна тоа со рамото ми се смири но дури и сега имам проблем понекогаш со дишењето.секако јас ја слушнав само страната на деми ако знаете нешто повеќе пишете и исто не ми бееше јасно како она била славна пеачка а ја малтретирале пишете фала
   
 8. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  34
  Не знам кој ми пиша опрееска да видам прво пред да отворам разговор јас овде не видов ништо за тоа што сакав во врска со деми па затоа го пишав ова единствен проблем беше што го стаев на погтешно место а иначе колку што ги прочитав коментарите многу се некои површни само како не била убава згодна и така и поради таквото гледиште дека важен е само надворешниот изглед а не внатрешниот страдала и она а и многу други од депресија .Поважно е каков е човекот внатре ама ретко кој го сваќа тоа и затоа и деми ги има пишано и песните по рехабилитација belive in me , warrior ,skyskraper и други дека има нешто поважно од провидната убавина која е минлива
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Во ред е тоа, душо. Ама нека си пишува текстови.
  Не мора да ја слушаме како грачи само затоа што порано била во депресија.