1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес би сменил/а?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Boyfromtown, 15 април 2010.

  1. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Што би смениле овој ден ако би можеле да го вратите времето назад?Или пак некој случка,состанок,писмена што ве очекува ,а не сактате да случи денеска?Некој лош збор,ваша лоша постапка,ваша бивша другарка или?Јас искрено кога би го вратил времето денес би си легнал порано и да станам ко човек у 12 сат ,а не да ми се спие ко мечка :) .
     
  2. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Eh za denes konkretno i jas da mozam da go vratev vremevo bi si legnala sinojka porano i sabajle ke si stanev rano naspana i ke si gi zavrsev site obvrski i ke si imav vreme za se a ne u 1 stanav i sea cel den mi e naopaku ni na zabar ne otidov ni na saem na kniga na nisto i uste mi se spie i cel den taka doma ke go pominam bezvrska ama jbg toa e aj od vecer rano ke si legnuvam :D
     
  3. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Денес би ја сменил мајка ми со друга мајка :!: .Ама само овој ден зашто од сабајле само ме масира за мојот несоцијален прогрес у животот.Инаку е добра ми прави палачинки :!:
     
  4. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.684
    Пол:
    Женски
    :lol:
    Би сменила .. да одам сабајле на кафе со другарками а да не седам дома и да забораам на школо итн итн :rofl:
    Потоа .. а да .. и требаше кафе да си напраам,забораив и тоа ;(
    би сменила во далечна иднина многу работи ама како и да е , така требало да биде :lol:
     
  5. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Значи темата е стриктно овој ден :!:
     
  6. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.684
    Пол:
    Женски
    би спиела цел ден :lol:
     
  7. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    DENAR ZA EVRO,OBLAK ZA SONCE ,RABOTA ZA ZABAVA I DEN ZA VIKEND :!:
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.786
    Допаѓања:
    131.379
    1. Би била попродуктивна, зошто како што сум тргнала, се ќе ми остане за утре, па утре ќе плачам.
    2. И би се договорила со некоја другарка за на пауза, ама помина паузата, а јас останав во канцеларија.
    3. Би си направила повеќе од салатата со туна, малку ми беше, уште сум гладна.

    Како што може да се види од наведеното, денес баш и не ми е денот :D
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Денес да можев ќе станев покасно и ке се наспиев како човек :yawn: и би го сменила времето, наместо да биде вакво никакво врнежливо, да биде сончево и тоопло зошто со вакво време тешко дека нема да заспиеш , кога времето е вакво надвор јас сум :(
     
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    1.Би го сменила нетот ( не само за денес ова... :D )
    2.Би сменила една наставничка (кои трауми секојдневно ми ги нанесува не е свесна)
    3.Би го сменила брат ми пошто се врти низ куќа и прави фризура и цела куќа мириса на лак за коса ( ама само за денеска,не го давам ми притребува некогаш :D )
    А другото останува,добрите навики не се менуваат :)
     
    На juksi-fem му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Оф и јас си имам проблем со спиењево,па би го вратила времево и би си легнала порано и порано би си станала,а не во 10 и 30,а касно си легнав и сега многу,ама мнооооооооооооооогу ми се спие,единствено тоа би сменила за денес,за да ми биде денов како што треба,а не касно станувам и после цел ден наопаку :( |-) |-) |-) |-) |-) |-) |-)
     
  12. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Пред едно сет време посакав да го сменам мојот сопруг..Ама за среќа тоа ми траеше само во тој миг, после се вратив во нормала и сакав пак да ми се врати :$ Звони мобилниот ..Ало душо кадеси..јас -во бутик..тој ..штооо леле пак катастрофа. Замисли вели подобро човек да те храни него да те облекува..се смее.Тешка ,тешка си душо за одржавање.
    И колку ќе трае твоето во бутик и бла ,бла.И дефинитивно ми го скрати интересот на избор.Па си возам за накај работа и си мислам- што има тука тешко ,што му е на човеков..Па нели парите се за трошење па и јас нема да одам гола :D :lol: Па ајде сега нека каже некој жените ги расипале мажите..Па ќе ги расипат сигурно затоа што овие скржави не им дозволуваат да се облечат како сакаат па мора да одат полу голи .Мажи, и нивниот стрес од женски шопинг стрес или не јас си го истерав моето а нему исто му се фати.Ееее ајде сега толку јас забегав на темава Браво :clap: кој ја постави се испуцав во неа . :D :lol:
     
  13. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    денес би сменила мммм.... времето дефинитивно оти скиснав како времето надвор само врне
    и да не беше петок да беше сабота вечер оти утре некој пак ке треба да оди на школо од сабајле.... :envy:
     
  14. WomanInLove

    WomanInLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Денес би го сменила времето, нај од се што мразам е кога врне дожд, и само за овој ден би ги сменила мајка ми и брат ми, затоа што со овој ден мислам дека ми го скратија животот за 5 години :@ многу пари сум трошела, била сум лоша, ваква онаква... :@ :@ цел ден карања...
     
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    denes ne bi stanala tolku rano za dzabe, ne bi se vleckala po avtobui so penzionerine, pa mislam samo toa, ostatokot od denot go prespav i naspana sum posle tolku vreme :D
     
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.684
    Пол:
    Женски
    едно нешто .. времето надвор :D :D
     
  17. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Денеска не би сменил ништо :) .Се наспав,се средив,времето е топ само би ја сменил галамата за пар минути тишина
     
  18. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Денес ништо не би сменила.Станав во 1 :D бев кај една другарка на кафе и после со мајка ми уште си излегов и си купив некои работи :D Ахх ама убав ден :)
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Денеска би ја сменила мама многу ја сакам ама многу ме изнервира...
    И би го сменила тато...
    Ама само за денеска :rofl:
    Ќе си земам една мајка што не пере алишта и не чисти и еден татко што не му се лоши од мирисот на ацетонот и лакот за нокти :rofl:

    А да... и што ќе ме пуштаат кога е ладно да одам по кратки :)
     
  20. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    па...би станала малку порано :) Иако стигнав да средам дома и да направам ручек(моите беа презадоволни) :D жал ми е што не успеав да излезам малку надвор,времето беше убаво...ама тоа е,барем мајка ми беше задоволна кога се врати од работа и ја чекаше готово јадење на маса :)