1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес би сменил/а?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Boyfromtown, 15 април 2010.

 1. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Што би смениле овој ден ако би можеле да го вратите времето назад?Или пак некој случка,состанок,писмена што ве очекува ,а не сактате да случи денеска?Некој лош збор,ваша лоша постапка,ваша бивша другарка или?Јас искрено кога би го вратил времето денес би си легнал порано и да станам ко човек у 12 сат ,а не да ми се спие ко мечка :) .
   
 2. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Eh za denes konkretno i jas da mozam da go vratev vremevo bi si legnala sinojka porano i sabajle ke si stanev rano naspana i ke si gi zavrsev site obvrski i ke si imav vreme za se a ne u 1 stanav i sea cel den mi e naopaku ni na zabar ne otidov ni na saem na kniga na nisto i uste mi se spie i cel den taka doma ke go pominam bezvrska ama jbg toa e aj od vecer rano ke si legnuvam :D
   
 3. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Денес би ја сменил мајка ми со друга мајка :!: .Ама само овој ден зашто од сабајле само ме масира за мојот несоцијален прогрес у животот.Инаку е добра ми прави палачинки :!:
   
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  :lol:
  Би сменила .. да одам сабајле на кафе со другарками а да не седам дома и да забораам на школо итн итн :rofl:
  Потоа .. а да .. и требаше кафе да си напраам,забораив и тоа ;(
  би сменила во далечна иднина многу работи ама како и да е , така требало да биде :lol:
   
 5. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Значи темата е стриктно овој ден :!:
   
 6. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  би спиела цел ден :lol:
   
 7. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  DENAR ZA EVRO,OBLAK ZA SONCE ,RABOTA ZA ZABAVA I DEN ZA VIKEND :!:
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.685
  Допаѓања:
  129.856
  1. Би била попродуктивна, зошто како што сум тргнала, се ќе ми остане за утре, па утре ќе плачам.
  2. И би се договорила со некоја другарка за на пауза, ама помина паузата, а јас останав во канцеларија.
  3. Би си направила повеќе од салатата со туна, малку ми беше, уште сум гладна.

  Како што може да се види од наведеното, денес баш и не ми е денот :D
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Денес да можев ќе станев покасно и ке се наспиев како човек :yawn: и би го сменила времето, наместо да биде вакво никакво врнежливо, да биде сончево и тоопло зошто со вакво време тешко дека нема да заспиеш , кога времето е вакво надвор јас сум :(
   
 10. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  1.Би го сменила нетот ( не само за денес ова... :D )
  2.Би сменила една наставничка (кои трауми секојдневно ми ги нанесува не е свесна)
  3.Би го сменила брат ми пошто се врти низ куќа и прави фризура и цела куќа мириса на лак за коса ( ама само за денеска,не го давам ми притребува некогаш :D )
  А другото останува,добрите навики не се менуваат :)
   
  На juksi-fem му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Оф и јас си имам проблем со спиењево,па би го вратила времево и би си легнала порано и порано би си станала,а не во 10 и 30,а касно си легнав и сега многу,ама мнооооооооооооооогу ми се спие,единствено тоа би сменила за денес,за да ми биде денов како што треба,а не касно станувам и после цел ден наопаку :( |-) |-) |-) |-) |-) |-) |-)
   
 12. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Пред едно сет време посакав да го сменам мојот сопруг..Ама за среќа тоа ми траеше само во тој миг, после се вратив во нормала и сакав пак да ми се врати :$ Звони мобилниот ..Ало душо кадеси..јас -во бутик..тој ..штооо леле пак катастрофа. Замисли вели подобро човек да те храни него да те облекува..се смее.Тешка ,тешка си душо за одржавање.
  И колку ќе трае твоето во бутик и бла ,бла.И дефинитивно ми го скрати интересот на избор.Па си возам за накај работа и си мислам- што има тука тешко ,што му е на човеков..Па нели парите се за трошење па и јас нема да одам гола :D :lol: Па ајде сега нека каже некој жените ги расипале мажите..Па ќе ги расипат сигурно затоа што овие скржави не им дозволуваат да се облечат како сакаат па мора да одат полу голи .Мажи, и нивниот стрес од женски шопинг стрес или не јас си го истерав моето а нему исто му се фати.Ееее ајде сега толку јас забегав на темава Браво :clap: кој ја постави се испуцав во неа . :D :lol:
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  денес би сменила мммм.... времето дефинитивно оти скиснав како времето надвор само врне
  и да не беше петок да беше сабота вечер оти утре некој пак ке треба да оди на школо од сабајле.... :envy:
   
 14. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Денес би го сменила времето, нај од се што мразам е кога врне дожд, и само за овој ден би ги сменила мајка ми и брат ми, затоа што со овој ден мислам дека ми го скратија животот за 5 години :@ многу пари сум трошела, била сум лоша, ваква онаква... :@ :@ цел ден карања...
   
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  denes ne bi stanala tolku rano za dzabe, ne bi se vleckala po avtobui so penzionerine, pa mislam samo toa, ostatokot od denot go prespav i naspana sum posle tolku vreme :D
   
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.189
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  едно нешто .. времето надвор :D :D
   
 17. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Денеска не би сменил ништо :) .Се наспав,се средив,времето е топ само би ја сменил галамата за пар минути тишина
   
 18. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Денес ништо не би сменила.Станав во 1 :D бев кај една другарка на кафе и после со мајка ми уште си излегов и си купив некои работи :D Ахх ама убав ден :)
   
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Денеска би ја сменила мама многу ја сакам ама многу ме изнервира...
  И би го сменила тато...
  Ама само за денеска :rofl:
  Ќе си земам една мајка што не пере алишта и не чисти и еден татко што не му се лоши од мирисот на ацетонот и лакот за нокти :rofl:

  А да... и што ќе ме пуштаат кога е ладно да одам по кратки :)
   
 20. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  па...би станала малку порано :) Иако стигнав да средам дома и да направам ручек(моите беа презадоволни) :D жал ми е што не успеав да излезам малку надвор,времето беше убаво...ама тоа е,барем мајка ми беше задоволна кога се врати од работа и ја чекаше готово јадење на маса :)