Денес би сменил/а?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Boyfromtown, 15 април 2010.

 1. blue.rose

  blue.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  28
  Јас пак би станала покасно, за конечно да се наспијам... ама тоа ќе го оставиме за друг ден. Исто и би си го сменила појадокот - потребна ми е поздрава храна, би го побарала на телефон - ама не, ќе продолжам да глумам лутина. ;)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  doduse ja bi go smenila i naslovot na temava da stoi samo "smenila" bidejki sajtov femina se vika :D
   
 3. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  93
  Ех сега немој така....
   
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.431
  Допаѓања:
  53.577
  Мислам дека не би го прочитала тоа што несакајќи го прочитав.
  А може и подобро... да си знам.
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.943
  Пол:
  Женски
  Па, ако можам, би го сменила своето преѓешно однесување... глупаво од моја страна...
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Љубомората би си ја сменила..... или нему личниот опис. :swear:
   
 7. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Би седнала вечерта и би си научила за тестот по Хемија а не денес како претепана!! :swear:
  Не би каснела пак на училиште, затоа што лошо поминав...
  И да страшно се каам што не излегов сега!!!!!!! Градот е полн, има важен настан, сите надвор, јас домаааааааааааааааа :@ :@ :o :tmi: :worried: :^)
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Денес би ги сменила едино гостите кои ми беа. Подобро да не беа :@ Грррррр, ама глупости се наслушав :P
   
 9. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  Денес би сменила неколку работи што не требаше да ги кажам |( и да не го оставам повеќе мобилниот на места каде што брат ми може да го најде и да ми чепка по смс пораките :@
   
 10. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  226
  Денеска би сменила едно предавање што го имав,и не само за денес,да е до мене,никогаш не би имала предавања од таа професорка. :@
   
 11. girl23

  girl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  28
  Денес би сменила..... сладоледот што го јадев со нешто поздраво....башка и грло почна да ме боли и пијам антибиотици....би го сменила начинот на кој диво се понашав со либето....со мазење нормално....би сменила и едни обетки што си купив а не ги пробав...еххх за тие ми нај мака :D :D :D
   
 12. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  јас би се сменила...и тоа со кој било...сакам да сум ..ти, тој, таа, тоа...или било кој...само не јас... :|
  а да...и незнам баш дали би било само за денес ...... ;(
   
 13. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  93
  Хмм па до сега не би сменил ништо конкретно само би ги сменил моите 80 денари во 80 евра па да тркнам до некој бутик да се подновам со некој пар фармерки али тоа е.Да и би си ја сменил шишката за пар минути со кратка коса зашто нонстоп ми паѓа во чорбата па после изгледа ко да сум се шатирал :)
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ^ Бој шноличка стаи си ;) :D се зезам

  Денеска би ја сменила наставничката по биологија која се утепа од зборење и морав со саати да ги слушам нејзините предавања,би го сменила судијата потшо стварно не беше фер,би го сменила и грлото,песната... многу работи би сменила денска...
   
 15. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  516
  Пол:
  Женски
  Денес би сменила тоа што кога се вратив од училиште би легнала и би спиела а не би лутала како без компас по улиците и сега сум преморена а и плус немам време за спиење !!!! :(
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Nisto posebno -se e onaka vo red.
   
 17. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  Денес би го сменила само метежот по партизанска!!!
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.751
  Па не би јадела толку за вечера. Стомаков ми е како ќеса од правосмукалка.
   
 19. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  32.681
  Би го оставила да отпатува, и покрај тоа што ми е сега тажно без него. Само, би му ги тргнала нервозите од глава.
  И би сменила и јас како Бојфромтаун, место 200 денари во џебот, 200 евра да беа, и јас ќе си се подновев и ќе уживав малку...
  Би направила романот кој го читам да има 200 место 600 страни :D
   
 20. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  78
  Хмм па да почнам од тоа дека би ги сменила лектирите по макдеонски зошто се тапа...и нејкам да го читам :@ сакам книгичката што си ја зедов...друго времето за да можам да излезам малку,треба ми воздух...и уште би сменила тоа што би спиела како топ цела вечер,а не како будала мислев на некогашните нас и си плачев ко будала за пустата љубов :(