1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес ме натажи...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од black-angel, 1 ноември 2014.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.538
  Допаѓања:
  4.057
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно , што ве растажи денес ?

  Ќе почнам од себе , добив многу лоша вест за една личност дека можно е да боледува од рак .... и цел ден ми е наопаку нормално ...
   
 2. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Секојдневно ме натажуваат напуштените животни, кои со погледот се молат за малку храна, љубов. Но пред некое време, влегов во една пекара за да земам нешто за јадење. Таму имаше еден човек, кој се на се имаше 10 денари и немаше доволно за баничка (нај ефтината е 20). Тогаш еден човек кој седеше и јадеше само извикна јас ќе дадам уште 10 и така човекот отиде до него и чекаше, а овој продолжуваше да си јаде, па на крај му текна и извади 10 денари и и ги даде на продавачката. Му дадоа баничка на човекот и тој седна на маса да јаде. Си го зедов јас моето порачано и му зедов и нему еден јогурт и му го подадов. Бидејќи бев расеана и во голема брзаница (се брзав за свадба), подоцна се каев зошто не му дадев нешто пари или барем да му купев уште некоја баничка. Многу ме фати жал.
   
  На Џони Џип, Nausicaa, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Annabel Lee

  Annabel Lee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Ме натажува самата помисла дека баба ми кога тогаш ќе не напушти. Зашто нели, со постарите никогаш не се знае, секогаш може да изненадат. А неа си ја сакам најмногу во животов.
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.899
  Допаѓања:
  7.700
  Пол:
  Женски
  другарка ми, ќе ја убијам :@:@:@
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  Сaмaтa,себе. Не си гo испoлнив плaнирaнoтo.
   
 6. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  Me natazi pomislata za babami,mn ja sakam ama premnogu e stara i samo se maci,me natazva toa sto neznam koga ke se vratam dali uste ednas ke ja vidam i dali ke uspej da me doceka,mozi samo da me svati toj sto ja saka babamu nezmerno,uste taja mi ostana od moite babi i dedovci,go molam boga da me doceka da se vratam i da si pozivej uste;(;(
   
  На nena2010 и peperutche21 им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.131
  Допаѓања:
  56.880
  Пол:
  Женски
  Тоа што живеам ваков живот, совршенство не постои, но да беше подобро...
   
  На DVAANGELA и Little.red-girl им се допаѓа ова.
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.461
  Допаѓања:
  47.129
  Пол:
  Женски
  Децата ромчиња ме натажуваат секој ден,си седиме на кафе на Широк сокак ние и пиеме,а тие од маса на маса пружаат раце и се молат за цигара и 5 денари,што да им правам,не сум моќна да им помогнам,во голем број ги има,а јас сум невработена ,и јас чекам да ми дадат моите за едно кафе...во секој случај Државата е крива,што не им помага,знае да троши само пари за модернизирање на бароци и мароци :devil:
   
  На Ackkaa ^^°, 2212, Umbrella22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  418
  Се натажив сама утрово кога видов дека не сум покрај него во креветот од одмор.. сватив дека сум сама во својот кревет и треба да станам и да ги вршам планирните обврски буу(n)(n)(n)(n)(n)
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.131
  Допаѓања:
  56.880
  Пол:
  Женски
  Ме растажи снимката од детенцето во Сирија... Ме остави без зборови, само со бес. И сега се прашувам... Дали е живо, дали има некој покрај него... Душичка, колку беше убавко, како кукле, па кога ја виде крвта како да сакаше да се сокрие од очите на другите... Каде е човештината денес? Толку луѓе а никаде човек...
   
  На joy1, cresa-jagoda и anakonda88 им се допаѓа ова.
 11. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.026
  Пол:
  Женски
  Пред 10мин . веста за еден познаник (колку татко ми). Болен од најлошата болест, име не сакам да и спомнам. Се надевам ќе се излечи ! :( Заслужува уште денови со внуците поминати низ смеа...
   
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Кога го видов детенцето од Сирија на тв , душата ме заболе :(
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  46.828
  Пол:
  Женски
  И јас сум под влијание на тоа дете. Среќа поминало со полесни повреди и целото семејство му се спасило и сега е со родителите сестрата и братчето. Ужаси. Војна е најстрашно нешто. Не дај боже никому.
   
  На joy1, cresa-jagoda, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.522
  Пол:
  Машки
  Затоа жени не се за во политика, премногу се чувствителни, пример за тоа е Меркел, од сожалување ги прими имигрантите а сега тие убиваат и силуваат низ Германија и останатите европски држави.
   
  На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  46.828
  Пол:
  Женски
  Сега прочитав.. брат му 10 годишен им подлегнал на повредите. Е вакви работи ме растажуваат. Се останато е минливо. Ама животни судбини на луѓе ме растажуваат. Многу.
   
 16. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.556
  Da ne bea kolonizaciite sega nemase da ima problemi, a koga bi bila jas na vlast, sigurno site prestapnici bi bile mrtvi.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.747
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Денес... денес дознав дека не ме примија на работното место за кое аплицирав, а така се надевав....;( Вратните жили ми испукаа од нервоза,се стегам да не заплачам:worried:
   
 18. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Не само денес, туку секој ден се натажувам од судбината на уличните кутриња, ни криви ни должни, а осудени на глад и студен бетон, молејќи со очињата за парче леб. Ме натажува мислата дека не можам да всадам свест во луѓето, не можам да променам ништо и не можам да помогнам на сите.
   
  На Nihan и manako1 им се допаѓа ова.
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски

  Сонце малоо :hug:
   
  На Girly90 и joy1 им се допаѓа ова.
 20. corapka

  corapka Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2016
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Дечко ми. Миличок мој, конечно си најде нов дом, најденова куќа што сакаше да ја купи и му ги срушија плановите. Се ќе се среди душо моја, додека сум јас тука ништо нема да ти недостасува !