1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес ме натажи...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од black-angel, 1 ноември 2014.

  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно , што ве растажи денес ?

    Ќе почнам од себе , добив многу лоша вест за една личност дека можно е да боледува од рак .... и цел ден ми е наопаку нормално ...
     
  2. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Секојдневно ме натажуваат напуштените животни, кои со погледот се молат за малку храна, љубов. Но пред некое време, влегов во една пекара за да земам нешто за јадење. Таму имаше еден човек, кој се на се имаше 10 денари и немаше доволно за баничка (нај ефтината е 20). Тогаш еден човек кој седеше и јадеше само извикна јас ќе дадам уште 10 и така човекот отиде до него и чекаше, а овој продолжуваше да си јаде, па на крај му текна и извади 10 денари и и ги даде на продавачката. Му дадоа баничка на човекот и тој седна на маса да јаде. Си го зедов јас моето порачано и му зедов и нему еден јогурт и му го подадов. Бидејќи бев расеана и во голема брзаница (се брзав за свадба), подоцна се каев зошто не му дадев нешто пари или барем да му купев уште некоја баничка. Многу ме фати жал.
     
    На Џони Џип, Nausicaa, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Annabel Lee

    Annabel Lee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Ме натажува самата помисла дека баба ми кога тогаш ќе не напушти. Зашто нели, со постарите никогаш не се знае, секогаш може да изненадат. А неа си ја сакам најмногу во животов.
     
  4. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    другарка ми, ќе ја убијам :@:@:@
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Сaмaтa,себе. Не си гo испoлнив плaнирaнoтo.
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Me natazi pomislata za babami,mn ja sakam ama premnogu e stara i samo se maci,me natazva toa sto neznam koga ke se vratam dali uste ednas ke ja vidam i dali ke uspej da me doceka,mozi samo da me svati toj sto ja saka babamu nezmerno,uste taja mi ostana od moite babi i dedovci,go molam boga da me doceka da se vratam i da si pozivej uste;(;(
     
    На nena2010 и peperutche21 им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Тоа што живеам ваков живот, совршенство не постои, но да беше подобро...
     
    На DVAANGELA и Little.red-girl им се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Децата ромчиња ме натажуваат секој ден,си седиме на кафе на Широк сокак ние и пиеме,а тие од маса на маса пружаат раце и се молат за цигара и 5 денари,што да им правам,не сум моќна да им помогнам,во голем број ги има,а јас сум невработена ,и јас чекам да ми дадат моите за едно кафе...во секој случај Државата е крива,што не им помага,знае да троши само пари за модернизирање на бароци и мароци :devil:
     
    На Ackkaa ^^°, 2212, Umbrella22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    Се натажив сама утрово кога видов дека не сум покрај него во креветот од одмор.. сватив дека сум сама во својот кревет и треба да станам и да ги вршам планирните обврски буу(n)(n)(n)(n)(n)
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Ме растажи снимката од детенцето во Сирија... Ме остави без зборови, само со бес. И сега се прашувам... Дали е живо, дали има некој покрај него... Душичка, колку беше убавко, како кукле, па кога ја виде крвта како да сакаше да се сокрие од очите на другите... Каде е човештината денес? Толку луѓе а никаде човек...
     
    На joy1, cresa-jagoda и anakonda88 им се допаѓа ова.
  11. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Пред 10мин . веста за еден познаник (колку татко ми). Болен од најлошата болест, име не сакам да и спомнам. Се надевам ќе се излечи ! :( Заслужува уште денови со внуците поминати низ смеа...
     
  12. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Кога го видов детенцето од Сирија на тв , душата ме заболе :(
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    И јас сум под влијание на тоа дете. Среќа поминало со полесни повреди и целото семејство му се спасило и сега е со родителите сестрата и братчето. Ужаси. Војна е најстрашно нешто. Не дај боже никому.
     
    На joy1, cresa-jagoda, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Затоа жени не се за во политика, премногу се чувствителни, пример за тоа е Меркел, од сожалување ги прими имигрантите а сега тие убиваат и силуваат низ Германија и останатите европски држави.
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Сега прочитав.. брат му 10 годишен им подлегнал на повредите. Е вакви работи ме растажуваат. Се останато е минливо. Ама животни судбини на луѓе ме растажуваат. Многу.
     
  16. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Da ne bea kolonizaciite sega nemase da ima problemi, a koga bi bila jas na vlast, sigurno site prestapnici bi bile mrtvi.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Денес... денес дознав дека не ме примија на работното место за кое аплицирав, а така се надевав....;( Вратните жили ми испукаа од нервоза,се стегам да не заплачам:worried:
     
  18. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Не само денес, туку секој ден се натажувам од судбината на уличните кутриња, ни криви ни должни, а осудени на глад и студен бетон, молејќи со очињата за парче леб. Ме натажува мислата дека не можам да всадам свест во луѓето, не можам да променам ништо и не можам да помогнам на сите.
     
    На Nihan и manako1 им се допаѓа ова.
  19. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски

    Сонце малоо :hug:
     
    На Girly90 и joy1 им се допаѓа ова.
  20. corapka

    corapka Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Дечко ми. Миличок мој, конечно си најде нов дом, најденова куќа што сакаше да ја купи и му ги срушија плановите. Се ќе се среди душо моја, додека сум јас тука ништо нема да ти недостасува !