1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

  1. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Денес се остаив од спиење да надокнадам за цела недела а и времево никакво :worried::D
     
  2. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    Денес не ми се мрда од топлиот и мек креветац|-)
     
    На iloveyou29 и joy1 им се допаѓа ова.
  3. mamaorhidea

    mamaorhidea Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    414
    Пол:
    Женски
    Denes....sonce i tivko vetre, odime po ulica, gi gazime zoltite lisja, go drzam za maloto race, besceneti momenti...neka trae
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    О, животе. Ќе ме одмориш ли некогаш ?
    Барем на некое време....
     
  5. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.406
    Допаѓања:
    35.991
    Денес чекор поблиску до тоа што го сакам.
     
  6. riba79

    riba79 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    3.769
    Пол:
    Женски
    Denes e tezok den za mene;( Na denesen den ke ti slavevme rodenden i toa pocetok na osmata decenia... Denes ke imase 70 god.. Mesto denes da ti dojdeme na rodenden vo kafana, ke mora da go posetime tvojot vecen dom... ;(;(Morase li vaka da bide,majko?Ah dedo boze gi saka dobrite dusi kraj sebe, a losite gi ostava da vekuvaat vo ovoj zivot.
    Draga majko, se nadevam deka tamu nekade go pronajde svojot mir.. Mozebi tamu nekade denes go slavis tvojot rodenden so drugi tvoi dusi sto go napustija ovoj svet.. :(
     
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Очигледно не сум ја слушала Аријана многу (дечишта ли да слушам) ама колку да се контрам сум пишала :D Или се подобрила во меѓувреме :!: Девојкава растура, секоја чест.
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.424
    Who are you, and where's Bridget? :^)

    Денес... ќе биде типична недела. :envy:
     
    На Bridget и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Заради песнава погоре и имитациите што ги прави, без предрасуди, добар глас треба да се почитува :!: Не дека албумите и ги слушам :shake: :D
     
  10. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Денес... :) тоа мирисот на работи кои треба да бидат, толку ме дезориентира и излудува што... Нели може да се наштима?! Да не доаѓа сто години пред.
     
  11. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Se prasuvam sto covek bev?

    Lugeto zavrsuvaat eden fakultet I so nego gradat kariera, imaat edno hobi I go teraat do perfektnost, pocnuvaat nesto a pravat I dodeka ne go zavrsat ne preminuvaat na drugo,....

    Sto covek bev koga mesto za nisto ne me drzi.
    Pocni, tmn ke naucam I stanam dobra vo toa, frlam I gotovo dosadno mi e , mora nesto drugo da se pravi.
    Pocnav edno sredno, tolku bese vo treta go smeniv zosto dosadno mi bese. Pocnav eden fakultet I op ne e toa toa, ajde drug koj poima nemav zasto go ucam da potoa izlezat moznosti da go upotrebam I svatam deka dobro bilo, za toa me bivalo. Minaa godini od ucenje, novi iskustva, sekiracii zasto sum ispadnala tolku glupa, kaj mi bea ocite da ne primetam, pa I tie greski pocnav da gi fakam, pa posle od firma vo firma kako ete slednata ke mi dade poveke iskustvo poveke challenge , se dodeka ne dojdes vo sostojba na znaenje koga doagas na rabota I se ispruzuvas na stolicata I taka vo polu son rabotis, poveke nikakvi prasanja nemozat da te poremetat,... I op Dosadno mi e, nemozam poveke.
    Ajde novo skolo I pak od pocetok, pak potenje, prepotuvanje, pak custvo na neznam dovolno, pak potreba za novo dokazuvanje,..... I pak vo krug.

    Sedam I razmisluvam "a da rabotam nesto , kao pecati da udaram cel den". I naravno moras skolo da zavrsis oti mallku bilo ova pa so ova ne sum "kvalifikuvana" pecati da udaram.
    Sedam I si velam "uste sega I gotovo, ova e za do kraj do penzija". :smirk:

    Kako moze mesto da ne me faka? Koja li e taa bolest?

    Pocni kniga I nemozam da ja zavrsam dodeka ne otvoram uste dve drugi. Mislam na kraj site ke gi zavrsam ama kako treba edna po edna da citam, nemozam pa nemozam.
    Pocnuvam da pravam rucek nasred go ostavam ili kako bi se reklo se "krcka natenane" I jas pustam masina, vo pozadina slusam nekoe you tube video I se vrakam do kujna da smrknam od kafeto. Pocnuvam da pisuvam edno, a vo glava drugi idei za nekoj colaz mi se vrtat, se javuva mm I me prasuva nesto a jas nemozam da odgovoram odma zosto pametot mi e koja boja da ja upotrebam za osnova.
    Pocnuvam edno da pisuvam zavrsuvam vo druga tema,....

    Edino mi ostana, priatelstvoto.
    Ednas stanuvam priatel so nekogo I vecno mi e priatel, menuvanje nema (fingers) pod niedni uslovi.
     
    На poenta и Doozy им се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Денес... универзумов ме изненадува. :) Обожавам колку е сево хаотично средено. Дамбетер од мене. Изгледа патраво, ко... поима немаш дал ќе се распадне во секој момент или ќе извади некои зајци од шапка ко претходни стомилиониитристапеесет пати. :)
    Јас сум дефинитивно од оние: 1+1= колку сакаш да бидат?
    Bite me.

    Благодарности за аплаузите. За разлика од минатото, сега си ги собирам и си ги редам на глава и рамења. Why not. Требаше изгледа да се истрескам себе убаво, ама баш баш убаво за да ми дојде памет.
    Тамам.

     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    Не можеше да биде похаотично.
    Идамна волку лош ден не сум имала.
     
  14. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Штoтуку се врaтив oд прoдaвници, ниту купив нештo вишoк, ниту гужви видoв зa фрaјдејoв, a мене кaкo и oбичнo зa време нa пoпусти ништo не ми требa, кoгa ќе ги дигнaт цените дo плaфoн тoгaш се' ми фaли.
    Укрaсувaм дoмa зa Бoжиќ и пoчнувaм сo мaнтрa -less is more зa дa зaвршaм сo -еднaш е Бoжиќ, некa блескa, некa "ечи". Тoa штo е уште Нoември немa врскa, I feel бoжиќнo.
    Инaку, нaдвoр oд дoмa, се прилaгoдувaм дoстa успешнo вo aтмoсферa зa кoјa мислев немa дa се нaвикнaм aмa излезе кo зa мене ствoренa. Дoнекaде де. Чудни пaтиштaвa Гoспoдoви 8-|
     
    На *Ench@nted*, mal.ecka, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Од толку мотивациони спикери, агитатори, како да ги наречам не знам, да не знае човек од каде попрво да почне да си го средува животот до перфекција. Еве сега ќе дадам отказ од работата што не ме исполнува комплетно (може оргазми редовно треба да доживувам додека сум на работно место), ќе заминам на планина со животни, чист воздух ќе дишам, сирење и кашкавал ќе правам, бизнис ќе си развијам. Или на некоја плажа шанк ќе отворам. Сам свој газда, не ќе ме лажат уште комунисти дека мора шеф да имам. Па кога ќе ги отфрлам сите луѓе околу мене што не ми се по ќеиф, па така цела позитивна ко ќе ми тргне со убаИни оти позитивноста позитивност привлекува, така некако нели, оди сопри ме да те видам. Па одат од држава до држава и говори држат а луѓе плаќаат за да слушаат. Мрш тамО.
    Убав денот денес.
     
    На *Ench@nted* и MacenceEna им се допаѓа ова.
  16. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Денес... Хммм:?:
    Убаво било кога емоциите ќе се разлеат низ мирисните ноти на егото.
     
  17. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    За чорба со состојка здив од некакви животинче, чув синоќа на филм, кој патем беше анимиран.:lol: И слатко се изнасмеав:), а денес, за ашваганда- мирис на коњ?! Ама не на филм , туку во реалниов живот. Давала коњска енергија и издржливост.
    И сеа со колку коња го започнувате денот а со колку го завршуваме ?:wasntme:
     
  18. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Да се оди во Мк за празниците, да се јади домашно зготвено од мама, забава во кафана со пријатели за Нова година и сите денови околу Новата и 3 кг вишок на крај или дома со филмови, шеткање на нови места, испробување нови рецепти, релаксирано и опуштено? Ќе да е под -б изгледа, едвај чекам.
    Ќе пакувам алишта за во подрум, ги купив понесена од модата и трендовите |( иако од старт знаев дека не се за мене и мојата линија ама да излезам од комфорт зона де, да внесам новини :talk:
     
    На zhap4e, Harper и referentka им се допаѓа ова.
  19. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Денес...едноставно ми недостига бе. Нели е доволно?! :)
     
    На poenta, Bridget, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    За денес и за навек. :)
    Река тече во и низ тебе носејќи ја пораката на радоста. Единствената цел на животот.(y)
     
    На *Ench@nted* му/ѝ се допаѓа ова.