1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

  1. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Денеска како да е недела... :D
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Некогаш сум стварно богдачуваитн, се гледа ми фали социјализација, ко збесната некоја. Се спомна празнична собиранка таму за викенд и како да ви кажам - еве спремна сум, сè сум средила! И поклони купив, завиткав, правев глупости, изведував дизајн-иновации, караоке листа чекд. Сега ќе пцовисам од нетрпение дури чукне саатот.
    Која појава, како сум тргнала, не ми бега титулата ГЛАВНА И ОДГОВОРНА и тоа нат ин а гуд веј. :sweat:
    Ништо чудно да бидам мамичката што ќе напнува за новогодишна лотарија во градинка, мами претседница на школски совет, бабата што ќе има фикс-идеи и ќе организира еднодневни екскурзии или битна дешавка со пензионерска обиколка за Велигден...:worried:
    Абе сериозно, шо вакво ми е?!
    Није добро, ама ваљда ќе пројде ова и ќе си најдам нова занимација по со време така. :|
     
    На zhap4e, ivi1987, Dadusicka и 7 други им се допаѓа ова.
  3. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Петокче мое, и денес те барам :l:
     
    На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Не сакам да имам денови како овој што помина, не вреди.
    Не сакам да продолжи вака, не ми одговара иако имам потреба, и не вреди на крајот. Или така ми изгледа.
    Но не ме задоволува. Не ме задоволува ситуацијата во ниту еден случај.

    Баш денс манки сум денес :d:
     
  5. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Јас денес: Ќе ја пуштам косава, ми здосади.
    Исто јас денес:
    IMG_20191213_195254.png
    Значии, нема поубаво :mm:
     
    На piksooki, prominent, Milobebence и 11 други им се допаѓа ова.
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ќе дојдев да мрчам како не сум јас за журки и гласни музики, пензионерка, интроверт со тапија, бла-бла-бла, смрт за сите неудобни штикли итн.
    Абе НЕ, НЕ и НЕ, нихт, најн, ноуп, но.
    Сечи.
    Дајте ми уште луѓе, галама, муабет, па и на колци-штикли ќе стојам, ако треба и ќе играм. ]:)

    Е денес малку работна сабота демн, мора нешто да зезне математика. После ќе пакувам поклони, па ваљда така ќе урамнотежиме сè што забегало во текот на денов. (fingers)
     
    На teaiva, zhap4e, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Дa си гo пoчитувaш мирoт, тишинaтa, удoбнoстa нa креветoт вo кoмбинaцијa сo дoбрa серијa или филм е сoсем oк. Нo aкo пoвременo (мaкaр и еднaш гoдишнo) не знaеш дa уживaш вo дoбрa журкa сo глaснa музикa, дa тaнцувaш сo луѓе штo едвaј ги пoзнaвaш, дa се нaпиеш мaлку пoвеќе oткoлку штo требa, дa се смееш глaснo сo сoлзи нa oчи и дa oткaчиш (не сaмo сo тие двaјцa или трoјцa пред кoи се чувствувaш слoбoднo)...не се вaди сo интрoверт сум. Нештo не штимa, пoгледни штo е и пoрaбoти нa себе.
    Денес е убaв ден, вo oчекувaње уште пoубaв дa е.
     
    На mal.ecka, Dadusicka, Purplelilac и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Saraahh

    Saraahh Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    2.349
    Ќе одам да купам поклон, за една многу мила и драга особа.:inlove:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.102
    Денес дознав зошто ме тера на плачка цело време. Интуицијата не ме лаже никогаш...
    Се јадам во моментов.
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Седнав и јас да го гледам marriage story денес и ми здосади па го исклучив. Прочитав на нет како ќе заврши и исто како да сум го гледала. Лошата глума на Скарлет ме одби, плус нешто што може да се разреши со еден разговор го влечеа ко да гледам сапуница која знаеш дека намерно ги остава работите неискажани за да ја гледаш до крај. Ноу.
    Уште една недела работа и после сите 4 во вис. Хепи.
     
    На mal.ecka и Ambitious им се допаѓа ова.
  11. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Денов ми е како парче евтина торта со шампита, на моменти убав, на моменти кисел. Бар едно куче и едно дете нема да си легнат гладни денес. Ќе пукнам од мака, а фин ден ми беше. Мора малку да обуздаме узбуџења или да фанам да направам нешто поконкретно, трето нема.

    Мачката потерсен не можеше да биде. Иста на мајка и'.

    Не сака внатре, не сака повеќе јајце и баланс (следствено не кака редовно), не сака да ја галиш, не сака да ја држиш, не сака ако одиш (малку) побрзо, не сака ако викнеш погласно, не сака играчки што свират, не сака да пие стоена вода (исклучиво свежа), не сака ладно јадење, не сака претопло јадење (дали дувам на варени копанчиња за побрзо да се изладат? одговорт е да), не сака сува храна (ама јаде од мука оти ја дисциплинирам |(), не сака да ја игнорираш и дефинитивно не сака ако обрнам внимание на кој било друг освен неа. Особено не на кучето.

    Сака варени копанчиња, да лови вештачки глувци и да апе. Ете тоа сака.

    Дм уште од сега загрижен, како да се припитомела. На бајачка ќе ја носиме, нема друго.

    Да се чисти или не, прашањето е сега. :bug:
     
    На teaiva, *Ench@nted*, Biljarkata и 12 други им се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Тие што ќе добијат новогодишни поклони од мене годинава, се сомневам дека пак ќе посакаат да ги дарувам. :|
    Диос мио еспирито санто & вирхенсита линда, ама ако ова се пакувани поклони...мајко мила, се надевам дека никогаш нема да се вмешам во некој таков бизнис. За живи срамови сум, НЕКОЈ УРОК МЕ ИМА ФАТЕНО, јас не бев волку трапава во рацете. :|
    Треба можеби да захефтам картичка за извинување, оти самоутехата дека "содржината и помислата се побитни" не палат.
    Нешто вознемирена сум, не сум во елемент годинава. :worried:
     
    На Dadusicka, teaiva, *Ench@nted* и 7 други им се допаѓа ова.
  13. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Кој рече дека се радувал на полно сандаче мејлови насабајле? Реторички прашам. Пошто очигледно тој некој никогаш не се разбудил со полно сандаче мејлови насабајле. ]:)

    Тенка е границата меѓу очајна домачица и претприемачица. Во еден момент си работиш, во друг ставаш запршка на гравот. Кој каков филм ќе си направи, у таков ќе си живее. Ете така.

    Ти и' пржиш јајца, она гуштери јаде. Го ископала од којзнае каде и после пролив, епа пролив. Или запек, нешто од тоа. You can take the cat out of the street but you can't take the street out of the cat. :envy:

    Се шалам, ок е. Предатор си е предатор.
     
    На Dadusicka, bicycle, teaiva и 10 други им се допаѓа ова.
  14. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Денес мачето на @Doozy почувано од мене.
    Уствари, секој ден.

    Adopt me?
     
    На zhap4e, teaiva, Blue.Sky и 6 други им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Денес сфатив дека очајно ми треба некој блутут звучник, да можам раат да си одржам концерт додека се туширам и фенирам коса.
    Вака не се постига. Де таму стави го светиот телефон да не му паѓа вода, де ваму пикни го, па не го пипај со мокри раце, абе ми идеше да го џитнам у умивалник па таман да грмне цел кат од појачањето. :bug:
    Нема ли да си купам, уффффф. :smirk:
     
    На dayla, Blue.Sky, ivi1987 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    За тоа низ какви ствари поминувам и се издесија, супер се држам. Изгледа сум пораснала, или ми е сеедно.
    Не, не ми е сеедно, уште се замарам.:) Штом се замаркам, не сум ни пораснала :)
    Ооооох:D
     
    На Oxymoron, x.Daisy.x, *Ench@nted* и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Ми се увртува обично една песна или стил на музика во глава и цела недела само тоа слушам, па после нешто друго и така. Оваа недела срам ми е да кажам што (ова ко да го имам кажано повеќе пати)
    Последен работен ден за оваа година. Уште малку да отвориме виното, да си кажеме некој убав збор и да пуштиме мозок на пасење :d:
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Денес, цел свет во обид да е интересен.
    И премногу слободно време не е на арно. :smirk:

    Ми честитаа роденден, ми ја пофалија косата и ми отворија врата два пати во изминатава недела.
    Ок, ту мач крисмас спирит пробабли. :D

    На дневен ред, а литл лес драма енд а литл мор сарма.
    Ај ќе се испратам. :D
     
    На Oxymoron, x.Daisy.x, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Kje sedam cel den doma
     
  20. teaiva

    teaiva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    524
    Денес сабајлечки се успав,сум исклучила аларм.Стигнав на работа ,изигравав мајстор едно пола час,а остатокот тапа,нема кој да те опцуе шо се вика.Всушност не знам што се мислам кога три дена со ред е така..дал ради славите,дал ради парите .Ама се надевам нема викендашки да има повици за со болка...Денов трае се надевам ке има промени...
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.