Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Женски
  Denes sum Kako zagubena vo prostorot nemam nitu ideja ni volja:|
   
 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.048
  Пол:
  Женски
  Не сакам филозофии, сакам малку на прсти да зачекорам во комфорт зона.
   
  На poenta и Purplelilac им се допаѓа ова.
 3. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.273
  Допаѓања:
  132.391
  Пол:
  Женски
  Денес да ти било ден на прегратките. Јас ги сакам оние кога се поклопуваш како слагалица.. ко да така треба да биде.
   
  На victoria му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.985
  Допаѓања:
  11.814
  Пол:
  Женски
  Денес денот ми почна со огномет! :party: :*: Во рани зори нерасонета ставив чинија со златна ивица во микро... (facepalm)
   
  На Doozy, Роберт 7 и RosettaStone им се допаѓа ова.
 5. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Женски
  Denes samo gluposti:worried: namesto mlekoto vo frizider a toaletna vo kupatilo jas obratno ...|(
   
 6. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  6.721
  Пол:
  Женски
  Денес беше добар ден. Утре ќе биде уште подобар.
   
 7. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Женски
  Denes taka klasika :|
   
 8. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.048
  Пол:
  Женски
  Слушнав како кажува Џава за Јава.. Хм...:puke:

  Не, не можам да престанам да јадам рајс кејкс. Значи не престанувам, се додека ги има.
   
 9. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.454
  Допаѓања:
  3.246
  Пол:
  Женски
  Денес ми е роденден.Денес е мој ден :).
   
  На Blue.Sky, LiliBoz, Nightwish11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  745
  Пол:
  Женски
  Denes ima mnogu za analizi :whew:
   
 11. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.931
  Пол:
  Женски
  Денес :music:

   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  за време на работа...
  IMG_20200123_123331_1.jpg
  сам како утка... само :music: у позадина...
   
  На Bozica1980 и mal.ecka им се допаѓа ова.
 13. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Денес е прекрасен сончев ден
   
 14. TinaCrvena

  TinaCrvena Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека љубовта е таква…магична. Допири, бакнежи, моменти, разговори, планови за иднината, заеднички сонови….тоа е најубавиот дел од мозаикот. По некоја расправија, па пак од почеток – зближување, бакнежи, страсти….
  Денес нашата љубов не е ни од блиску она на што се надевавме, она за кое размислувавме, се трудевме, планиравме, реализиравме. Денес си некој друг. Денес си некој туѓ. Денес не те познавам. Денес не ми веруваш, денес не сакаш да ме бакниш, не сакаш да ми затрепериш во прегратка, не ти недостасувам….денес имаш сосем поинакви планови за нас, не се магични, не се од љубов поттикнати. Денес не сме “ние”. Денес не те познавам. Денес не си мојата насмевка, денес не си мојата позитива и не си мојата сила. И денес те љубам. Иако не те познавам. Сеуште памтам кој беше за мене. Иако можеби никогаш повеќе нема да бидеш тоа.
  И не само тоа што го рече, уште многу многу полошо од тоа да дојде, јас пак ќе те љубам. Оти со тиe зборови ја изгубивме иднината, ама со ниедни зборови не можеш да ми го избришеш минатото. Не можеш да ми ги земеш спомените, не можеш да ми ги убиеш чувствата.
   
  На НаталиЛили и joy1 им се допаѓа ова.
 15. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.726
  Пол:
  Женски
  Денес ме "заболе" скроз за глупи луѓе. :sun:
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 16. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.376
  Допаѓања:
  28.819
  Пол:
  Женски
  Денес сум дете во детско друштво.
  Агенда за роденденско дување во иднината и отворена желботека:party:
  Исполнувањата се вклучени на најголема брзина.
  Може ќе провее нешто што е мое:^)
   
 17. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Денес треба да учам :^)
   
 18. INEEDLOVE

  INEEDLOVE Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Машки
  Денес сум од 7 до 19-00 на работа!
   
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.898
  Допаѓања:
  92.407
  Пол:
  Женски
  Денес... сакам да не ми влијае сивилото. Сакам што помалку да ми влијае било што. Сакам ко во Ad astra, на само станување од кревет, правиш психо тест и системот ти шприца што ти треба да се оправиш.

  [​IMG]
   
  На Purplelilac, ivi1987, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.994
  Допаѓања:
  73.903
  Пол:
  Женски
  Денов - клоцни ме да кинисам. (tumbleweed)
  Ако може Сизифовиот камен да ми се струполи да ме ѕвекне како ваљак и да ме смачка како stress ball, може па ќе се опраам така.
  Не знам од каде извира овој мазохизам, па јас сум флафи маче глуварче, распеан Покемон, не знам од каде ова сега, ко да нисам одавде. :^)
   
  На ivi1987, KateKane, Lianna Anna и 2 други им се допаѓа ова.