Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. girl2

  girl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Денес конечно запалив џоинтче после доооолго време
   
  На dayla му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски
  ПМС без благо.
  FB_IMG_1581965107383.jpg
   
  На dayla, KateKane, LiliBoz и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.074
  Допаѓања:
  74.280
  Пол:
  Женски
  Некои денови толку не ми се работи, сакам само да седам и да не правам ништо, па ако може и за тоа да земам дневница ако не па. Није добро. :worried:
   
  На dayla и KateKane им се допаѓа ова.
 4. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  377
  Пол:
  Женски
  ... Преживеав.
   
 5. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.555
  Допаѓања:
  140.763
  Ги извадив на сУнце сите несработени обврски кои ги имав у последни 3 месеца а ги трупав под тепих ...ако ми е ...пукни сега
   
  На Purplelilac, mal.ecka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 6. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.629
  Допаѓања:
  58.050
  Денес ме фана некое мини-олујче, ме наврна, се исушив на ветерот... и еве сега не можам да го вртам вратот лево десно. Шубаво.

  Мачката е како хобит станата. Ако ја ранам по нејзино, ќе има прв појадок, втор појадок, прв ручек, втор ручек, прва вечера, втора вечера... со три ужинки успат ]:) И неа ли да и' бројам калории?

  Исто така сакам да додадам дека мразам бескорисни состаноци и луѓе што не слушаат што им зборуваш. И луѓе што каснат на истоимените состаноци :devil:

  Денес исто така, напишав уште едно есејче по германски. Абе коа ќе дое зорт, ќе шпрехаш. Лереринот ме спрема за Ц1, ја се спремам да се селам во Канада по една година. :rofl: Живот компот, ти го мачкаш, тој тече. Случајно или не, имам и ВПН, па можда ќе го уклучам у Њемачка и ќе гледам дојч серии на Нетфликс, повише од моменталноте 5-те понудени овде. :devil:
   
  На Ginger^, ivi1987, emiliana и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.192
  Пол:
  Женски
  Два дена по ред бев во никакво расположение, и денес, до попладнево. Одам во маркети, пазарам и сретнувам детенце што проси некое време на истото место, а јас не го одминувам. И ми вели Здраво другарке. Не можев, не можев, ете еден зрак на благодарност, на љубов што прави виножито во сивило. Е за тоа вреди да се помага, да се подаде рака. Сепак, доброто се враќало со добро. Не секогаш, ама еве има моменти кои ќе те натераат пак да го засакаш животот и да продолжиш да сееш добрина, внимание, љубов. Тоа (детето) мене ми го направи денот, па јас му возвратив. За да види и тоа дека љубезноста и благодарноста не остануваат незапазени и игнорирани.
  Е за ова се живее. :sun:
   
  На MeowMeow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.147
  Допаѓања:
  89.803
  Цела недела на работа виси еден проблем и никако да најдеме решение. Сите можни опции ги проверивме и не па не. Сега додека дремам на нет и читам глупости за разонода, ми светна ко од ведро небо. Доктор Хаус момент. Чекам понеделник да се потврди дека е така и да си ставам круна на глава.

  Го прашуваме детево да одбери каде сака за ручек/вечера и вели -на скара. Ептен сме софистицирани.
   
  На Scott Weiland, LivingGlam и mal.ecka им се допаѓа ова.
 9. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.589
  Како и сите други денови од средина на јануари наваму, станувам на сила и се што правам, правам на сила.
  Каде ќе стигнам вака?
  Кај ми е крајот, а јас веќе многу работи не можам...
  Уморна сум, многу уморна. Од животов, од се.
   
  На Milobebence, mal.ecka и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  43.541
  Денес ми е stress free day. Ништо негативно не може да допре до мене. Се занимавам само со она што ми е мене битно. И подобро вака! Енергијата ќе ја трошам на нешто корисно.
   
 11. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски
  @Doozy направена е тема за германски филмовииииии:sun:  Многу сум среќна и затоа ме мрзи да чистам:$ Шо ќе си ја тресам среќичката:wasntme:
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.842
  Денес е убав ден.
  Всушност, секој ден кога сите тројца сме заедно, а надвор е сончево, за мене е убав ден :sun:
   
  На Nightwish11, Milobebence, Summer16 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.147
  Допаѓања:
  89.803
  Полн фејсбуков со „Простете и заборавете, но не за нив, тука за Ваш мир"
  Бич тоа не е простување, посебно не во духот на празникот. Си има други зборови, на пример...игнорирање, надминување, созревање? Да простиш си способен само кога ќе го разбереш другиот и твоето простување му донесе и него мир, не само тебе.

  Едно парче баклава не оставиле да се купи. Со торта си поминав.
   
  На Purplelilac, do-re-mi, emiliana и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  1.078
  Пол:
  Женски
  Denes naporen den se nadevam na podobro utre.
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.433
  Допаѓања:
  29.394
  Пол:
  Женски
  Го прелистав денов од Ш до А и се вратив на агол од 180 C.
   
  На Nightwish11 и Herrera им се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Дадов супер старт на месецов, добар старт генерално.
  Но се чуствувам супер исцрпено, и не мислам дека тоа се должи на настинката, не во целост. Ми фали енерџи буст. Морам да најдам нешто за да направам круг и да затворам систем за да не се губи. Моите 5 минути во денот, само за мене.
   
  На Nightwish11 и Herrera им се допаѓа ова.
 17. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.327
  Пол:
  Женски
  Денес сум многуу уморна.
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.482
  Допаѓања:
  47.192
  Пол:
  Женски
  Не сакам на работа, сакам да си останам во кревет :bug:
   
  На Nightwish11 и zokystanoevsky им се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Денов- каснење, ситен дожд и шоља кафе врз рубикова коцка. :d:

  Морам да се научам да не им придавам внимание и значење на небитни персони кои ги среќавам тук-там на дневна база, затоа што знаат да ме изнервираат и да ми го сј*бат денот (по сабајле) за да ми даваат нервозен старт за било што.
   
 20. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  3.913
  Пол:
  Женски
  Денеска сум тажна и депресивна без некоја причина. Се надевам утре ќе биде подобро
   
  На emiliana му/ѝ се допаѓа ова.