Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.857
  Пол:
  Женски
  5ти март, 3 лабела до сега изгубени неделава. Ок.:D
   
  На annii, Doozy и dayla им се допаѓа ова.
 2. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.388
  Допаѓања:
  14.362
  Пол:
  Женски
  Емоционална лигла, погледнав апликација, има зошто. :smirk:

  Ако го ставиме настрана тој податок, доста продуктивен ден. Даде буст во правилна насока, придаде некаква самодовореба каде немаше, воља за да се продолжи понатаму. :d:
   
  На Doozy и Ginger^ им се допаѓа ова.
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  Како му се израдував на дождов, се осетив ко Лото да сум добила. Среќна, среќна, мислиш се оправил Меркур после сто години.

  А не дека ќе правев нешто посебно, пак ќе седев под ќебе, ќе лигавев кафиња и ќе зјапав во таван. Сега истото тоа, плус мирис на дожд. И шлакатарничето пред влез, мммммм. :bug:
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.857
  Пол:
  Женски
  Ми фали време за книга, лесна, непретенциозна. За меѓу две бањања во море или измеѓу враќање од плажа и поладневна дремка.8)
   
  На happygirl, *Ench@nted* и Doozy им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  Си одбрав купаЌи костими, сега ми иде да седам спремна со куфер, со шешир, со сè, лајк а госпоџа долу во влез дури не ми стаса пратката и одма да заминам на одмор во истиот момент кога свечено ќе ми го врачат пакетчето. :worried:
  Стеј стронг, систа. Преј фор Мишела. :bug:
   
  На ivi1987, Emy867, *Ench@nted* и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.857
  Пол:
  Женски
  Театрите затворени, кугланите исто така. Филмови изгледани, или не се за гледање. Нема предавања, освен едно во планетариум.:)
  Што да се прави во градов негде надвор,освен да се јаде и пие?
   
  На dayla и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 7. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.278
  Пол:
  Женски
  Denes sum umereno do znacitelno oblacna |(
   
 8. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  58.112
  Каков ден човече...

  Цел викенд држам говори зошо не се купува поклон за 8-ми Март, минимум две недели уназад го пеам дм катадневно пошо се дрзна да ме праша шо сакам да ми купел (ништо, оти не се купува поклон, дури ни чоколадо не сакам да ми купи ]:)), и на крај најлицемерно отидов у ДМ и изнакупив поклончиња за сите жени у потесна фамилија + за сваќата.

  Тоа се тие двојни стандарди и двојни аршини. Каде со тој памет на Европа? :worried:

  Андре па ќе има концерт у Скопје, знам кого ќе носам овојпат на Андре :angel: @Peco ај да те носиме и тебе :hai:

  Има денови како денес, кога си викам, фала Богу имаш два грама мозок... ама факт е дека немам. Имам интуиција. Ќе бев у карантин и ја ако не одложев некои работи... ај ќе се одморев малкуцка :tmi: Битно фала Универзуме, знакот е прифатен и разбран, I ain't doing shit here anymore.

  Мачката се продрсна од јадење денеска. Ама начисто се продрсна. Па тоа мјаукање, траќање... чиниш од преклани не е јадена. У меѓувреме, добар дел од уличните животни се прејадени од месни нарезоци, а гладни за малку љубовче.

  И то.

  Си купив еден фустан шо нема смисла никаде да се носи на друго место освен у матично, за сопствена или туѓа свадба. Ама ептен фино ми стоеше. Може па треба почесто да се носам како за у матично, шо.

  Мислам тоа Меркурот заврши, нели? Може да се вратиме на нормалното лудило сега.
   
  На ivi1987, Purplelilac, annii и 13 други им се допаѓа ова.
 9. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.519
  Допаѓања:
  4.813
  Еве, благо збунети, од општиот хаос. Си седам и си чекам:
  - мејлови да ми вратат;
  - термини за интервјуа да договорам;
  - да се наканат да активираме профилот за да тргне работата;

  Чекам и мистичен мејл од Визаир дали ќе ги откажат летовите Братислава-Скопје, дали треба карта за воз да земам, дали сирењето купено за поклон ќе треба сама да го јадам. Убаво вака чекањево.

  Кафе испиено, сега ќе читаме и куцаме. Хајлајт деновиве ми е пешањето по пола саат дома-работа/работа-дома заради генијален подкаст и зашто у глава си го уредувам станот. Денес цвеќиња бирав што ќе редам и што ќе се сади на терасичето. Можеше тетка ми у Германија чери доматчиња да гаи зашто нивните се како пластелин, можам и јас.

  Храна дома има, има и флаша вино, па ајде, доста е валјда.
   
  На Snow-Star, Sexybaby86, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.857
  Пол:
  Женски
  Ми треба чистење на умот. Дефинитивно.
  А тоа секогаш го поврзувам со чистење на станот.:?: Како подлога му доаѓа изгледа. Спремање на терен, Why? Место mindfullness 1 час, мене 5 часа ќе ме фати со се'.
   
  На Snow-Star, Doozy и dayla им се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  Станав уште од рани зори, свечено да си ја пречекам пратката од сомнителен бутик ископан на фб.
  Да не се зезаме (иако делумно е ваистина ова), станав оти сонував глупости па се поштедив од луксузот да си го продолжам глупиот сон ако презаспијам, па сега ни памет ни убавина работата. :drunk:

  Рано е за второ кафе, за спиење време нема, треба убаво и детално да ја истумачам за што да се секирам денес. И да си доработам опашки од таму-ваму.
  Колку ме мрзи, на раб сум да испозакажам на фризер да се исфарбам во некоја флуроесцентна лилјакова и Били Ајлиш да позавиди на ремек-делото.

  Битно пратката ќе стасала после 16ч, ќе окапа принцеската од чекање ама ќе се тешам дека early bird gets the worm. Кој ворм кои дрндупки, битно да се каже некоја мудрост. :bug:
   
  На ivi1987, Emy867, Sexybaby86 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  4.275
  Пол:
  Женски
  Ко што знаеше да рече класната: од училишен прибор - немате ни добра воља.
  Денов и да не се случеше, немаше ич да ми смета. Хормони и умор до небо. Риби во осма куќа на Меркур ретроградно на најјако. Или како и да е...
   
  На Herrera, Sejfullai и Doozy им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.082
  Допаѓања:
  74.347
  Пол:
  Женски
  Јас кога немам работни обврски: ќе пукнам, готово прогласете криза, кревам знаменце се предавам, ќе умрам од глад, ќе загинам.
  Јас кога имам работа: не можам да се сконцентрирам, не ми се работи, леле а за утре да си оставам барем дел (уствари може и пола), нешто не ми оди работава со оваа аудиокнига можеби треба да си најдам подкаст па ќе ми тргне.

  Нема разбирачка, нема погодување. Останува да си ја тужам оваа „државна администрација“ страна во мозокот, па видимо се на суду. :|
   
  На ivi1987, KateKane, Doozy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  41.857
  Пол:
  Женски
  Си се опростив од растенијата денес, До следно видување :sun:, за 2,3-5 недели:(

  IMG_20200314_151954_512.jpg
   
  На Sexybaby86, Doozy, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  58.112
  Денес го свртев цел град за да барам едни пусти конзерви за госпожа мачка.

  Пошто е многу галена, не јаде од конзервите од маркет, ги сака само тие од ДМ. А во ДМ како за беља нема никаде од нејзината „боја“.

  И мора да пројаде сега од овие... или од нејзината „омилена“ сува храна. ]:)

  Значиииии, сабајле и' ставив да јаде, увреџено лежеше до храната на грб со згрозена фаца у фазон, што е ова, робинке?!

  А М О Р И, те ранам во ек на пандемија, двапати одам специјално да складирам за тебе конзерви, она... :@

  На крај, јадеше мекица. М Е К И Ц А.

  Епа џвакај теста кога нејќеш конзерви. :devil:
   
  На ivi1987, Purplelilac, faye и 14 други им се допаѓа ова.
 16. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.672
  Допаѓања:
  73.991
  Пол:
  Женски
  Денес сфатив дека всушност сме најглуп народ што постоел некогаш на планетава. Шлајмот е собран во една земја.
  Ти им затвораш школи, градинки, универзитети, им даваш слободни денови од работа, а тие застанале по кафиња и се жалат дека им било досадно дома. Кафичи затка.

  Мајки зеле децата по игротеки и паркови пошто требало да се истрчаат децата, па успат муабети со Трајка и Славка да си направат.

  Битно дома да не се и битно се губи од наставата.

  Или доаѓа од странство и не се изолира туку оди на кафенце со пријателите.
  Хехе пролетна шема тераме.
  Со него закачил вирус од Италија битно на кафе е господинот и цел град во карантин.


  Нека се прекине забраната за настава и ајт сите по школи и работи. Кога не знаат што е карантин и изолација, тогаш нема потреба да се прекинува секојдневниот живот.
   
  На НаталиЛили, mal.ecka, happygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.388
  Допаѓања:
  14.362
  Пол:
  Женски
  Разносувам чевли со 5цм дебела штикла ( :!: ), прв пат до сега, кога ми звони телефонот на полнач во друга соба. За 10 чекори освен што глава ќе скршам, одам како тенк и разбудив луѓе по пат.

  До крајот ќе гледам видеа како да одам грациозно во нив без да пробам, уште не сум на тоа ниво, и ќе читам од книгата. :d:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  58.112
  Денеска прогласувам дека имам се' купено што би ми требало во следниов месец-два, вклучувајќи и не знам колку кила храна за мачки. Ако дое зорт, и тоа ќе се јаде, јбг.

  Комшијата почна со неговата хеви метал журка. Секогаш кога има емоционална криза, ја морам да ги слушам Лордите како се дерат.

  Not this time buddy, ве слушав лани цело лето како се млатите од ќотек, ама сега нема да ме масираш. Сите имаме емоционална криза сега, живците ми се на минимум. Одвај чекам да те пријавам, та тебе, та и другите будали што не' реметите низ маало со години. ]:)

  Идеално би било и еден цреп со марули да имав... ем ќе си копкав, ем ќе си јадев ама њама
   
  На ivi1987, Purplelilac, KateKane и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.388
  Допаѓања:
  14.362
  Пол:
  Женски
  Официјално е, не се навраќам да отварам затворени врати повеќе, без никакви (главо)болки. Нема простор за каење, се' што треба да биде зад нив- ќе биде.
  А кога ќе се соочиме лице в лице со личности кои се позади, можност за нов шах-мат потег.
  Секој според залуженето. :d:

   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  89.944
  Светoт вo пaникa a јaс oтприликa сo три кoнзерви тунa и 2 тoaлетни дoмa. Си пaзaрувaме нoрмaлнo, пoтoчнo пoмaлку oд нoрмaлнo пoштo не ми се влегувa пo мaркети или излегувaм нaбрзинa aкo имa гужвa и еве ме сегa. Пoследнo кoгa бев земaв и еднo килo брaшнo, кoјзнaе кaквo беше пoштo белo немaше, тoa штo квaсец немaм мaње битнo.
  Нa рaбoтa oдaм, пaметните се нa бoледувaње, будaлите не зaрaзијa, ние пoштените ќе нaебеме нa крaј. Целa неделa збoрaм декa и јaс ќе oдaм и целa фирмa ме рaзбрa и пaк не oтидoв. Други сaмo пoрaкa пишaт декa ќе ги немa. Вaжнo ние сo кренaтa глaвa декa вo кризa први сме. Глупaви.
   
  На KateKane, Doozy, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.