Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  Denes....brishenje na zaednichkite sliki so bivshiot dechko(sreduvanje fb i insta:^)).
   
  На Nenadskopje му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  82.449
  Денес...
  требаше да биде врв... ама заврши како што заврши..
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  82.449
  Затоа па денес, и се да се сруши, ништо нема да го смени убавиот почеток на денот.. :angel:
   
  На mal.ecka и LiliBoz им се допаѓа ова.
 4. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.431
  Допаѓања:
  136.600
  Пол:
  Женски
  Денес си ми поезија.
  Не дека друг ден не си ми...
  Ама посебен си ми денес :$
   
  На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.996
  Допаѓања:
  95.273
  Пол:
  Женски
  Денес... :) Сакам се' од почеток.
   
  На ivi1987, 1209, annii и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски
  Еден куп дебили, што мора повремено да ги слушам. Ох....:)
   
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  547
  Допаѓања:
  4.458
  Пол:
  Женски
  Денес бев многу вредна:rofl:
   
 8. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.147
  Допаѓања:
  89.803
  Некoлку викенди немaм излезенo и мислaм декa aкo си јa oтвoрaм сметкaтa ќе видaм милиoни.
  Тoлку.
   
  На annii, mal.ecka и zhap4e им се допаѓа ова.
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.629
  Допаѓања:
  58.050
  Денес сфатив дека мачката ми е емоционално поповрзана со еден страк праз отколку со мене. Цела на мајка :inlove:

  ПМС во карантин, лудилото почиња.

  Мака ми е да зборувам со други луѓе оти одвај се воздржувам да не се издерам.

  Само за по маркети се дерам, мислам, стварно не се разбираат од збор. Еве јас ќе одам. Не и не и не и не.

  Успат си купив лигавчиња и ќе си правам маски од лигавчиња. :wasntme: Фактички, само треба врвци да си зашијам или да ги искористам постоечките за да си направам такво за ушите, другата големина е таман. Мојов мозок е некогаш многу чудно место.

  Сакам да се нервирам за секојдневни глупости - од типот, мачката не ми јаде сува храна, хелп - а не за тоа дали ќе испаднеме сите на број од карантинов.

  Некна не знаев кај ќе го носам еден фустан шо си го купив, а како мине време, сериозно размислувам да почнам да си го носам низ дома. Карантин со стил :party:
   
  На ivi1987, 1209, Sexybaby86 и 12 други им се допаѓа ова.
 10. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  4.811
  Денес, супер сме. Со цимерката скроз сме се искоординирале во размислување, правиме калкулации дали и кога да отидеме да испазариме за минимално излегување. Гледам Британија ги ставиле на lockdown ама им даваат по едно излегување дневно за прошетка/вежбање а ние две се мислиме ти се исплати ли да излезеш за тоа? Колку треба дезинфекција пред/потоа? Да не зборам дека во комплексов излегло имало двајца позитивни, се вратиле по дома па пријавиле дека се позитивни, шуќур бар не информираа да знаеме. Praise the Lord што не ми се запознаваа нови луѓе во февруари и имав ограничен круг на луѓе тука.

  Заклучок, ни легнал карантинов, тераме. Се готви, фали рерна али тоа е, каснете некое питиче, печен компир за мене. Ми се одјаде секаква нездрава храна, ама баш секаква, една чоколада со 80% какао две недели ја тегавам. Одлично.

  Си нарачав селекција од Ordinary ете со тоа ќе се занимавам. Пола планови за наредните месеци скроз пропаднаа, разбирливо. Си викам може и јас претерав, се закаав за 30 проекти, ова ќе ми дојде како заслужен одмор. Денес е млада месечина медитирајте intentions for the month. Имам убав календар со фазите на месечината и така пратам време, зашто деновите ми се скроз измешани.

  Резиме, тоа е што е.
   
  На 1209, annii, Sexybaby86 и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Преживувам голема промена на животен стил, што ми предизвикува огромен дополнителен стрес во целата оваа ситуација. Како ништо да не се променило тука, само оди кон полошо. Толку разочарувачки.

  Или пак сега кога знам каква личност сакам да сум и каков начин на живот сакам да имам, незамисливо ми е некогаш повторно да треба да живеам тука. Самата помисла ме утепува.
  Само на одреден период.

  Ако не се органзирам сега и не направам план на долги стази после кризава веднаш до почнам со акција, ќе го испуштам и последниот воз кон мојата дестинација.
  It's up to me.
  Прашање на живот и смрт.
   
  На 1209, annii и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 12. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски
  Ќе се сними ли нешто слично на Сексот и градот? :!:
  Леле како ми треба за во карантинов(hollest):d:
   
  На Ketchup, 1209, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.074
  Допаѓања:
  74.280
  Пол:
  Женски
  Го пуштив Birds of Prey и си реков ајјјјјјјјј каков eye candy.
  Ова ќе го биде. ^_^


  1 час подоцна: земав да скролам по социјални мрежи, се налакирав, си направив плетенка да си ја замаскирам нефенираната коса, си одбрав книга за читање, зборев на телефон.

  Филмов абер нема да заврши. Жива глупост. Треш на тони.
  Neeeeeeeeext. :|

  Кога ќе ги затепам сега љубич-лимонадите, последно нека е ако треба. :drunk:
   
  На 1209, annii, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Војната се добива со битки, one at a time.
  Мило ми е што денес не дозволив за се спуштам под нивото и јас победив.
  Броење до колкутреба и назад е движечката сила.

  Утре, веќе денес, на ново.
   
  На DevilBoy212 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 15. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  14.294
  Пол:
  Женски
  Има прогрес, огромен. Веќе слободно чистам со нив на нозе. Кога ќе може да се излегува, гарант ќе можам и да трчам со нив надвор, јееј. Изолација рулз.

  После изолацијата ќе бидам паметно луда дама или лудо паметна лигла. :d:
   
  На Purplelilac, DevilBoy212 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 16. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски
  Поприлично досаден ден.. Ја заследив Лусиана Лопилато на инста. Почнала да личи на Бетмен Велит девојката |(
   
  На DevilBoy212, Doozy и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.074
  Допаѓања:
  74.280
  Пол:
  Женски
  Вчера од досада почнав да гледам Gossip Girl.
  Денес идемо даље, сагата продолжува за 3, 2, 1.

  Ако не друго, барем ќе се изнаслушам стари хитови од средношколски денови. Ма да...и од малку драма никогаш доста.

  Не знам како сум се лигавела на дудуци како Чак и Нејт.
  И со вкусот да се видиме на суд, после карантинов. :bug:
   
  На DevilBoy212, Doozy и 1209 им се допаѓа ова.
 18. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.589
  Денес очајно сакам животов да е нормален, да си отидам во мојот град, да си завршам обврската што ме чека и да бркам друга, уште поголема обврска.
  А не како морон, дреми само|(.

  Заспав во 05. Станав пред малку.
  Се измив, зачешлав и пак се пикнав во кревет.
  Ако мрднам до маса да јадам и други изгледи за нешто паметно нема:bug:. Некој џогер успат (аман и од него веќе:@).

  А, пуштив машина. Добро, учинковитост на нивоУ. Ќе ме биде:shake:.
   
  На Purplelilac, Bozica1980, DevilBoy212 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.996
  Допаѓања:
  95.273
  Пол:
  Женски
  Денес... :) повратив од што ми се згади од сите гнасни слики што ми се извртеа во глава во една микро секунда.
  Цел ден се спремам да одам до продавница по храна и ми се гади од се' што купив. Мувите ми се чинат почисти.
  Редица пред КАМ ко војна да е. Редица пред аптекине. И сите стојат и чекаат да им дојде редот. Бљак, бљак, бљак.
  Тинекс... празни полици. Ваљда роба треба да добијат али, во толкав маркет, на цела атмосфера.... плус те згрчува. Се разминуваш со луѓе и секој од секого бега на два метра. Пред тоа ми сметаше што не бегаат, сега кога бегаме едни од други ми е....бљак,бљак. Се гледаме едни со други ко лепрозни, Ко короната од тебе ќе им се џитне па им се шират очите од страв и им се згрчува телото кога правиш чекор напред или назад. Ваљда истата сум. Скроз истата. Бљак, бљак.
   
  На ivi1987, NarCis@, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.496
  Допаѓања:
  41.562
  Пол:
  Женски


  Ја читам и пак забегувам во јапонска меланхолија. Убавиниии :*:
  Може ќе го погледнам и филмот.:) Може ќе одам и во Токио, кога ќе заврши ова.:lol:
   
  На DevilBoy212 и Doozy им се допаѓа ова.