1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Денес, т. е. вчера, после речиси пет години никаква физичка активност, направив 100 скуатс. Зошто? Ни сам не знам. Само знам дека сабајле не сакам да се разбудам.
     
    На annii, marija1907, poenta и 3 други им се допаѓа ова.
  2. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Денес сериозно се запрашав за нивото на мојата лична ментална состојба. После 10 дена излегов да пазарам и надвор беше па-на-ѓур. Би сакала да се шегувам, но сериозна сум. Сонце распукало, поиште луѓе имаше надвор сега него кога одев на работа. Во Лидл мислам раце ми се препотија, три месеци сум тука и никогаш не сум начекала таква гужва. 8 каси да работат и по 6 луѓе минимум на каса да чекаат не е на арно. А намерно изгледов денес и во период кога знам дека им е ручек време, зашто утре и сабота ќе биде поише гужва за Велигден. Изгледа сите исто сме мислеле.......

    Навистина се запрашав дали сме нормални со цимеркава дома што седиме, еднаш на 10 дена излегуваме за свежо овошје и зеленчук. Ми се трча, ми се плаче, зашто си бара тело физичка активност ама шубе бре. Министеров нивен најавил ја победиле они короната, до преку 5000 заразени до сга, изгледа многу го слушаат министерот. А така ми се чини за една недела тек ќе им букне бројка зашто се несовесни. Или јас ќе си плачам зашто цел април дома си го преседов, еве не знам.

    Битно имам вино во многу убаво шише (зашто тоа е критериумот, иако идела мадам на wine tasting), си направив омлет со спањаќ за у списание што може да биде и ете. Ја чекам нарачката од Ordinary и ме чеша рачето да ги прашам до кај ми е, иако имаат уште некој ден за достава. Ко во дупла реалност да живеам.
     
    На annii, Doozy, poenta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Пред неколку дена заканувачки меил ми дојде, хакер наводно кој има достап до сите мои акаунти, до камера и микрофон, ме снимал како се самозадоволувам и ќе ме пуштел на сите мрежи доколку не пратам на сметка 1000 евра. Постар мејл во spam фолдер ама важел од денот кога ќе го отворам. Таман си реков -бегајте Севе и Ким, доаѓа нова ѕвезда, еве ништо.
    Инаку се подисплашив малку, да :|
    Се пронадов на стари години, како сум тргнала баш вака ќе бидам
    https://www.facebook.com/1239502372/posts/10222936629504445/
     
    На mal.ecka, Bozica1980 и Doozy им се допаѓа ова.
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Денес кичма ме боли од собирање ѓубришта натуткани на балконот, само за на некоја емисија со хронични хордери бевме. :worried:
    Го опнав лепи громе мој да риба плочки, сега може и да се вечера директно од подот. Ама ај да не претеруваме, уреду е, битно л'шти плочката.

    Па кога ме фукна некоја желба за декорација, ќе пукнам, од задницата ќе си гризнам што не можам да си купам некоја фенси мушама, па да ставам некоја мала вазна со божурчиња, па филџаните од незнамкаков порцелан, паааааа па па па... ;(

    Сакам и саксии со цвеќе, ќе си ги изнаредам долж оградата, има рајска градина да се стори балконот мој напатен. Другарка ми вика леле јаготки насади си, знаеш ли како ќе ти мириса кога ќе почнат да зреат.
    И толку ѝ требаше на лепотицата, јагоди ќе садиме готово. :drunk:
    Еве сега се нервирам што не можам да си засадам јагоди, јас анти-цвеќе особа, ќе садам јагоди, боже ме опрости. :x
    Една ќелава љубичица да имав по дома па, да ја ставев на масичето да ми живне рајската градина во обид.
    Сега за тоа ќе се секирам, кога ќе можам да си го ољудам балкончето. Да се дешава нешто. :worried:
     
    На annii, Sexybaby86, Snow-Star и 5 други им се допаѓа ова.
  5. GoodGirl45

    GoodGirl45 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    1.407
    Допаѓања:
    8.692
    Пол:
    Женски
    Денес си ја избричев косата.
     
  6. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    До денес ќе бев запишана на фитнес, станчето ќе ми беше цакум пакум, ќе вежбав јога по сабајле, ќе дремуцкав со чаша чај после тоа, па ќе си потчитнував по нешто, па ќе се дружев со бабичките што продаваат цвеќе кај Буњаковец барем еднаш неделно и ќе им правев муабет за на нив да им развеселам ден а и за себе да си ги истерам бубачките од главче. :bug:

    Хехе, добра шала. :D

    Си седам на прозор решавајќи го милионитото судоку, слушајќи го Бон Џови во позадина и размислувајќи шо благо алкохолче да се напијам денес.
    Ама во форма сум битно.
    Судоку експерт ги решавам за 15-20 минути.
    Се спремам за олимпијада или Гинис евентуално.
    Хехе, паметница една. :D (hollest) :d:
     
    На *Amethyst*, annii, poenta и 6 други им се допаѓа ова.
  7. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Денес првпат успеав да направам јестива мусака :D
     
    На mal.ecka, Elena69221, annii и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Cutiepie1

    Cutiepie1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    2.898
    Пол:
    Машки
    ...е време да :rock: ТВ.
     
  9. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    ...е еден од тие денови што несакам да се сеќавам
     
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Да помисли човек дека кога не се во карантин или полициски час имаат интереси и активности што светот го менуваат. Квалитетно исполнето слободно време, хоби, друштва... Секоја чест на исклучоци и не дека потценувам шлаење по улици, маркети, молови и кафиќи ама сета драма и паника и глумење спобудален писател во изолација само за да излезете на кафе со другарката или да оговарате со комшивката или на викендичка со пријатели затоа што тоа е нешто што редовно го правите...може е време да осознаеме дека некои работи непотребни зависности станале и дека се може и без нив одредено време. Полека со лудилото.
     
    На mal.ecka, Lilit, annii и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Како ми се влегува (со залет дури) во некоја шунд, клише, предвидлива, глупава романса, без разлика дали филм или книга. Да ме понесе доживљајот, да потонам и да пројдеме денот со ром-ком циркузи.

    Мисија успешна, сега уште да преживеам и да не ја фрлам низ балкон сомнителната книга ископана од нафталин, па ќе видиме.
    Криводрвчева страјкс бек. :|
     
    На ivi1987, Doozy, @ster@ и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Кога ќе си ја залижам косата во висока пунџа, лицето ми изгледа како на балерина. Ама телото не ми изгледа, ни малку суво, меех.
     
    На mal.ecka, Elena69221, annii и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    966
    Допаѓања:
    10.320
    [​IMG]
     
    На annii, Doozy, Dadusicka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Денес четири саати разгледував што козметика да си нарачам.
    Четири. :tmi:

    Човек да не ми остави време, каталози и пари.
    Абре ко ракета да треба да лансирам.
    Се утепав од проучување што состојки, па мириси, па бои ама и амбалажата да ми се свиѓа. :wasntme:

    Ко Фиби кога си бираше нова тетратка за книгата што ќе ја пишуваше.
    Chandler: Are you judging them by their covers? Cuz' you're really not supposed to do that. :rofl:

    Ok, guilty. :D
     
    Последна измена: 15 април 2020
    На Blue.Sky, Elena69221, annii и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Од 4 сабајле сум будна, не прашувајте зошто, сама ќе си кажам. Имав кошмар, дојде Адам Драјвер да ми дава надеж за животот со мотивационен говор, ама нешто се исподеси и се разбудив ко удрена со чекан. Не можев да презаспијам, се зачитав и сега цел ден ми е ко да дишам под вода плус се опседнав со старо-новиов симпатија за озбилно. :drunk:

    Барем јајца да офарбав (иако ќораво јајце немав дома), да не ми беше за џабе станувањето.
    Ама не, со филџанот кафе на тераса, ги наредив саксиите за садење. :!:
    И новата работна маса ми стигна, осеќам дека ќе ја склопуваме три дена и ќе се испокараме. Ај белким нема да ја запалиме уште нова-нова, стеј тјунд.
    Карантинот нè претвори во цуци-муци бубу моја љубави, нешто не е на арно, отидовме. :worried:
     
    На annii, ivi1987, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Продолжи торментирањето од вчера, под дејство на МС гарант.

    Не знам дали the lack of emotion кон некои работи е резултат на тоа што се израснати, на искуството од се' друго пред тоа, или едноставно веќе нема емоција за емоција.
    Супер е на моменти кога се фаќаш колку си смирен и рационален за ситуација која претходно знаеш дека би изреагирала бурно, но не е супер кога изгледа како ништо да не може да те израдува повеќе.
    И не е се' до карантинот.

    Навистина посакувам да дојде да научам како да сум среќна со мали нешта.

    Он д брайт сайт, мислам дека порешителна и мотивирана не сум била никогаш. Кон најдобрата верзија од себе.

    Не засладен чај ќе се пие, со пачиња црна алва. Ќе се испости денес за атер(или мејби нат до крај, но дозата благо ќе се земе исто.
    Уз хитчево: :d:
     
    На Ketchup, annii, Ginger^ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Денес се тепав за леб уште сабајле у 8.

    Да биде иронијата поголема, НЕ НИ ЈАДАМ ЛЕБ. Нејсе.

    Што прават луѓево со 8 леба за три дена не можам да разберам. И не, не јадат само лебови, бар не тепачиве од сабајле, се товарија сосе скарата сега и отидоа на пикник. Огладнува човек у природа, шо да кажам.

    Од најнови хроники во категоријата работа од дома издвојуваме - правосмукалка во позадина и рендање морков додека се трудиш да се концентрираш. БУууууууууууууууУууууууууу - рс, рс, рс - БУууууууууууу- Рс, РС, РС, РС!

    Јаготка на шлагот - некој некаде мисли дека виртуелната афтерворк парти е добра идеја.... да си ставиме пијачка сите и колективно да џвакаме чипс на Зум. Улави ли сте? Ќе ми отпаднат ушите. :worried:

    Да, имам проблеми кога некој џвака многу гласно или шмрка супа/чај/кафе многу гласно и диши многу гласно. Накратко, имам проблем со основни биолошки функции потребни да преживееш, па можда сам тихи убица некаде дип даун во себе.

    Си купив литро пинк џин за следниве три дена.

    Господи помилуј.
     
    На dayla, Ketchup, Emy867 и 11 други им се допаѓа ова.
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Не знам што ми се случи, ама од станување ми одѕвонува песната Метак од Стоја. И ај што ми влегла во глава во ред, ама ми смета во обавување дневни активности.
    Му викам, еј немој да заборавиш да земеш пу...(и тука одма се активира алармот во глава) У СРЦЕ ДА ТИ ПУЦАМ НЕЧУУУУУУ! (па се враќам во нормала)...канки. :|

    Еве си ја пуштив, сега има цел ден да ја пееме како опиени чичиња на првомајски излет. :bug:
    Па кај и да е, тражичу метак да то учиним сама. :D
    Леле, не ми се верува каков бесен earwhorm си имам, вечер ќе ми биде многу забавно кога ќе легнам да спијам.

    Битно пу-УСРЦЕДАТИПУЦАМНЕЧУ-канки купени, LOTR маратонот може да почне. :~:
     
    На Ketchup, Doozy, Emy867 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Многу ми се интересни људови со мислата „е ти не го направи тоа и сега јас исто ќе постапам ко тебе“.
    Колку години имате морееее љуѓееее? :drunk:

    Еве јас од шо многу сакав да не исполнам ветување не се појавив таму кај шо требаше тогаш.
    Биг диал.
    Се извинив човечки, се појавив кога се укажа можност и замислете светот не застана.
    Само умот на една персона осеќам дека ме пцуеше 365 пати во секунда. :yawn:

    И зошЧо?
    Затоа што идев по забави кај што нога не ми тргнуваше заради таа персона и после еднаш немав могучност да присуствувам нa една таква и одма на стрелање, јбг.
    Ам затоВа денес ќе ја почастам со едно поштовање.
    Не во иронија, туку најискрено.
    Шо знам, онака, не ми се води војна. :mm:
    :d:
     
    На Ketchup, Doozy и Ginger^ им се допаѓа ова.
  20. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Вчера џогирав, па во текот на денот добив, а денес изџогирав па покасно почнаа да ме фаќаат болки. И две иксчиња со црвен фломастер на таблата. Ниту еден ден пропуштен.
    Easy-peasy:*:Абе ти ли мене....:D:muscle:
     
    На dayla, Doozy и Purplelilac им се допаѓа ова.