Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.236
  Денес добив букетче момини солзи.
  А добив и лекција од мајка.
  Кога имаш 15 години многу ти е битно да ти каже професорката дека многу убаво си напишала состав. На 18 симпатијата од соседниот клас да ти каже дека си убава. На 20 и нешто другарките да ти кажат дека стилот ти е убав. На 27-8 тој шо ќе те избере да ти рече дека си комплетно убава, па и у брак на даље секој ден со се ручекот шо ќе му го спремаш. Е од 55 години на така, најважно ти е да ти каже попот у црква дека лепчето ти е убаво, а мене тоа денес ми го рече и немој да ми го упропастуваш моментот со тоа што ќе ми се смееш, зошто јас баш убаво се чувствувам што попот ми рече "леле колку убаво лепче", а и татко ти е горд на тоа.


  Се тркалам. :rofl:

  И гиф со слики шо јас не знам како се прави ми испрати. Немоааам, пукнав од смеење. Лепче, икона, свеќа, цвеќе! Аааа!!!
   
  Последна измена: 6 мај 2020
  На Sexychica, Ygritte, Bridget и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.236
  А шала на страна, стварно убаво лепче.
  Мајка :l:
   
  На Cherry blossom89, zhap4e, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.940
  Пол:
  Женски
  Една од причините поради која не станувам рано ако немам обврски надвор.. имав два доручеци.
  Два. (facepalm)

  Еден диетален сендвич и чај.
  После саат време, домашна штрудла, кафе и „под присила“ торта со вишни. :coffee:

  Доручек и бранч и ручек и ужина и вечера и уште една ужина ќе биде денов.
  А може и ќе го спасам со некое салатиче наместо се' друго. :smirk:

  Планината ме повикува и јас ја повикувам неа. :f:
  Ја би да освојувам некој врв и таму да се изнавикам.
  Супер.
  А сега назад во реалноста. :bug:
   
  На Cherry blossom89, annii, Blue.Sky и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.122
  Пол:
  Женски
  Треба да си земам од оние модлите за сладолед, детски. Да ги наполнам со џин тоник и лимон. Па шо?!
   
  На Purplelilac, Cherry blossom89 и annii им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.008
  Допаѓања:
  73.929
  Пол:
  Женски
  Една не-толку-весела вест: ми се скинаа омилените памучни хеланки за по дома.
  Друга многу повесела вест: жива среќна зедов ножици и ги насецкав напатените хеланки, се сторија ленти за депилација. Сега со душа чекам да се кубам. (waiting)

  Едвард Сизорхендс може ми е некој далечен роднина, не знам. (tumbleweed)
   
  На Cherry blossom89, annii, Snow-Star и 3 други им се допаѓа ова.
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.751
  Отидов од 8 и пол да трчам со план директно на пазарење. Скроз заборавив дека до 10 е за пензионери, едвај се разбравме со дечкото пред продавница, ја уште љута, зашто не ме пушташ види има луѓе внатре....:|:|:|

  Кога сфатив си се свртев и отидов да трошам 40 минути во паркчето во близина на вежбање зашто без малините замрзнати мои ДОМА НЕ СЕ ВРАЌАМ. И еве не, три часа подоцна, дома, со малините во фрижидер и стомачни и нозе што ми вриштат. Ама малините беее :l::l::l:
   
  На Cherry blossom89 и annii им се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.907
  Допаѓања:
  92.615
  Пол:
  Женски
  Денес... за ниедно од патувањата што требаше да се случат годинава не ми е жал колку за пинѕирине од градинките и школите. :) Толку убаво и мило гушкаат и без да те пипнат. А без да те пипнат, секако не минуваш.
   
  На annii и mal.ecka им се допаѓа ова.
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.963
  Допаѓања:
  3.861
  Денес купатилото го средив. Под средување мислам на рачно вадење бигор и плочки откорнување..

  Ако потрае ситуацијава, станот ќе го демолирам.
   
  На Sexychica, dayla, Purplelilac и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.276
  Допаѓања:
  14.007
  Пол:
  Женски
  Имам надеж дека не може да ме покори ништо оваа година, што и да се случи, no matter what, ќе има решение за мене на крајот од тунелот, бидејќи оставам многу опции отворени.
  Но според искуството на саботажа досега, можам да се забутам во најнесоодветниот спрема мене. И тогаш повторно- зрив one more time. Само што во тој случај, нема да има излез, долго дооолго време па дури никогаш.

  Тоа навистина, НАВИСТИНА, не е опција.

  Да го прочитам напишаново уште еднаш.
   
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.122
  Пол:
  Женски
  Расположението ми е за госпел сонгс. Зошто така , не знам.
  Моби има нов албум, тоа е за денес.
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.003
  Допаѓања:
  111.051
  Пол:
  Женски
  Денес ми е 1г од матура.
  Спомени ми излегоа од сите социјални мрежи, а и друштвото од средно за тоа збори.
  Се обидувам да направам ретроспектива што се промени оваа 1 година, па и на прв поглед ми личи дека многу и не се сменило ама кога ќе размислам сепак е сменето нешто.
  Си викам да не стојам у место, нешо не ми се свиѓа моменталнава состојба али само сум превише амбициозна веројатно. Или само си се тешам којзнае.
  Колку брзо проаѓа времето, не ја ни забележав кога помина оваа една година...
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  1.871
  Допаѓања:
  26.391
  Пол:
  Женски
  Денес ми излезе видео од куче волчјак оставено од сопствениците покрај некој пат. Не ми е јасно како може да оставиш животинка така безмилосно? Нема оправдание што и да било причина. Тоа покажува дека утре лесно ќе се откажеш и од блиските, да ги фрлиш исто како и кучето. Грижата према животните многу кажува за човек.
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Денес решив да се борам, со сите предизвици!
   
 14. Lima24

  Lima24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  911
  Пол:
  Женски
  Денес ми е роденден :party::^:
  Частам на сите по едно :beer: :D
   
  На dayla му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ladyy*

  Ladyy* Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Најсреќен нека е.:makeup:
  Еве да се чукнеме.:lol::beer::beer:
   
  На Lima24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.003
  Допаѓања:
  111.051
  Пол:
  Женски
  Се соочив со вагата после некое време пазење на исхрана и вежбање.
  Отишла у минус. :party:
  Се измотивирав уште појше. :dance:
  It's time to get fit again :makeup: (poolparty)
   
  На Snow-Star, Blue.Sky, Ladyy* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  18.902
  Пол:
  Женски
  Ме еба долуспоменатиот денес цел ден

  Screenshot_20200519_011817.jpg
   
  На Snow-Star, Blue.Sky, x.Daisy.x и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. turist

  turist Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Машки
  Период е на зуење на Мајски бумбари. Мајски бумбарски вечери зад затворени врати
   
 19. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно како има толку многу злобни луѓе??? Што носат во душата бе??? Срцето од камен да не им е?
  Се додека има вакви луѓе,нема да не биде!!! Со вакви души од место не мрднуваме!:emo::!:
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.940
  Пол:
  Женски
  Си плачеш ти за бан.
  Опрај се дури е време туристу. :D