Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Преживеав. :)
   
  На Sexychica и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 2. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  3.968
  Пол:
  Женски
  Мојот фитнес ден ќе биде пица и пиво и сончање на тераса. Мислам дека уште две мозочни ќелии ми се функционални. Толку за денес. :bug:
   
  На Ginger^, Purplelilac и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 3. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.936
  Пол:
  Женски
  Заспав слушајќи дожд, се будам чувствувајќи ја свежината.
  Прекрасно утро за да се тихува.

  А денес .. фотографија.
  Можеби само нота носталгија ми донесе, не повеќе.

  Промени кои ветуваат.
  Продолжувам да исполнувам. :f:
   
  На Lilit, Ginger^ и Herrera им се допаѓа ова.
 4. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.740
  Па 5 минути се мислев во маркет зашто на лебот стаиле датум до 21ви мај а јас убедена дека е 31ви мај. Малку ми фалеше да идам да прашам, па што вие им продавате на луѓето. После скроз ме фати некоја необјаснива анскиозност, си играв психијатар сама со себе во умот. Па си земав вегански сладолед на излегување да се смирам. Баш ден четврток.

  Смештај до кога да закажам, дали порано да откажам, до каде се со отварање на границите, дали ќе го тргнат тој државен карантин во Македонија, дали ќе си идам со авион и дали ќе ми ги собере сирењата што сакаме на мајка да и ги однесеме да ги проба. Светски проблеми. Он положил дел од возачки испит, сега има часови за земање, возбуден до бесвест. Јас си замишљам како ќе славиме положен испит и долгоочекуван accepted мејл во Скопје во празен стан измеѓу кречење и мебел составување со малина (или вишна) торта од НуЈорк и розе Александрија. Во меѓувреме, секој по дома со leftovers combined ручек и серија за да исполни тишина. Двајца во тишина за ручек е супер, еден е друга приказна.
   
  На Ginger^ и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 5. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.910
  Допаѓања:
  32.719
  Пол:
  Женски
  Ќе се шеткаше во природа, ама времето си имало други планови....|(
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.644
  Пол:
  Женски
  Ми побара познаничка од средно да и прочитам некој извештај од доктор на латински шо бил, не знаеле дали е точно напишан.
  И прочитав, и преведов и ми рече точно тоа било, баш таа болест била у прашање.

  У глава си помислив: Ха, конечно вистинска примена на знаењата од хистологија и анатомија, плус луѓево уште сеа у мене имаат верба и ме бараат за вакви сериозни работи, видиш, ќе биде и од тебе чоек. 8)

  30 секунди бев ко ова и после ко, ај врати се да учиш, уште не си ги ни положила целосно. (facepalm)
  maxresdefault.jpg

  Цел ден ќе ме држи сеа мотивација дека сум на прав пат. :rofl::tmi:
  Ај, ако ништо друго, бар со самодоверба ќе спремам испити. :rofl:
   
  На Ginger^, MrenaRiba, poenta и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Тазе истуширана со влажна коса на кревет со испружени нозе, во позадина песни на Колдплеј и припреми за гледање на Зоки Поки. Уживам под ќебе, без да се потам, во обиди да не мислам на ништо што би ми предизвикало главоболка.

  Викендов ќе биде затишје пред бура, или тогаш ќе ce започне.
   
  На dayla и Ginger^ им се допаѓа ова.
 8. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.740
  Баш шкљ ден. Не зашто е врнежливо него зашто ептен немам мотивација и енергија за ништо. Се чувствувам исцедено.

  Да имавме рерна би правела торта, carrot cake ми се врти низ глава. Немаме рерна, немаме торта, нема ни кој да ја изеде тортата да беше направена.
   
  На dayla, Ginger^ и mal.ecka им се допаѓа ова.
 9. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.120
  Пол:
  Женски
  Роси тивко , времево есен а баш ме смирува. Разгледувам сандали и пак се одлучувам за балетанки. Стууди бре, какви голи прсти.:)
   
 10. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  На крајот од тунелот наречен поустМС, се гледа светлинка. Значи одма полесно се диша после хормонско торнадо, кое здраво го вади и носи насобраниот гнилеж.
  Ги мразам ваквите циклуси, некои полоши од други.
  Прво се ти е розово, после се цмиздри, па се преминува на високи левели хејтање ака кулминација, и после повторно во обратен редослед до разплет ака нормала. Страшно.

  Слободно можам да кажам дека во такви услови тие неколку дена, можам да направам "лоши" работи и да не ми биде мака, без да чуствувам грижа на совест како разумно битие.
  И, после секој имам ново откритие за себе, нови должини до каде можам да одам со своите способности, особено терање по мое. :smirk:

  Да сумирам, женско во жут пре/поуст/дјурингМС е опасност по живот за околината.

  Еве сега пиев кафе уз бош муабет со персона која израснав ама сме различни како ден и ноќ и се гледавме многу ретко, па покрај сите разлики се потсетив колку работи би направила за него и го сакам.
  И колку работи веднаш имам сила да ги направам на момент, а се буткани под тепих долго време.
  Клише до клише додека не испливам на површината, тоа сум. :makeup:
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.740
  Се зачитав книга што истовремено е и прекрасна и ужасна. Со детални описи на непријатни моменти, со поместување на граници на човековата непријатна страна. И синојќа 4 саати не можев да ја спуштам. Да не знаеш на што си.

  Денес прв ден без маска надвор и некако језиво ми дојде. Иако само трчав, пак инстинктивно ти доаѓа да не бидеш во близина на луѓе. Ги читав меркиве во МК и се прашувам со кој памет се менаџира ситацијава. На почетокот стварно бев позитивно изненадена од пристапот. Сега сум више без коментар.

  Понеделник ли е, вторник ли е. Битно ли е.
   
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  42.344
  Денес безброј пати пишувам, коригирам и бришам. Некако ми е тешко да си ги изразам чувствата и мислите, а обично тоа ми се случува кога во главата ми е хаос. Добро, не баш хаос, хаосче. Ќе се справам некако, и многу потешко било...
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Kaetana

  Kaetana Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  2.287
  Допаѓања:
  10.605
  Пол:
  Женски
  ... доживеав вжно себесогледување. Ама онакво болно искрено, со болка до срж, со сите прекорувања и без никакви изговори. Се изнарикав. Овој пат ако не се опаметам, никогаш нема да ми дојде памет.
   
  На Rebecca_R и Snow-Star им се допаѓа ова.
 14. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Нова фризура- одма влегов во new hair, don't care фазон. Изгледам супер; исече повеќе од тоа што требаше како и секогаш, ужас, сакам долга коса, за фарбање, боб, бенгс, уствари само на степени и за во реп; но изгледам слатко, косата расте, фризурата е супер, *пауер пози цел ден*...

  Реалноста е, поима немам во кој фазон сум веќе, само сакам да дојде јуни и да се изгубам од тука за да почнам да дејствувам, безаразлика на кој автопат ќе завршам на крај.
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 15. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  6.008
  Пол:
  Женски
  Се смрзнаааав

  tumblr_n9s9vgLHIZ1smcbm7o1_500.gif
   
  На Cherry blossom89 и Blue.Sky им се допаѓа ова.
 16. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.383
  Допаѓања:
  28.896
  Пол:
  Женски
  Поглавје од Одисеја

  Пловидба во пресврт...
  Стрелата на лакот оптегната на максимум.
  Корабите ја променија насоката под дејство на невремето.
  Тренингот за ултра погодок премина во еднонасочна рутинска вежба да ја погодам метата.
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 17. MynameisHelen

  MynameisHelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  3.554
  Пол:
  Женски
  Денес тројца ми кажаа дека изгледам уморно. :|
  Навистина сум, само не знаев дека толку се познава. :?:
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.493
  Допаѓања:
  41.120
  Пол:
  Женски
  Безвредни, рој од оси... Е такви ми изгледаат некогаш луѓето.Ама баш исто изгледаат, зборуваат, се облекуваат се однесуваат..... идентични кловнови во црно жолти одела, кои гледаат да те укасат.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  13.976
  Пол:
  Женски
  Деновите почнати на "лева нога" обично секогаш завршуваат како најделотворни и исполнети. Не сакам да се карам рано- рано, ама пак и не сакам кога се греши за едно нешто сто пати, веќе говорено и објаснето.
  Сега кога сум посмирена, можам да мислам на некаков бранч и кафе дури. :mm:

  Еве и хорскопот го прогнозира јуни да се поклопи со моите планови, да го почнеме месецот со добро. (fingers)
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.437
  Допаѓања:
  98.104
  Денес дилемата е меѓу дали да чистам или да одмарам и да читам нешто. Станчево плаче за рибање.
  Ме фаќа паника бре! Иам 330 нови книги симнато. Знаете што е сивоња? Јас сум.
  Имам лимит по ип адреса, vpn симнував за да ја подпомогнам оваа болеС за да можам нелимитирано да симнувам.
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.