1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денес...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baguf4e, 16 јули 2010.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    @firequeenn не сум сигурна дали уште би сакала да се смениме - во меѓувреме добив, ме стегна сè што можеше да ме стегне, се наклукав апови и не знам на која планета сум. :worried::drunk:

    Прекрасен ден, слободен ден од соништата навистина. :D
     
    На KateKane, mal.ecka и firequeenn им се допаѓа ова.
  2. lale22

    lale22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2021
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.466
    Пол:
    Женски
    Денес како секој ден работа-дома, сакам да заврши короната и слободно без страв да излезам
     
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Денес купив ленти за депилација од една евтина продавница, случајно ги видов, лентите беа околу 2,5 евра -30 ленти. И пошто немам убаво искуство со "хубаво а евтино" а и никогаш не купувам козметички препарати од било каде, бев спремна да ги фрлам уште пред да ги пробам. Лентите излегоа закон. Влечат корнат, депилацијата помалку болеше и "сипаниците" што ги имам околу два дена после депилација, се смирија за 2 часа :o Вака позитивно не сум била изненадена...well, не баш долго, од победничката песна на Евровизија :D Не ме прашувајте каде ги купив, ги нема во Мк, проверив :!:
     
    На hermosa и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  4. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    4.815
    Пол:
    Женски
    Денес станата рано. Пијам кафе и планирам да шеткам со малиот. Ич не ми се оди на работа.. Ама ајде има време до 16 часот, ќе гледам да го зграпчам денот.
     
  5. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Сабота или купила овошје мислиш 4-ро члена фамилија храни и бела фротирка за медитерански попладниња која ме потсеќа на чаршав за губење невиност. Поздрав лето, има Спотифај и плејлисти за мене.

    Научивме дека многу е битно да се одржува балансот меѓу личните интереси на поединецот и неговото место во општеството. Исто така дека ако доволно му кенкаш на универзумот валјда му се смачува од твоите минискулни псеудодрами и ти вика, на жити се жено, на. Така да, фала ти универзуме, кажи ми сега дали со сукња или хеланки да отидам само.

    Немам нешто многу за кажување искрено. Последниов месец ми е збирка на мали моменти кои мене ми се значајни, кои си ги запишувам во мало цветно тефтерче што ми стои на наткасната. И сум искрено благодарна за се'. Да не беше се', немаше ни јас да бидам тука.
     
    На LivingGlam и DarkStormm им се допаѓа ова.
  6. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Деновиве сфатив дека животот сега ќе ми беше многу поинаков ако се однесував постојано како сега.
    Што ми требаше толку време да сфатам? Годинава ако не е време на внатрешна трансформација, не знам што друго... Можело да се битисува во неизвесност, напротив мноогу ослободувачко и лесно:wasntme: Не се исплаќа да планираш некако:D
     
    На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    После прва доза вакцина вежбав, после втора, денес, 3 пива испив (facepalm)
    Толку немам пиено не знам од кога. Собрани колеги, една части за нов ауто, друга за роденден, трет трета рунда оти кафани отвориле. И да имам симптоми нема да знам од што ми се :drunk:
    Рано ли е уште сега да си легнам?
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    CraZy-Busy, CraZy -Busy, Crazy-Busy:o:
     
  9. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Denes sakav na @Abel da i' pisham poraka, no nemozham :(
     
  10. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    @calm-girl Денес не можам ни јас тебе, мислам дека воопшто не можам пораки да примам/праќам. Прашај на тема слободно.
     
  11. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Ne ti hi razbrav prashanjata i sakav da mi kazesh shto podetalno mislish
     
  12. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Па здраво јули! Бројам денови на календар, товарам дарови. Been there, done that. И вреди, секогаш.
     
  13. Ane_na_Bisera16

    Ane_na_Bisera16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2020
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Denes, sekoj za sebe.
     
  14. Gentle Man

    Gentle Man Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2021
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    636
    Пол:
    Машки
    denes sum dezuren, 24 casa na rabota, a bas se cuvstvuvam glupavo i bez inspirativna volja za da denonokieto mi pomine pointeresno i pobrzo :( :( :(
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Би го поканила возот што ме прегази да се врати зашто пропушти некои делови. Точка премореност веќе не можам ни да размислувам колку сум преморена, само си тераме. Да се разбереме, не се жалам, супер ми е животот ама можам бе и ја малку да се жалам дека сум преморена. И така ме очекува еден месец од "ти супер си ја нареди" од луѓе што појма немаат ни што правам, ни што сум жртвувала.

    Петок имаме убав настан, викендов исто малку планина. Време за пуштање постелнина на перење нема, може нареден викенд ете.Плус морам да сменам детергент, не ме бендисуваат више капсули, I aint impressed. Само со нив не се поминува. Коцки мраз за аперол шприц со мое име се стегаат некаде и ме чекаат.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Мирисот на нане ме потсети на баба ми односно на нејзината тајна состојка со која секое јадење го правеше да биде превкусно.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rioers

    Rioers Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    771
    Допаѓања:
    2.720
    Пол:
    Машки
    Денес седев на клупа во парк убавко ми беше:$ бркав жаби и берев цвеќиња :D8)
     
  18. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Неочекувано заспав и сега мислам дека главата ќе ми прсне. :drunk: :yawn:
     
  19. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Ништо добро не доаѓа без борба. Ако не доаѓа надворешно, барем од оние внатрешните борби
     
    На poenta и Peanut Butter им се допаѓа ова.
  20. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Ги преплашив најблиските и тоа онака до коска. Се потсетив на некои работи што ми ја мачат душата и решив конечно да го отворам вискито кое ми го донесоа како подарок уште за мојата матура. За кратко време остана само празно шише и заспав на подот од собата. Се утепале од вртење, ама телефонот снемал батерија и се исклучил. Дошол братучедот да провери зошто не се јавувам, ме разбуди и еве сега со расолница се обидувам да се вратам во нормала.