1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денешното мени (за бебиња до 1 година)

Дискусија во 'Бебе' започната од girl1985, 9 август 2012.

  1. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.328
    Допаѓања:
    16.181
    Пол:
    Женски


    По колку во грамажа му спремаш? Те прашувам зошо бебо има 10месеци последнава недела ми јаде по 180-190гр. Ама понекогаш па пак си бара уште да му накачам се мислам
     
  2. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    4.702
    Пол:
    Женски
    Веќе некое време околу 200г спремам. Сега со новиов метод на нешто парчиња нешто каша спремам и помалку.Има денови ќе изеде се има и денови кога пола ќе остави.
     
    На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ddevicca

    Ddevicca Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2023
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Kako go prigotuvas orizot so zelencuk?
     
  4. Kohlensäure

    Kohlensäure Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    4.702
    Пол:
    Женски
    Оризот го мијам и почнувам да го варам. И сецкам на поситно зеленчук и го додавам. Ако додавам спанаќ тој оди на крај, и исто месо имам веќе варено ,исецкано и замрзнато па тоа го додавам со зеленчукот.
     
    На Ddevicca му/ѝ се допаѓа ова.
  5. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ај и овде да ги прашам тие со поголемки бебиња. бебето е 10 и пол месеци и има три оброци: доручек е овошје со житарки, ручек месо/мешунка со зеленчук и вечера најчесто некоја комбинација со нешто млечно. сакам да воведам ужинка, некое овошје измеѓу, па прашањето ми е дали треба доручекот да го заменам со нешто друго што повеќе ќе држи ситост и да давам овошје за ужинка? како правите и по кој распоред? бебето е на ад
     
  6. Ddevicca

    Ddevicca Активен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2023
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ne moras celo vreme za dorucek ovosje menuvaj mu veke e golem, mozes jajce, proja itn. A za uzinka ovosje
     
    На simpleewa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. simpleewa

    simpleewa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2021
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Ахааам е ова ме интересираше. Некако предолго сум заглавена на 3 главни оброци без ужинка и сфаќам дека треба нешто да сменам. Фала ти на поддршка