1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денот/ноќта пред свадбата

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 18 мај 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Девојки како ви помина денот пред свадбата, и кога легнавте дали можеби не можевте да заспиете од возбуда...какви се мисли ви се вртеа во главаи сл.?
   
 2. orhidea242

  orhidea242 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  178
  Дента пред свадбата имав доста обврски околу ресторанот.Вечерта си се напив апче за смирување иако многу не делуваше кај мене тешко се заспива сите спомени и помислата дека веке нема да бидеш дома со твојте во твојата соба сама ова е доколку живееш со родителите. Станав сабајле ко вампир во 6 ........ после се свестуваш за ден два што било и како поминало. Со Срека доколку те очекува свадба уживај во секој момент нема реприза.
   
 3. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.701
  Допаѓања:
  121.971
  Jaс мислев дека тој ден нема шанси да спијам и ќе бидам како вамп на свадбата,од возбуда.Ама се случи тој ден мајка ми да бира гардероба и чевли ,како и секогаш она чека 5 за 12,прво ние да се средиме после она :^) ,и така шетавме низ три соседни града,за да конечно најде и кога дојдов бев утепана се избањав и легнав сабајле едвај ме разбудија,кома :D
  Супер ми дојде тоа нејзино бирање гардероба 5 за 12 ^_^ ,инаку знаев дека нема око да склопам |(
   
 4. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Главата незнаев кај ми е се јас сама си организирав ,и вечерта мајками ја фати поголема паника од мене и цело време ме убедуваше да сервираме од вечерта на маса (иако си платив жена да го среди тоа од сабајлето) небила сигурна како ќе биде наместено дали ке се постигнело,абе глупости живи и дадов еден диезепам и и реков да си легне.
  А јас одвај чекав да се раздени и да почне и да заврши се многу бев уморна :sweat: .
  Ама денот на свадба го почнав со дупло виски :$ и се опуштив .
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Дента пред свадбата имав страшен мамурлак, претходната вечер беше моминската. Па скоро цел ден го поминав во оправање за да не бидам ко некое страшило. :rofl: Привршував некои ситни работи и толку. Си заспав вечерта одма, немав никакви нервози или стресови, нити се селев, нити си одев од домот на моите, така што си бев раат. :)
   
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  97.885
  Пол:
  Женски
  Лутав од соба в соба,цел ден ми беше лошо.Се дружев со вц шољата,ми беше баш лошо,зашто бев бремена.
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Колку што ме држи сеќавање проверував по списочето дали сите цртички ми се исполнети и по 100 пати ги прештиклирував. :D
  Сакав се` да ми биде спремно за утредента да не се туфкам.
  Бев бремена па и спиев т.е дремуцкав и во сон/дремка се сецнував дека утре ќе се мажам и станував пак да проверам дали се` е спремно.
  Со мм (тогаш вереникот) само си ѕврцкавме и прашувавме кој што прави и дали тоа и тоа средил. :D

  Вечерта околу 21ч. си ги правев ноктите и околу 22ч си легнав, имав фризер закажано во 9ч наутро.
  Спиев како топ, труп, заклана. И уште ќе спиев да не влезеше татко ми во 5 ч. наутро во детска и да го бараше полначот за неговиот моб. Мислам, што мајка бара твојот полнач во детска соба.|(
  Се сеќавам му се налутив што ме разбуди и рано по сабајлечки се спукавме, а тој ми рече-ај, ај ниедна невеста не спие.
  И ај да те видам иди докажи му дека ме разбуди. |( :D

  Сепак иако рано станата, денот брзо ми помина, летна за секунда, бев весела, возбудена и не осетив поспаност.
   
  На ilipili и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
  Денот пред свадбата ми беше како и секој друг ден. Исто како да не правев свадба наредниот ден. Тој ден дојде старосватицата на гости и ми го правеше бидермаерот.
   
 9. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  денот пред да одам кај него,гости кај мене сите тука за да бидат со мене(блиски) :) јас во бел фустан,фризура сминка...
  веЧерта моминска веЧер сите девојки и јас заедно во собата моја :) кажувавме се сто сум правила и каква сум била како мала,па сколо,па како со мојот сопруг заедно :) имасе музика игравме и потоа тус и легнав да спијам 1 сат и станав.
   
 10. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.832
  Допаѓања:
  28.313
  Вечерта излеговме со мажот ми сами двајцата на вечера...за последен пат како дечко и девојка :inlove: ! Бевме во нашиот омилен ресторан,со омиленото вино и добро мезе! ;)
  Не би рекла дека бев нешто многу возбудена, повеќе би рекла дека бев нервозна бидејќи врнеше дожд! Цело лето капка дожд немаше, ама на мојата свадба од вечерта си фати дожд и си врнеше до другиот ден (да надополнам дека запре кога требаше и не ми ја уништо свадбата)!

  Кога си појдов дома (кај моите родители) веднаш заспијав, како утредента да е обичен ден како сите други! Стварно не бев нешто псебно возбудена, не знам зошто така :?: !
   
 11. Vetruska

  Vetruska Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  491
  Пол:
  Женски
  Попладнето јас бев на кафе со брат ми, па после со сите братучеди и братучетки бевме искочени во еден кафич во центар. Многу убаво си поминав, релаксирано и многу пријатно.
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Денот започна турбо...гости од србија...продолживме вечерта во град на коктелче прошетавме, се вратив и до 2 ноќта не бев легната од што имаше гужва дома.
  Кога легнав бев претепана за да ме обземат мислите, но ноќта претходно си преседев со сестра ми, си се изнамуабетивме и тогаш и пуштив по некоја солза.
   
 13. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.752
  уште месец дена ке дојде и тој ден па ке ви кажамм како било
   
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  Леле многу е убава и емотивна темата, ја денот/вечерта ќе си се изнаплачам сигурна сум во тоа!
   
  На b.u.tt.e.r.F.L.Y му/ѝ се допаѓа ова.
 15. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Isto i jass
   
 16. Miss_S

  Miss_S Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2022
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  3.545
  Пол:
  Женски
  Денот, во средување на последни детали низ куќа, украси, уште еднаш проверка на распоредот и закажаното дали кај сите е во ред и потврдено (црква, цвеќара, слаткарница...) .

  Вечерта веќе бев преморена и се иснаспав, што е зачудувачки и за мене.

  Да напоменам свадбата се одржа после многу откажувања и закажувања поради корона и чекање повеќе од две години. Така да битно ни беше само да помини и да ја тргниме од листа.
   
 17. Атена.

  Атена. Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2022
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  54
  Јас мислам цела недела ќе плачам, ќе станам на денот ко зомби. Сигурно ќе бидам нервозна, кога сум емотивна создавам некој ѕид околу себе и се карам со сите најверојатно за да не покажам дека сум слаба во тој момент. Сигурно ќе се искарам со мајка ми и ќе и плачам на сестра ми после :x
  Го пишувам ова овде затоа што денот се ближи а јас да знам како да НЕ постапувам за да не ми биде криво после.
  Една познаничка ми рече “ само уживај во денот и процесот и не дозволувај ништо да те нервира”, ќе се потрудам да е така па ќе ви пишам после пак :$
   
  На Kristall му/ѝ се допаѓа ова.
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.940
  Допаѓања:
  50.021
  Пол:
  Женски
  Ми помина денот во средување, некои работи што останаа да ги досредам, се избањав се средив и си легнав.
  Веднаш не заспав бев многу возбудена што и како ќе биде.