1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Денот/ноќта пред свадбата

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 18 мај 2013.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Девојки како ви помина денот пред свадбата, и кога легнавте дали можеби не можевте да заспиете од возбуда...какви се мисли ви се вртеа во главаи сл.?
     
  2. orhidea242

    orhidea242 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    178
    Дента пред свадбата имав доста обврски околу ресторанот.Вечерта си се напив апче за смирување иако многу не делуваше кај мене тешко се заспива сите спомени и помислата дека веке нема да бидеш дома со твојте во твојата соба сама ова е доколку живееш со родителите. Станав сабајле ко вампир во 6 ........ после се свестуваш за ден два што било и како поминало. Со Срека доколку те очекува свадба уживај во секој момент нема реприза.
     
  3. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Jaс мислев дека тој ден нема шанси да спијам и ќе бидам како вамп на свадбата,од возбуда.Ама се случи тој ден мајка ми да бира гардероба и чевли ,како и секогаш она чека 5 за 12,прво ние да се средиме после она :^) ,и така шетавме низ три соседни града,за да конечно најде и кога дојдов бев утепана се избањав и легнав сабајле едвај ме разбудија,кома :D
    Супер ми дојде тоа нејзино бирање гардероба 5 за 12 ^_^ ,инаку знаев дека нема око да склопам |(
     
  4. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Главата незнаев кај ми е се јас сама си организирав ,и вечерта мајками ја фати поголема паника од мене и цело време ме убедуваше да сервираме од вечерта на маса (иако си платив жена да го среди тоа од сабајлето) небила сигурна како ќе биде наместено дали ке се постигнело,абе глупости живи и дадов еден диезепам и и реков да си легне.
    А јас одвај чекав да се раздени и да почне и да заврши се многу бев уморна :sweat: .
    Ама денот на свадба го почнав со дупло виски :$ и се опуштив .
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Дента пред свадбата имав страшен мамурлак, претходната вечер беше моминската. Па скоро цел ден го поминав во оправање за да не бидам ко некое страшило. :rofl: Привршував некои ситни работи и толку. Си заспав вечерта одма, немав никакви нервози или стресови, нити се селев, нити си одев од домот на моите, така што си бев раат. :)
     
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Лутав од соба в соба,цел ден ми беше лошо.Се дружев со вц шољата,ми беше баш лошо,зашто бев бремена.
     
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Колку што ме држи сеќавање проверував по списочето дали сите цртички ми се исполнети и по 100 пати ги прештиклирував. :D
    Сакав се` да ми биде спремно за утредента да не се туфкам.
    Бев бремена па и спиев т.е дремуцкав и во сон/дремка се сецнував дека утре ќе се мажам и станував пак да проверам дали се` е спремно.
    Со мм (тогаш вереникот) само си ѕврцкавме и прашувавме кој што прави и дали тоа и тоа средил. :D

    Вечерта околу 21ч. си ги правев ноктите и околу 22ч си легнав, имав фризер закажано во 9ч наутро.
    Спиев како топ, труп, заклана. И уште ќе спиев да не влезеше татко ми во 5 ч. наутро во детска и да го бараше полначот за неговиот моб. Мислам, што мајка бара твојот полнач во детска соба.|(
    Се сеќавам му се налутив што ме разбуди и рано по сабајлечки се спукавме, а тој ми рече-ај, ај ниедна невеста не спие.
    И ај да те видам иди докажи му дека ме разбуди. |( :D

    Сепак иако рано станата, денот брзо ми помина, летна за секунда, бев весела, возбудена и не осетив поспаност.
     
    На ilipili и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Денот пред свадбата ми беше како и секој друг ден. Исто како да не правев свадба наредниот ден. Тој ден дојде старосватицата на гости и ми го правеше бидермаерот.
     
  9. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    денот пред да одам кај него,гости кај мене сите тука за да бидат со мене(блиски) :) јас во бел фустан,фризура сминка...
    веЧерта моминска веЧер сите девојки и јас заедно во собата моја :) кажувавме се сто сум правила и каква сум била како мала,па сколо,па како со мојот сопруг заедно :) имасе музика игравме и потоа тус и легнав да спијам 1 сат и станав.
     
  10. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    28.329
    Вечерта излеговме со мажот ми сами двајцата на вечера...за последен пат како дечко и девојка :inlove: ! Бевме во нашиот омилен ресторан,со омиленото вино и добро мезе! ;)
    Не би рекла дека бев нешто многу возбудена, повеќе би рекла дека бев нервозна бидејќи врнеше дожд! Цело лето капка дожд немаше, ама на мојата свадба од вечерта си фати дожд и си врнеше до другиот ден (да надополнам дека запре кога требаше и не ми ја уништо свадбата)!

    Кога си појдов дома (кај моите родители) веднаш заспијав, како утредента да е обичен ден како сите други! Стварно не бев нешто псебно возбудена, не знам зошто така :?: !
     
  11. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Попладнето јас бев на кафе со брат ми, па после со сите братучеди и братучетки бевме искочени во еден кафич во центар. Многу убаво си поминав, релаксирано и многу пријатно.
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Денот започна турбо...гости од србија...продолживме вечерта во град на коктелче прошетавме, се вратив и до 2 ноќта не бев легната од што имаше гужва дома.
    Кога легнав бев претепана за да ме обземат мислите, но ноќта претходно си преседев со сестра ми, си се изнамуабетивме и тогаш и пуштив по некоја солза.
     
  13. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    уште месец дена ке дојде и тој ден па ке ви кажамм како било
     
  14. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    Леле многу е убава и емотивна темата, ја денот/вечерта ќе си се изнаплачам сигурна сум во тоа!
     
    На b.u.tt.e.r.F.L.Y му/ѝ се допаѓа ова.
  15. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.639
    Допаѓања:
    240
    Пол:
    Женски
    Isto i jass
     
  16. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    1.882
    Допаѓања:
    3.590
    Пол:
    Женски
    Денот, во средување на последни детали низ куќа, украси, уште еднаш проверка на распоредот и закажаното дали кај сите е во ред и потврдено (црква, цвеќара, слаткарница...) .

    Вечерта веќе бев преморена и се иснаспав, што е зачудувачки и за мене.

    Да напоменам свадбата се одржа после многу откажувања и закажувања поради корона и чекање повеќе од две години. Така да битно ни беше само да помини и да ја тргниме од листа.
     
  17. Атена.

    Атена. Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2022
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    54
    Јас мислам цела недела ќе плачам, ќе станам на денот ко зомби. Сигурно ќе бидам нервозна, кога сум емотивна создавам некој ѕид околу себе и се карам со сите најверојатно за да не покажам дека сум слаба во тој момент. Сигурно ќе се искарам со мајка ми и ќе и плачам на сестра ми после :x
    Го пишувам ова овде затоа што денот се ближи а јас да знам како да НЕ постапувам за да не ми биде криво после.
    Една познаничка ми рече “ само уживај во денот и процесот и не дозволувај ништо да те нервира”, ќе се потрудам да е така па ќе ви пишам после пак :$
     
    На Kristall му/ѝ се допаѓа ова.
  18. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Ми помина денот во средување, некои работи што останаа да ги досредам, се избањав се средив и си легнав.
    Веднаш не заспав бев многу возбудена што и како ќе биде.