1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ден од неделата во кој сте родени значи...

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 27 мај 2012.

  1. Sweet-Mila

    Sweet-Mila Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2012
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Вторник
    Вторник не е еден од најубавите денови. Родените на овој ден обично стануваат скандалозни, обично се богати и живеат подолго.

    Леле... :) :rofl:
     
  2. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Недела
    Родените во недела се сметаат за среќници кои се наведени од судбината. Обично без да вложат посебни напори тие успеваат да постигнат сѐ во животот и добро семејство и богатство и слава.

    Ништо од ова не е точно . СЕ е во обратна смисла. :|
     
  3. Just.you

    Just.you Активен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    23
    Среда
    Родените во средата ќе доживеат длабока старост. Сакани се и верни, но не и богати. Но, ... парите не се сѐ во овој свет. :)
     
  4. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Среда
    Родените во средата ќе доживеат длабока старост. Сакани се и верни, но не и богати. Но, ... парите не се сѐ во овој свет.
     
  5. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Вторник
    Вторник не е еден од најубавите денови. Родените на овој ден обично стануваат скандалозни, обично се богати и живеат подолго.

    Мала од скандала :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Абе ко Карлеуша ме направиле,хаос птичке лудило. 8)
    Што се однесува на мене,нема врска ова,можеби на некој му се погодило ама на мене јок. :)
     
  6. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Јас сум среда ..
    -Родените во средата ќе доживеат длабока старост. Сакани се и верни, но не и богати. Но, ... парите не се сѐ во овој свет.
    Дајбоже и да сум сакана и долго да си живеам
     
  7. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Среда
    Родените во средата ќе доживеат длабока старост. Сакани се и верни, но не и богати. Но, ... парите не се сѐ во овој свет.
     
  8. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Понеделник
    Понеделник е еден убав ден. Човекот роден во понеделник ќе има добар живот, ќе биде многу сакан и ќе сака. Со убавината ќе ги импресионира сите околу него, а неговите очи ќе емитуваат неповторлива светлина, која ќе дејствува како магнет на околината.
    :)
     
  9. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Сабота
    Ако се верува на народните верувања, човек роден во сабота ќе има гатачки способности и ќе може да гледа низ вратата на световите. Родените во сабота ќе се занимаваат со она што им се допаѓа и ќе имаат можност да патувааат, од нив можат да излезезат добри трговци.

    Па и можам да кажам дека би се согласила со пасусов каде се спомнати гатачките способности. Не дека знам да гатам туку сум мн. интиутивна во врска со мене и поблиските луѓе кои ги знам. И мн работи кои сум ги кажала за некој човек што го знам и му ја знам барем малку ситуацијата во која се наоѓа се исполнило баш како што сум кажала. За мене лично секогаш го знам исходот од некоја ситуација, пред да се разбудам ми се појавува како слика тоа што ќе се случи и по неколку часа тоа истото го доживувам на јаве, и си се смеам. За оваа работа никој не знае бидејќи знам ќе им изгледам чудна или ќе помислат дека лажам, но навистина така е.
     
  10. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Петок
    Родените во петокот ќе успеат во животот-ќе добијат подобро образование, ќе имаат успешна кариера, ќе се збогатат, ќе живеат долго. Но ... секогаш ќе има нешто што ќе им недостасува.
     
  11. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Понеделник
    Понеделник е еден убав ден. Човекот роден во понеделник ќе има добар живот, ќе биде многу сакан и ќе сака. Со убавината ќе ги импресионира сите околу него, а неговите очи ќе емитуваат неповторлива светлина, која ќе дејствува како магнет на околината.

    Па не е баш точно :)
     
  12. ivana63

    ivana63 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2013
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    229
    Петок
    Родените во петокот ќе успеат во животот-ќе добијат подобро образование, ќе имаат успешна кариера, ќе се збогатат, ќе живеат долго. Но ... секогаш ќе има нешто што ќе им недостасува.

    Мене ми е точно. :)
     
  13. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Среда
    Родените во средата ќе доживеат длабока старост. Сакани се и верни, но не и богати. Но, ... парите не се сѐ во овој свет.

    Што знам... :?:
     
  14. Lela123

    Lela123 Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    117
    Недела
    Родените во недела се сметаат за среќници кои се наведени од судбината. Обично без да вложат посебни напори тие успеваат да постигнат сѐ во животот и добро семејство и богатство и слава.
    изворно.

    не е точно :)
     
  15. Morti27

    Morti27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    11
    Вторник
    Вторник не е еден од најубавите денови. Родените на овој ден обично стануваат скандалозни, обично се богати и живеат подолго.

    Не бил еден од најубавите денови.. A зашто, што му фали ? Јас не гледам ништо лошо пишано овде.. :P :rofl:
     
  16. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Сабота
    Ако се верува на народните верувања, човек роден во сабота ќе има гатачки способности и ќе може да гледа низ вратата на световите. Родените во сабота ќе се занимаваат со она што им се допаѓа и ќе имаат можност да патувааат, од нив можат да излезезат добри трговци.
    Па што знам има и вистина и не :) ова за гатање па имам јака интуиција и можам да „предвидам“ дека нешто лошо или добро ќе се случи...па добро предвидам е преголем збор,нешто како можам да почуствувам дека ќе се случи нешто лошо или добро :)
     
  17. ubavica25

    ubavica25 Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2015
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    да ..:(
     
  18. Samara Morgan

    Samara Morgan Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
  19. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Петок
    Родените во петокот ќе успеат во животот-ќе добијат подобро образование, ќе имаат успешна кариера, ќе се збогатат, ќе живеат долго. Но ... секогаш ќе има нешто што ќе им недостасува.

    :nod::nod:
     
  20. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јaс сум рoденa вo пoнеделник, не негирaм декa е тaкa:wasntme: