1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ден пред испит

Дискусија во 'Образование' започната од katka-slatka, 8 јуни 2010.

 1. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  47
  Епа луѓе на темава пишете што правите денот пред испит. Повторувате,одмарате,почнувате да учите... :sweat:
  Значи јас да си кажам за мене. Го имам поминато материјалот,а сега не знам што да повторам,мислам се ке избркам... :|
   
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Јас ден пред испит учам најмногу....по милиони пати го повторувам матријалот,и на крајот вечерте си правам резиме така некое грубо повторување да видам што сум запомнала...позз и крши нога ;)
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Ете утре полагам, а јас на фемина :rofl: :lol:
  Обично повторувам, но внимавам да не ми се испомеша се во глава. Добро се одмарам и на испит најчесто одам наспиена, а ако испитот е тежок па мора да се учи цела ноќ, тогаш кафето :)
   
 4. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.973
  Допаѓања:
  14.029
  јас ден пред испит не повторувам, туку учам :) секогаш во 5 до 12 седнувам да учам
   
  На K.Karanfillova и vale.96 им се допаѓа ова.
 5. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  хахахаха да да и јас исто.
  ама пошо имам голем талент за препишување, некогаш и така неспремна си одам.... и после резултат шеска е тоа е најдобар филинг дефинитивно :D
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.084
  Допаѓања:
  199.347
  Пол:
  Женски
  Ех, кога беше ова спремање испити... и ми недостига, донекаде...
  Обично не учев ден пред испит, ниту повторував - оставав се да ми „легне“, да се среди, за да можам да го извадам тогаш кога треба. Ептен ако некој дел не ми бил јасен или не сум сигурна дали ми е јасен, го читав пак. Ама во принцип ден пред испит книга не фаќав. Ако повторував многу се ќе ми се измешаше, и на испитот збрки правев :$
   
 7. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  го повторувам целиот материјал подвлечувам со црвено најважното, и утре пред полагање го читам само тоа со црвено :P и одам и чекам добар резултат под 8 нееее :D
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Јас учев што учев, научив што научив - не планирам утре да се преповторувам на секое и на крај да ми се измеша се! Редовно учев, па се надевам дека тоа ќе ми се исплатит.
  Да се насмеам.. се прашувам дали да пијам кафе пред испит.. :^) :lol: Ќе ме расонит и ќе ми дајт концентрација - сигурно - ама и дан ме спотервит на секои 5 мин. во вц..... :rofl:
   
 9. stiklica

  stiklica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  ден пред испит повторувам ,па одмарам ако се осеќам несигурно вечерта легнувам во 12 ч и станувам во 4 и повторно повторувам дури да дојде времето за испит ...хеххе :)
  со среќа на сите и кршете нога!!!
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ден пред испит? па го повторувам цеееел материјал и сум будна цела ноќ... :) и повторувам ако треба и 10 пати ќе повторам до сабајле, ама никогаш не спијам :worried:
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  утре ми се паѓа ден пред испит и еве однапред знам-ќе учам теорија математика и ќе решавам задачи ненаспана :worried: така ми е кога си се договорив вечерва да шетам
   
 12. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  47
  како бе можеш да не спиеш цела ноќ,јас пробав еднаш ама после тоа паднав на испит оти ми се спиеше на испитот и ништо не ми текнуваше. Катастрофа. :x А и имам слушнато дека тоа што ќе го научиш мора да преспие малце. Не знам,јас ако треба и еден саат,ама одмарам...
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  а јас се плашам ако заспијам, немој се да ми се измеша во главата и ништо на крај да не знам :(
  вака ептен пресно повторена најубаво ми е :$
   
 14. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Оваа година и јас ден пред испит учев а не повторував :lol: И никогаш не спијам.Дирекно на полагање :lol: Ретко се случува да легнам саат два ама онака да си го одморам мозокот а не да спијам.И кога знам дека ќе стасам со материјалот може и да испаднам на 1 саат да шетнам :rofl:
   
 15. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  ден пред испит учам ако имам направено пропуст на неколку теми што ги немам ни прочитано или доколку имам од претходно учено а не читано тогаш само си правам преглед на најбитни работи колку да не сум пропуштила некоја ситница која би можела да ми се падне како прашање ,внимавам на тоа да сум психички одморена и да не сум нерасположена многу ми влијае тоа ден пред испит и секогаш кога треба да седнам да учам .
   
 16. butterflyflower

  butterflyflower Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  исто и ја , па еве веке 5год на факс јас не памтам да сум го научила материјалот и да го повторувам пред испит, едноставно не се случува тоа. Изгледа поитересно ми е трчам и да се нервирам дал ќе стигна ил не :D стварно појма неам оти е тоа така !? :|
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Сестра ми денови пред испит спиеше само по два саати, а денот пред испит воопшто не спиеше, учеше и од паника и се повраќаше. Јас пробав последниот ден пред испит да учам цела ноќ и да не спијам. Отидов на испит и на цел научен материјал јас паднав затоа што не можев да се сконцентрирам, го знаев прашањето, ама ај сврзи два збора.
  Отидов дома и си реков, тикво една цел месец спремаш испит и последниот ден најде да се глупираш и да паднеш...
  Така од тогаш, ден пред испит јас читкам, не учам, само си повторувам, па си се занимавам со други работи, обично не излегувам , ама не не се утепувам од учење. Па следниот ден сум си наспана, свежа, и ќе си размислам добро, и ќе си ги средам мислите , а не исцрпена и збунета.

  Сестра ми ги тераше сите адети, од фрлање вода, до среќни алишта :D
  Јас па не сакам никој да знае дека одам да полагам, сакам како и секој нормален ден да отидам на факултет и да се вратам дома, кога ќе ја земам оценката ќе се пофалам.
   
  На Allthatglitters21 и femina11 им се допаѓа ова.
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Аххх ден преед испиит..патешествие!Повторувааам се се се !Учам до 4 сабајлее спијам два саата и одам на испит..Мора да ми е малце преспиен материјалот,за да го запомнам.. :geek:
   
 19. sentimental

  sentimental Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Паника пред и за време на сесија

  Se pocnuva pred sesija i veke koga ke pocne sesijata od tolkava panika nemozam da se skoncentriram i ucenjeto mi e za nikade :( I pocnuvam da si gi brojam denovite i mislam deka poveke mi nema spas ;( Imate li nekoj sovet za toa kako da se spravam :?:
   
 20. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
  Јас кога студирав денот пред испит ми беше ужас. Тогаш им љубоморев на сите што си шеткаат и си уживкаат, а јас се мачам со книгите. И да ретко кога спиев ден пред испит, зашто тогаш имав воља се да научам, али пуста глава не собира толку многу за еден ден :lol: