1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депеш мод (Depeche mode)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Lux, 28 октомври 2012.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Или навистина ја нема темава што ми е малку чудно или јас не можев да ја најдам, а за ваква група греота е да немаме тема.
  Депеш мод се англиски електронски бенд формиран во 1980 година.
  Имаат убава музика и ги слушам од време на време.
  Ќе имаат концерт годинава во Белград, да не оди некој?
  Најомилена песна ми е Enjoy the silence и Precious.
  Некои нивни песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=5hPCzFUmeas
  http://www.youtube.com/watch?v=diT3FvDHMyo
   
  На joelle, Trnche и Dvolicen им се допаѓа ова.
 2. Trnche

  Trnche Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  241
  Сега ја видов темата :) Јас ги обожавам Депеш, порасната сум со нивната музика. Дејв Гахан ми беше прва платонска љубов :D :$ Им ја имам цела дискографија, двд-а од најдобрите концерти, цела колекција од спотови...ма лудница :D Омилен албум ми е ULTRA, ме потсеќа на најдобрите периодо од мојот живот, на најголемата љубов, на ладното Скопје во студентските денови...Особено ги сакам "Barrel of a gun", "In your room" и "It's not good", а дефинитивно ол тајм фејворит ми е ова:

  http://www.youtube.com/watch?v=3EFs5ABg0aA

  Песнава ми е буквално о р г а з а м !!!

  И да, концертот. Лани требаше у Белград да имаат концерт, зедовме карти и на крај Дејв „као се разболел“ па се откажа, ги рефундираа картите. Ама сега на 19 мај (пак Белград), нема бегање, мој е :D
   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Искрено не ја сакам многу групава, дали дека не сум голем фан на групи од 80те години, али ете дечко ми ја обожава групава, ги слуша сите нивни песни и со тоа и јас ги знам повеќето нивни песни.
  Имаат добри песни, ми се допаѓаат неколку, одличен машки вокал имаат пред се.
  Ми се допаѓаат највеќе Enjoy the silence, Wrong и Personal Jesus

  http://www.youtube.com/watch?v=diT3FvDHMyo
  http://www.youtube.com/watch?v=o2DN1G1w5Fo
  http://www.youtube.com/watch?v=u1xrNaTO1bI
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  На крајот на Март ќе излезе новиот албум, мислам им се вика Heaven, едвај чекам да ги преслушам песните. :)
   
 6. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Trnche ќе одиш ли на концертот?

  Ме гризе носталгија, толку се блиску. ;(
   
 7. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.250
  Допаѓања:
  43.488
  Бев вчера...

  Се’ што сакав да кажам е во СДК, со сите емоции и бои!

  Лудило! :inlove:
   
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  и јас бев на софискиот концерт ..и сум сооооо преееееубајјј мислења за нив суперрр беше
  бравоо за нив !! сакам да ги слушам пак !! :inlove:
   
 9. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  234
  Пораснав со нив. Ми помогнаа стварно нивните звуци некогаш да се пронајдам и свестам. Сеуште се дефинирам со нивните песни. Навистина еден бенд кој ке биде долго време во срцево :inlove:
   
 10. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Навистина ги обожавам. :)
  За чудо, до сега не сум ја видела темава.
  Од нив се ми е омилено, поготово Personal Jesus, Enjoy the silence, Just can't get enough :inlove:
  Да не постирам, веќе се објавени да не се дуплирам.
   
 11. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Редовни на мојата плеј-листа.
  Фактот дека изгледале вака во раните години
  [​IMG]
  ми е смешен.
  А,не знам зошто.
  Не би одвоила песна бидејќи сите ми се допаѓаат.
  :)
   
 12. Hinebrra

  Hinebrra Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  256
  Од скоро почнав да ги слушам, ама дефинитивно многу се добри и секојдневно се дел од мојата плеј листа.
  Најомилена ми е Personal Jesus, а ги сакам и Precious, Wrong (предобра), It`s no good и многу, многу други.

  :)
   
 13. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Омилени.
  Засекогаш.
  Ама баш засекогаш.
  Одлични песни.

  :music:
   
 14. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 15. Kimora

  Kimora Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2014
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  1.035
  Пол:
  Женски
  Одлични се и незаменливи,многу ги сакам,посебно овие две песни
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Толку им е секси музикава и вокалов што би ги слушала за време на секси физички активности:lol: Имам еден куп вакви видеа на ЈуТјуб со компилации од песни на располагање:lol:
   
 17. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  977
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
 18. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.307
  Пол:
  Женски
  Групава ми е една од најомилените. И јас пораснав со нивната музика и ако сега ме праша некој која ми е омилена песна од нив, нема да можам една да набројам. Тоа ми е знак дека еден изведувач ми е омилен - кога не можам да изберам само една омилена песна, туку почнувам да набројувам. Дејв е... Размислувам и не можам да го опишам. Глас кој е уникатен, навидум обичен, без многу способности, ама 100 различни песни да ми пуштат, неговиот глас ќе го препознаам. Песните се... кажа Hipica погоре де. :lol:

  Depeche Mode = Eargasm. 8-|
   
  На Billy Idol и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам. Едни од омилените групи евр.
  Некои од моите омилени песни од нив:


   
  На Billy Idol и Animali им се допаѓа ова.